ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1393/10/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 747 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نوآوری خوزستان دربرگزاری اجلاس سراسری نماز/ قدردانی ستاد مرکزی اقامه نمازکشور

نوآوری  خوزستان دربرگزاری اجلاس سراسری نماز/ قدردانی ستاد مرکزی اقامه نمازکشور

 برگزاری 21 همایش نماز درسطح شهرستانهای استان خوزستان , درآستانه برگزاری اجلاس سراسری نمازدراین استان , ابتکارنوین دیگر خوزستانی هاست که  باقدردانی  ستاد مرکزی اقامه نماز کشور مواجه گردید.

   آماده کردن استان خوزستان برای اجلاس سراسری نماز, توسعه و اصلاح نمازخانه ها و مساجد , تاسیس نمازخانه های بین راهی درسطح برخی شهرستانها و تقدیر از خادمان مساجد , موذنین و  ائمه جماعات ازجمله اهداف برگزاری همایش های نماز درسطح شهرستانها عنوان شده و بنابه اظهارات مسوولان امر با دستاورد خوبی همراه است .
 
   معاون توسعه و پشتیبانی منابع انسانی استانداری خوزستان  گفت: نوآوری برنامه‌های استان مورد رضایت ستاد مرکزی اقامه نماز کشور واقع شد که این اتفاق جز با همکاری و همدلی مسئولان کمیته‌ها حاصل نمی‌شد.
علی عماد در نشست هماهنگی ستاد برگزاری بیست و سومین اجلاس سراسری نماز  در استانداری خوزستان  اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات کمیته‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی شده پیش می‌رود و همکاری و همدلی مسئولان می‌تواند این کار بزرگ را به سرانجام مطلوب برساند و هدف ما را از برگزاری اجلاس نماز تحقق بخشد.

وی در ادامه با تقدیر از مسئولان کمیته‌های مختلف اجلاس نماز گفت: خوشبختانه نوآوری برنامه‌های استان مورد رضایت ستاد اقامه نماز و ستاد مرکزی اقامه نماز کشور واقع شده و این اتفاق جز با همکاری و همدلی مسئولان کمیته‌ها حاصل نمی‌شد.

عماد با بیان اینکه محل برگزاری اجلاس در سالن نفت خواهد بود، در خصوص همایش‌های نماز در شهرستان‌ها گفت: تاکنون 21 همایش نماز در 21 شهرستان برگزار شد. 6 شهرستان باقی‌مانده نیز تا 7 دی‌ماه این همایش را برگزار خواهند کرد.

وی گفت: از دانشگاهیان نیز تقاضا می‌شود برنامه‌ریزی خوبی برای حضور دانشجویان در اجلاس سراسری نماز در نظر گیرند تا حضور دانشجویان و دانش‌آموزان در این اجلاس پررنگ باشد.

 عبدالعلی امیدی، مدیر اجرایی ستاد استانی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز و مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری خوزستان نیز گزارشی از اقدامات انجام شده پیش از برگزاری اجلاس سراسری نماز ارائه داد و گفت: تاکنون 7 نشست هماهنگی ستاد استانی برگزار شد و کمیته‌ها نیز براساس هماهنگی‌های انجام شده در این راستا جلساتی برگزار کردند. افزون بر کمیته‌ها  کارگروهی به منظور رسیدگی به فضاهای اقامه نماز در راه‌های مواصلاتی استان نیز تشکل شد.

وی ادامه داد: این اجلاس دهم و یازدهم دی در استان خوزستان برگزار می‌شود. شخصیت‌هایی از کشور از جمله حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور و تعدادی از وزرای ایشان به این اجلاس دعوت شده‌اند.

امیدی اظهار کرد: پیش از برگزاری این اجلاس نمایشگاه فرهنگی مرتبط با موضوعات نماز در محل موزه هنرهای معاصر اهواز برگزار خواهد شد.

همچنین سید موسی بلادیان، رئیس ستاد اقامه نماز خوزستان در این جلسه عنوان کرد: پیشنهاد می شود پیش از برگزاری اجلاس فلکه دوم کیانپارس به میدان نماز اختصاص داده شود و تندیسی برای آن فراهم شود. همچنین با توجه به حضور مهمانان کشوری در روز چهارشنبه در شهرستان اهواز و حضور آنها در بقعه علی بن مهزیار اهوازی تقاضا می‌شود مدیر اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در این مراسم حضور داشته باشند.

بلادیان در ادامه اظهار کرد: در 70 تا 80 درصد شهرهای استان از فعالان عرصه نماز، مؤذنان، خدام و ائمه جماعاتی که در سه نوبت اقامه نماز دارند تقدیر شد اما این اتفاق در اهواز مورد غفلت واقع شد.

رئیس ستاد اقامه نماز خوزستان ادامه داد: به درخواست حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی چهار جلسه با حضور ایشان در اهواز برای چهار گروه مدیران و مربیان مدارس، ‌دانش‌آموزان، روحانیون و بسیج دانشگاه برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین بلک، مسئول کمیته علمی و پژوهشی اجلاس نماز نیز اظهار کرد: در خصوص مقالات و پژوهش‌های ارسالی استقبالی که در این دوره از اجلاس صورت گرفت بالاتر از دوره‌های گذشته بوده و علاوه بر این آثار از کیفیت قابل توجهی برخوردار بودند.

وی گفت: تلاش می‌کنیم برای جاذبیت کار یک اقدام فرهنگی با تخفیف کلی در نمایشگاه نماز ارائه کنیم. در این راستا محصولاتی جهت ترویج معروفات تولید و با قیمت نازل ارائه می‌کنیم. راه‌اندازی غرفه‌ای برای تصحیح حمد و سوره نماز و پاسخگویی به سؤالات مرتبط، تدارک بسته‌های نماز برای نمازخانه‌های بین‌راهی نیز از اقدامات این کمیته است.

رییس سازمان  تبلیغات اسلامی خوزستان همچنین پیشنهاد داد: در طول برگزاری اجلاس یک دوره آموزشی برای کارمندان ادارات برگزار شود و احکام و معارف نماز به آنها تعلیم داده شود.

در ادامه کمیته حفاظت و امنیت و کمیته اطلاع‌رسانی نیز از برنامه‌ها و اقدامات خود گزارشی ارائه دادند.
 
کد: 10910
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: دبیر بخش خبر
 
تصاویر مرتبط
  • نوآوری  خوزستان دربرگزاری اجلاس سراسری نماز/ قدردانی ستاد مرکزی اقامه نمازکشور
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.