ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1393/10/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 770 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون رییس جمهوری : مطمئنم که در دوره مدیریت آقای مقتدایی شاهد تحول و پیشرفت استان باشیم

معاون رییس جمهوری : مطمئنم که در دوره مدیریت آقای مقتدایی شاهد تحول و پیشرفت  استان باشیم

 سحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری عصر امروز پنج شنبه درنشست شورای اداری خوزستان با اشاره به طرح های بزرگ کشاورزی و  زیرساختی دردست اجرا دراستان خوزستان گفت : مطمئنم که در دوره مدیریت آقای مقتدایی استاندارخوزستان  شاهد تحول و پیشرفت استان خوزستان باشیم .

  معاون رییس جمهوری افزود: مقتدایی استاندار پرتلاش , زحمت کش و خوش فکر  ماست و برنامه های خوبی برای توسعه استان خوزستان دارد.

   جهانگیری بااشاره به اجرای طرح بزرگ کشاورزی 550 هزارهکتاری درخوزستان  افزود: یک اتفاق مهم درخوزستان دارد می افتد. امروز من این نوید پیشرفت و توسعه را ازپنجره های چرخبال مشاهده کردم . طرح های بزرگ کشاورزی با استفاده ا ز  روش های مدرن آبیاری و نمک زدایی درحال اجراست که جای تشکرو قدردانی دارد.

   معاون اول رییس جمهوری  بااشاره به وجود نفت و پتروشیمی و صنایع بالا دستی درخوزستان , این استان را دارای کارکرد ملی دانست و گفت : افتخارمهم خوزستان این است که دارای کارکرد ملی ا ست . برخی از استانها دارای چهره ملی هستند و لذا استاندارش نیز باید چهره ملی و دارای اختیارات ملی باشد.

   جهانگیری افزود:. مهمترین طرح توسعه نفتی ایران درخوزستان است . این استان دربخش گاز, پتروشیمی سرامد است . دربخش کشاورزی و آب جزو استانهای اول کشور است . یک استانی با چنین ویژگی هایی قطعا ملی است.   

   معاون اول رییس جمهوری افزود:  درجلسات هیات دولت بناست یکی از استانداران به نوبت برای ارایه گزارش و مشکلات منطقه  حضوریابند که  هفته آینده دراولین جلسه هیات دولت آقای مقتدایی حضورخواهد یافت .

   جهانگیری  ازوزیران نیرو و کشاورزی خواستار حل مشکلات  مربوط به بخش آب کشاورزی خوزستان شدو تاکید کرد  : مشکلات جدی دراین بخش درخوزستان وجود دارد که باید به آن بپردازیم . مردم خوزستان نباید دغدغه ای به  نام آب داشته باشند .این دغدغه با ید مرتفع گردد .

   معاون اول رییس جمهوری اهتمام استان خوزستان برای اجرای طرح کشاورزی 550 هزارهکتاری را مورد ستایش قرارداد و گفت :  این طرح ازوعده های مقام معظم رهبری درسفربه خوزستان دردهه 70 بود . دولت مصمم به اجرای کامل آن است و اجازه نمی دهد که هیچ دستور مقام معظم ر هبری روی زمین بماند.

    جهانگیری نسبت به توسعه صادرات غیرنفتی استان خوزستان تاکید کرد و گفت : دوستان ما درمرزها باید همه موانع صادرکنندگان را رفع کنند . مرزهای  چذابه و شلمچه که دو مرز مهم ما با عراق  هستند باید  توسعه یابند.

  وی عراق را مهم ترین هدف صادراتی کشور عنوان کرد و افزود: بمنظور توسعه صادرات باید پایانه آبرومندی درشلمچه و جذابه احداث شوند و استاندار خوزستان باید پیگیریهای لازم را بعمل آورد.

  معاون اول رییس جمهوری همچنین برتکمیل خط آهن شلمچه به بصره تاکید کرد و گفت : با اتصال راه آهن به عراق می توان ازاین طریق به بازارهای خاورمیانه و سایرمناطق دسترسی یافت .

     جهانگیری بر تغییررویکرد اقتصادی منطقه آزاد اروند تاکرد کرد و گفت :  ما نمی خواهیم مناطق آزاد ما پایگاه واردات کالا باشند باید پایگاه صادرات باشند.

  معاون اول رییس جمهوری به موفقیت های دولت یازدهم دربخش اقتصادی اشاره کرد و گفت :  اکنون با برنامه های دولت، اقتصاد در شش ماهه نخست امسال بیش از چهار درصد رشد داشته است.

   وی با بیان اینکه دولت مصمم است بر اساس اصول مدیریت علمی مشکلات اقتصادی را حل کند، افزود : خوشبختانه با آرامشی که در سیاست های خارجی کشور در مدت کوتاه مسئولیت دولت یازدهم ایجاد شده فضا برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور فراهم شده است .

وی گفت: در زمان حاضر دهها کشور به دنبال همکاری اقتصادی با ایران هستند و دولت نیز بر اساس اولویت بندی طرح های شرکت های خارجی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

معاون اول رئیس جمهوری بیان کرد: یکی از ابزارهای قدرت نظام انسجام داخلی است و به هیچ وجه نباید اجازه داد به این انسجام آسیبی وارد شود زیرا موجب ضرر و زیان در بخش اقتصادی کشور می شود.

 جهانگیری بیان کرد:در برهه ای از زمان نوسانات قیمت ارز و دلار مشکلات بسیاری را در کشور ایجاد کرد به نوعی که تورم در کشور به مرز 40 درصد و رکود اقتصادی کشور به 6.6 منفی رسید .

وی افزود: دولت تلاش دارد با استفاده از مدیران مجرب، با دانش و تجربه و با بهره گرفتن از ظرفیت های نخبگان کشور تورم را به زیر 17 درصد کاهش دهد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به تدوین طرح خروج از رکود در دولت گفت: در این طرح 177 بند برای خروج از رکود لحاظ شده است که بخشی از آن جزء اختیارات دولت و بخشی نیز به تایید مجلس نیاز دارد.

جهانگیری خواستار حضور فعالیت بیشتر بخش خصوصی در کشور شد و گفت: دولت یازدهم تلاش دارد که موانع پیش روی سرمایه گذاران وبخش خصوصی برداشته شود.

وی با تاکید بر نقش مدیران در حل مشکل بخش خصوصی گفت: حل مشکلات این بخش از سیاست های دولت است و قابل قبول نیست که مدیری خلاف سیاست های دولت عمل کند.

 

**کاهش قیمت نفت توطئه برخی کشورها است**

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به کاهش بهای نفت گفت: توطئه ای که امروز توسط برخی از کشورهای همسایه شکل گرفته است، موجب کاهش بهای نفت شده است و اگر در گذشته میزان فروش نفت کشور دو میلیون و 400 هزار بشکه در روز بود امروز به دلیل تحریم ها به یک میلیون بشکه رسیده است و در همین حال قیمت هم از 110 دلار به بشکه ای 55 دلار رسیده است.

جهانگیری افزود: دولت برای این این شرایط نیز برنامه ریزی های لازم را انجام داده اما شرایط سخت است و تمامی مدیران باید به دولت برای عبور از این وضعیت کمک کنند.

وی با اشاره به واردات بی رویه کالا در چند سال گذشته گفت:در سال 82 صادارت و واردات کشور به 25 میلیارد دلار رسید و در جلسات اعلام شد که واردات در حال افزایش است و باید راهکارهایی ارایه کرد.

**کسانی که ذخیره صندوق ارزی را کاهش داده اند باید مواخذه شوند**

معاون اول رئیس جمهور گفت: در سال های گذشته 700میلیارد دلار درآمدهای نفتی داشته ایم و برنامه پنج ساله سوم تصویب کرده بود که چه میزان می توان از درآمدهای نفتی استفاده کرد و باقی درآمد باید در حساب ذخیره ارزی نگهداری می شد.

جهانگیری بیان کرد: اگر طبق قانون برنامه عمل می شد، الان باید بیش از 300میلیارد دلار در حساب ذخیره ارزی وجود داشت تا امروز نگرانی از کاهش درآمدهای نفتی نداشته باشم .

وی گفت: افرادی که از این ذخیره ارزی استفاده کرده اند باید مواخذه شوند و توضیح دهند که به چه علت اعتبارات حساب ذخیره ارزی صرف واردات شد و سقف واردات کشور تا 70 میلیارد دلار افزایش یافت .

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه باید در سیاست های بخش واردات تغییر ایجاد شود گفت: سیاست های وارداتی به اصلاحاتی نیاز دارد ،البته این بدان معنا نیست که جلوی هرگونه وارداتی به کشور گرفته شود.

جهانگیری گفت: خوشبختانه در مقطعی که دولت یازدهم زمام امور را به دست گرفت با حمایت های مقام معظم رهبری و مردم در مدتی کوتاه در بسیاری از مسایل موفقیت های خوبی حاصل شد.

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی و سیاسی کشورهای خارجی گفت: دولت های غربی به بهانه تولید سلاح های هسته ای در ایران فشارهای اقتصادی و سیاسی بسیاری را به کشور وارد کردند که خوشبختانه دولت یازدهم توانست با حضور تیم مذاکره کننده کشور و رعایت خط قرمزهای مشخص شده از سوی رهبری نظام جمهوری اسلامی، توطئه ها را خنثی کرده و دشمنان را هر روز منزوی تر کند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز شاهدیم که کشورهای غربی اذعان می کنند که ایران به قدرت اول منطقه تبدیل شده و بدون حضور کشورمان قادر به هیچ گونه تصمیم گیری در منطقه خاورمیانه نیستند.

جهانگیری با اشاره به وضعیت گروه های تکفیری داعش در کشور عراق و سوریه گفت:بسیاری از کشورهای غربی اعتراف می کنند که سرکوب این گروه تروریستی در بسیاری از نقاط عراق با خمایت های ایران حاصل شده است.

 وی گفت: خوشبختانه دولت قانونی عراق در این کشور جایگاه خود را به دست آورده و در کشور سوریه نیز وضعیت موجود نشانه شکست این گروه تکفیری است .

وی در خصوص سفر خود به استان خوزستان گفت: یکی از اهداف این سفر تبیین برنامه ای دولت برای مدیران استانی است تا در جریان اولویت های کاری و سیاست های دولت قرار گیرند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: همچنین در سفرهای استانی با احصاء مشکلات استان ها موانع بررسی و جمع بندی های لازم ارایه راهکار انجام می شود.

جهانگیری بیان کرد: به دلیل اهمیت استان خوزستان،دکتر روحانی رئیس جمهور دولت تدیر وامید خوزستان را به عنوان اولین استان برای سفر های استانی انتخاب کردند، زیرا دولت جایگاه ویژه ای برای این استان قائل است.

وی بیان کرد: یکی از برنامه های دولت حضور استانداران در جلسات هیات دولت است که در هفته آینده استاندار خوزستان ،به عنوان اولین استاندار در جلسه هیات دولت حضور یافته تا مسایل و مشکلات استان بررسی شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین خواستار واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی شد و گفت:مدیری که بتواند بیشترین پروژه را به بخش خصوصی واگذار کند در کار خود موفق است.

جهانگیری در خصوص وضعیت استان خوستان گفت: در شورای اقتصاد کشور تصویب شد که برای میادین غرب کارون 15 میلیارد دلار سرمایه گذرای شود که این اعتبارات در مدت سه سال اختصاص داده می شود و 550 هزار بشکه از میادین این منطقه برداشت می شود .

وی در خصوص طرح آبرسانی غدیر گفت: این طرح جزء طرح های مهم کشور است دولت درصدد تامین اعتبارات مورد نیاز است. 

  اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری روزگذشته بمنظور شرکت دربیست و سومین اجلاس سراسری نماز وارد اهواز شد . وی ازسد گتوندوطرح کشاورزی 550 هزارهکتاری بازدید کرد  و با زیارت مشهد شهدای شلمچه و ادای احترام به مقام شامخ شهدا  درنشست اداری منطقه آزاد اروند شرکت کرد.

  وی عصرامروز پس ازشرکت درنشست شورای اداری استان , اهواز را به مقصد پایتخت ترک کرد.

کد: 11131
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: دبیر بخش خبر
 
تصاویر مرتبط
  • معاون رییس جمهوری : مطمئنم که در دوره مدیریت آقای مقتدایی شاهد تحول و پیشرفت  استان باشیم
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.