ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1391/07/05 نظرات: 0 نظر نمایش: 1005 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
در كارگروه توسعه صادرات غيرنفتي خوزستان بررسي شد؛نحوه برپايي نمايشگاه توانمندي‌ها در بصره و آستاراخان

در كارگروه توسعه صادرات غيرنفتي خوزستان بررسي شد؛نحوه برپايي نمايشگاه توانمندي‌ها در بصره و آستاراخان

استاندار خوزستان گفت: صادرات غيرنفتي استان به عراق باوجود مشكلات از 2 ميليارد دلار به 12 ميليارد دلاري رسيده و اين رقم نشان‌دهنده رشد 5 برابري در زمينه صادرات است.

سيدجعفر حجازي در جلسه كارگروه توسعه صادرات غيرنفتي عنوان‌كرد: از نيمه دوم سال موانع صادرات برداشته مي‌شود و صادرات در اين زمان به اوج خود مي‌رسد؛ به طوري كه تا ماه‌هاي پاياني سال ايده‌آل خواهد شد.

وي افزود: تقاضاي زيادي از سوي كشورهاي خارجي براي خريد محصولات ايراني وجود دارد و صادرات امسال از نظر وزني و ارزشي به ترتيب 23 و 6 درصد نسبت به سال‌گذشته افزايش يافته است.

استاندار خوزستان تصريح‌كرد: چنانچه مشكلات را از طريق مذاكرات با كشور عراق حل كنيم، قطعا ميزان صادرات كالا بيش از ميزان فعلي خواهد شد. در هر صورت نبايد زيرساخت‌ها به روش قديمي نگه داشته شود و با اجرايي شدن مصوبه‌هاي جديد شاهد تسهيل در امر صادرات خواهيم بود.

حجازي بيان‌كرد: سازمان‌هاي مربوطه صادرات غيرنفتي به ويژه پايانه‌هاي باربري بايد تلاش بيشتري كنند و مسكن و شهرسازي نيز بايد باند دوم جاده مرزي به سمت عراق و شلمچه را هرچه زودتر راه‌اندازي كند.

وي برگزاري نمايشگاه بصره را با اهميت عنوان‌كرد و گفت: تقاضاي بازار عراق جهت خريد كالاهاي خوزستاني بالقوه است؛ البته نبايد از برگزاري نمايشگاه در كشورهاي ديگر غافل شد.

حجازي افزود: با توجه به اين‌كه بخش‌خصوصي محور كار صادرات است، دستگاه‌هاي مربوطه بايد با آن‌ها همكاري لازم را داشته باشند تا اين بخش‌ها نسبت به گذشته فعال‌تر شوند؛ زيرا اين بخش‌ها در رشد صادرات تاثيرگذار هستند. از سوي ديگر شركت‌هاي توليدكننده داخلي نبايد به توليد براي مصرف داخلي اكتفا كنند؛ بلكه بايد به مصرف‌هاي خارجي نيز توجه بيشتري داشته باشند.

استاندار خوزستان تصريح‌كرد: نشست‌هاي مداومي بين تجار بازرگانان و به ويژه صنعتگران برگزار شود زيرا صنعتگران بيشتر به فكر مسايل و ميزان توليد هستند.

حجازي در ادامه به برگزاري نمايشگاه توانمندي‌هاي خوزستان در آستاراخان روسيه اشاره و آن را فرصت بسياري خوبي دانست و خاطرنشان‌كرد: هدف از برگزاري اين نمايشگاه فقط آستارخان نيست، بلكه هدف اصلي گسترش نمايشگاه در كشور روسيه است.

وي يادآورشد: به دليل سرماي موجود در آستاراخان روسيه ميزان توليد محصولات غذايي در اين فصل كاهش يافته و اين امر فرصت مناسبي براي ما است تا بتوانيم صادرات توليدات خود به آستاراخان و بازارهاي ديگر روسيه را افزايش دهيم.

استاندار خوزستان ادامه‌داد: سازمان‌هاي مربوطه براي حضور موثر استان در اين نمايشگاه و افزايش ميزان صادرات بايد همكاري‌هاي خوبي با ساير بخش‌ هاي مربوطه داشته باشند، زيرا هدف از حضور ما در آستاراخان فقط نشان‌دادن انواع توليدات خود نيست، بلكه هدف ما عرضه اين محصولات به ميزان زياد و تداوم عرضه توليدات و توسعه روابط ايران و روسيه است.

کد: 1108
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • در كارگروه توسعه صادرات غيرنفتي خوزستان بررسي شد؛نحوه برپايي نمايشگاه توانمندي‌ها در بصره و آستاراخان
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.