ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1393/11/04 نظرات: 0 نظر نمایش: 1742 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
معاون رییس جمهوری : مقتدایی طرح های گردشگری خوبی درحاشیه کارون دردست اجرا دارند/ ازمحل منابع ملی کمک می کنیم

معاون رییس جمهوری : مقتدایی طرح های گردشگری خوبی درحاشیه کارون دردست اجرا دارند/ ازمحل منابع ملی  کمک می کنیم

 

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی گفت : آقای مقتدایی استاندارخوزستان طرح های گردشگری آبی خوبی درحاشیه کارون دردست اجرا دارند و ما درحد توان ازمحل منابع ملی ,کمک می کنیم .
   دکتر مسعود سطانی فر عصرجمعه درحاشیه آیین ثبت ملی نرگسزارهای بهبهان درگفت وگوی اختصاصی با  پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ازتلاش های استاندارخوزستان درخصوص اجرای طرح های متعدد گردشگری قدردانی کرد و گفت : نگاه ما به خوزستان  باتوجه به ظرفیت های غنی فرهنگی , تاریخی و طبیعی که دارد و نیز بلحاظ عقب ماندگی های ناشی از جنگ , ویژه است .
معاون رییس جمهوری افزود:  اولین استانی که قرارگذاشتیم  با هم تفاهم نامه ای  داشته باشیم , خوزستان است . دراین تفاهم نامه بناست  طرح های گردشگری خوزستان را طی سه سال آینده یعنی  از94 لغایت 96  تعریف و مشخص کنیم. همچنین تقسیم کار صورت گیرد و تعهدات مربوط به تامین منابع مالی نیز پیش بینی  شود. دراین زمینه صحبت های کلی شده است .
دکتر سطانی فر افزود:  آقای مقتدایی روی بحث توسعه  گردشگری  تاکید و تمرکز ویژه ای دارد و طرح ها ی خوبی امروز درحاشیه کارون دردست اجرا دارند و ما طبیعتا از محل منابع ملی درحد توان کمک خواهیم کرد  تا این طرح ها به بهره برداری برسند و مورد استفاده مردم و گردشگران قرارگیرند.
  معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی گفت : فکرمی کنیم که درارتباط با خوزستان به دلیل داشتن  ظرفیت های غنی  فرهنگی تاریخی و طبیعی اش ونیز عقب ماندگی هایی که دراین بخش بخاطرجنگ داشته , باید طی سه سال آینده یک نگاه پرمعناتری داشته باشیم .
  سلطانی فر افزود: باتوجه به بررسی هایی که بعمل آورده ایم , اراده ما براین است که انشا الله کارویژه ای درخوزستان درکنار کاری که آقای مقتدایی انجام می دهند و درحمایت از این اقدامات , بتوانیم انجام دهیم تا هرچه سریع تر این ظرفیت ها را ازقوه به فعل درآوریم  و هم مردمی که درسالهای دفاع مقدس افتخارات ذیقمتی دردفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی داشتند منتفع شوند و هم مورد استفاده گردشگران زیادی که دردو فصل  پاییزو زمستان به ویژه ایام نوروز به خوزستان می آیند , قرارگیرد.
  معاون رییس جمهوری ابرازامیدواری کرد که انشا الله  بتوانیم خوزستان را به عنوان  مقصد مهم گردشگران خارجی نیز تبدیل کنیم .
 سلطانی فر افزود: هم اکنون  اغلب گردشگران خارجی  از آثارباستانی دو شهرشوش و شوشتر خوزستان ازجمله ازمعبد چغا زنبیل  وسازه های آبی شوشتر دیدن می کنند اما  تصورما این است که دراکثر شهرهای خوزستان این ظرفیت وجود دارد .
  وی افزود:  انشا الله با تامین زیرساخت های گردشگری ازجمله محل اقامت مناسب دردیگرشهرهای خوزستان  , بتوانیم این شهرها را نیز  به عنوان مقصد گردشگران خارجی  تلقی تا از حالت معبر درآیند و اقتصاد آنها نیز تحرک داشته باشد.
 
کد: 11634
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: دبیر بخش خبر
 
تصاویر مرتبط
  • معاون رییس جمهوری : مقتدایی طرح های گردشگری خوبی درحاشیه کارون دردست اجرا دارند/ ازمحل منابع ملی  کمک می کنیم
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.