ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1391/07/19 نظرات: 0 نظر نمایش: 1050 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
استاندار خوزستان:40 درصد سرمایه‌گذاری خارجی ایران در خوزستان است

استاندار خوزستان:40 درصد سرمایه‌گذاری خارجی ایران در خوزستان است

استاندار خوزستان گفت: به دلیل ظرفیت‌ها و منابع طبیعی موجود در خوزستان، هر ساله 40 درصد کل سرمایه‌گذاری‌های ایران، توسط خوزستان جذب می‌شود.

 

سیدجعفر حجازی  در نشست مشترک اتاق بازرگانی و صنعت هندوستان اظهار داشت: خوزستان طی دو سال اخیر 2.7 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی داشته است.

وی با بیان اینکه کشور هند بر زیرساخت‌ها و توانمندی‌های ایران واقف است، گفت: سال گذشته در راستای توسعه صادرات با کشورهای خارجی، حدود 6 میلیارد دلار از خوزستان صادرات صورت گرفت.

استاندارعنوان کرد: در جلسه‌ای که روز گذشته با رئیس‌جمهور و هیئت دولت در تهران داشتیم، اختیارات بیشتری به استان‌ها داده شد که از این پس بسیاری از موانع برای تصمیمات در استان‌ها رفع خواهد شد.

حجازی بیان کرد: سفر نخست وزیر هند به ایران حرکت تازه‌ای برای ارتقا ارتباطات بین ایران و هند در آینده است.

همچنین رئیس امور بین‌الملل اتاق بازرگانی و صنایع هند با اشاره به بحران‌های دو کشور ایران و هند، اظهار داشت: از بحران‌هایی که گریبانگیر ایران و هندوستان هستند آگاهیم و مطمئنیم با اراده مردم ایران و کارکرد‌ها و اراده درونی رهبران می‌توان از این بحران‌ها رهایی یافت.

آنیل آگاروال با تاکید بر نیازمندی هند به انرژی ایران گفت: تسهیلات اعتباری که شامل تسهیلات راه آهن و کشتی است از اولویت‌های ما در ایران خواهد بود.

وی تصریح کرد: علاوه بر بخش کشاورزی و نیشکر به دنبال ذخایر مایع در ایران نیز هستیم، همچنین از لحاظ مالی و با صنعت و فناوری از ایران حمایت می‌کنیم.

 

 

 

کد: 1138
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان:40 درصد سرمایه‌گذاری خارجی ایران در خوزستان است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.