ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1393/10/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 1723 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون اول رییس جمهوری : توفیقات حاصله درطرح کشاورزی را مرهون همراهی استاندارو همه مسوولان می دانم

معاون اول رییس جمهوری : توفیقات حاصله درطرح کشاورزی را مرهون همراهی استاندارو همه مسوولان می دانم

  اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری درپایان بازدید هوایی ازطرح بزرگ کشاورزی 550 هزارهکتاری خوزستان درحوزه کرخه گفت : این طرح از پیشرفت خوبی برخورداراست , توفیقات حاصله  را همراهی استاندارخوزستان و همه مسوولان استان می دانم .

  به گزارش خبرنگارما وی پیش از ظهرامروز پنج شنبه درجمع مسوولان  طرح درواحد عمرانی عتابیه شهرستان هویزه که باحضور استاندارخوزستان و وزیران کشاورزی و نیرو برگزارشد , ازتلاش های صورت گرفته دراین زمینه تشکرکرد و  ابرازامیدواری نمود  که طرح کشاورزی با همین سرعت پیش رود .

  جهانگیزی گفت : همه دستگاهها و مسوولان  نوعی احساس مشارکت درطرح را دارند که با اجرای موفقیت آمیز آن  می تواند آثار و برکارت زیادی برای منطقه و مملکت دربرداشته باشد.

  معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد : مشکلات طرح بزرگ کشاورزی خوزستان حتما باید حل شود ضمن اینکه  این طرح هیچ تبعاتی درخوزستان نباید داشته باشد . زه آب کشاورزی نبابستی موجبات خرابی طرح های دیگررا فراهم سازد.

   جهانگیری ابرازامیدواری کرد که مشکلات طرح  کشاورزی 550 هزارهکتاری خوزستان برای مردم منطقه که حق بزرگی برگردن ما و کشوردارند , حل و باموفقیت به پیش برود.

  معاون اول رییس جمهوری اجرای موفقیت آمیز طرح کشاورزی 550 هزارهکتاری درخوزستان را یکی از دستاورد های مهم دولت برشمرد و افزود:انصافا کار مهم و اساسی انجام شده است . حجم کار بالاست . کاری که مسایل اجتماعی آن به ویژه درخصوص تملک اراضی بسیارزیاد بوده است اما  خوشبختانه با همراهی خوب استاندار و مسوولان  ,بخوبی پیش رفته است .

   جهانگیری بااشاره به حجم بالای سرمایه گذاری در طرح کشاورزی بزرگ خوزستان پیش بینی کرد که سبب اشتغالزایی خوبی درمنطقه خواهد شد.

  جهانگیری افزود: دولت آقای روحانی درهمان ابتدا نسبت به اجرای این طرح که مقام معظم رهبری وعده آن را داده بودند , تاکید داشت که باید انجام شود . این یک پروژه  مهم و اساسی کشور دربخش کشاورزی است و درجلسه شورای عالی اداری استان خوزستان که عصرامروز برگزارمی شود درمورد مشکلات آن بحث خواهیم کرد.

    جهانگیری پس از بازدید از طرح  کشاورزی واحد عمرانی عتابیه و اراضی اطراف آن گفت : نمی دانستم که زمین ها قطعه بندی  شده و جابجایی ملک صورت گرفته است . درهرحال دستاورد مهمی است و امیدوارم که مایه خیر و برکت برای مردم مقاوم خوزستان شود.

  گفتنی است موسسه جهاد نصر به عنوان کارفرما درحوزه کرخه  سه واحد عمرانی مهم  عتابیه , قدس و دژ با مشارکت پیمانکاران , پروژه ساخت شبکه های  فرعی آبیاری و زهکشی همچنین تجهیز و نوسازی اراضی را در دستور کار دارد  .

   ساخت شبکه فرعی آبیاری و زهکشی واحد عمرانی عتابیه با مساحت ناخالص 5576 هکتار دراراضی شمال کرخه نور و حد فاصل شهرستان سوسنگرد و هویزه واقع است .  این طرح   خرداد ماه سال 91 آغازشده و بناست به مدت 51 ماه به اتمام برسد.

   واحد عمرانی قدس ودژ به درجنوب رودخانه کرخه نور واقع درشهرق شهرستان هویزه واقع هستند که به ترتیب دارای  3465 و 4805 هکتار مساحت هستند.

کد: 11132
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: دبیر بخش خبر
 
تصاویر مرتبط
  • معاون اول رییس جمهوری : توفیقات حاصله درطرح کشاورزی را مرهون همراهی استاندارو همه مسوولان می دانم
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.