ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1393/11/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 892 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
چرا استاندار شورای اداری مشترک مردم و مسوولان را درشهرک طالقانی ماهشهر برگزارکرد

چرا استاندار شورای اداری مشترک مردم و مسوولان را درشهرک  طالقانی ماهشهر برگزارکرد

استاندارخوزستان، مدیران دستگاه های اجرایی را درشهرک طالقانی ماهشهر گرد هم آورد تا فارغ از گزارش های مکتوب پیشین واصله از این مناطق, این بار ازنزدیک مشکلات مردم را اززبان خود آنان بشنوند و نسخه فوری برای حل آنها بپیچند.
اختصاصی شوشان : سومین سفرشهرستانی استاندارخوزستان به همراه مدیران ستادی و مسوولان دستگاههای اجرایی اواخرهفته جاری به شهرستان ماهشهربود.
ازنکات قابل توجه این سفربرگزاری نشست شورای اداری استان با حضورمسوولان و مردم در"شهرک طالقانی " که ازآن به عنوان یکی از مناطق محروم ماهشهریاد می کنند , بود.دراین نشست شهروندان شهرک های جراحی , شهید چمران , بندرامام خمینی (ره ) و مناطق اطراف حضورداشتند.
    سووالی که نزد محافل عمومی  درخصوص این سفرمطرح است , همانا شیوه ابتکاری برگزاری این نشست ، آنهم دراین منطقه می باشد.
همه ما نیک می دانیم که خیلی از مدیران بلند مرتبه  درشرایط فعلی که با دستان خالی از اعتبار و بودجه  مواجه اند  و نمی توانند درقبال درخواست های به حق مردم تعهداتی بپذیرند به ناچار ازحضورو سرکشی به  مناطق محروم  صرف نظرمی کنند اما چگونه است که عبدالحسن مقتدایی استاندارخوزستان دل به دریا می زند و با دستان خالی درمیان مردم شهرک طالقانی ماهشهر  حضورو قول های مساعدی برای تعبیه عمران , رفاه عمومی ونیزکاهش بیکاری درمنطقه می دهد.؟!
  استاندارخوزستان ، مدیران دستگاههای اجرایی را درشهرک طالقانی ماهشهر گرد هم آورد  تا فارغ از گزارش های مکتوب پیشین واصله از این مناطق, این بار ازنزدیک مشکلات مردم  را اززبان خود آنان بشنوند و لمس کنند و نسخه فوری برای حل آنها بپیچند .
  مقتدایی دراین نشست اداری گفت : "ماهشهرنیاز به یک غبار روبی دارد تا خود را نشان دهد زیرا این شهرستان دارای استعداد های فراوانی است که باید این استعداد ها یافته شوند و بخوبی هدایت شوند و مدیران برای بهتر شدن امور باید ریسک هایی انجام دهند.
وی دستور داد تا مشکلات و مطالبات مردم را در این جلسه جمع آوری کند و از طریق معاونت های استانداری  و شورای برنامه ریزی شهرستان نسبت حل آنها اقدامات لازم صورت گیرد."
    ازمطالبات عمده ساکنین شهرک طالقانی ماهشهروشهرک های اطراف ،  رونق کسب و کار و چاره جویی برای رفع بیکاری جوانان بود.مسئله ای که مسوولان استان خوزستان عزم خود را جزم کرده اند تا با اجرای طرح های متعدد اقتصادی برای کاهش این معضل چاره ای بیندیشند.

  به گزارش شوشان مقتدایی طی 14 ماه گذشته دستوراجرای طرح های زیادی برای رونق کسب و کار و اشتغالزایی جوانان به ویژه درمناطق مرزی داده است  که ازجمله آنها می توان به ساماندهی پایانه های مرزی چذابه , راه اندازی بنادرشادگان و درآیند ه نزدیک بندرهندیجان , توسعه پایانه و باراندازشلمچه , ابلاغ بخشنامه خرید تولیدات و خدما ت ازداخل استان , طرح راه اندازی شهرک های کشاورزی , دامپروری و شیلات درخوزستان را  نام برد.
  تیم اقتصادی استاندارخوزستان درصدند تا با رایزنی با استانهای بصره و میسان عراق , تجارت کالا و خدمات شرکت های داخلی را رونق ببخشد  و باافزایش صادرات کالا و خدمات به خارج ازکشور , ارزآوری زیادی برای خوزستان به ارمغان آورند تا علاوه برکمک به اشتغال استان , چرخ اقتصاد منطقه نیز براحتی بچرخد.
دولتمردان دولت تدبیر و امید درخوزستان  عزم خود را جزم کرده تا نقاب محرومیت را ازچهره سرزمین طلای سیاه بردارند . آنان درتلاش اند تا  علاوه بر اجرای طرح های مهم اقتصادی و عمرانی , با پیاده سازی چندین طرح بزرگ گردشگری آبی درسواحل دریادرهندیجان گرفته تا حاشیه رودخانه ها ی کارون , بهمنشیر, زهره و  دریاچه پشت برخی ازسد های  خوزستان  , مردم را با طبیعت آشتی دهند و شورو نشاط را بیش از همه برلبان کودکان و نوجوانان که ازامید های آینده مملکت هستند بنشانند      عبدالحسن  مقتدایی استاندار خوزستان اخیرا درنشستی با خبرنگاران دراهواز گزارشی از فعالیت اجرایی برخی از این طرح های گردشگری آبی که وارد فاز اجرایی شده اند  ارایه کرد و اظهارداشته است :  هفت پروژه گردشگری آبی  در حاشیه  رودخانه کارون ،بهمنشیر و تالاب شادگان دردست اجراست که  تلاش می شود بزودی این پروژه ها آماده بهره برداری شوند .
مقتدایی افزوده است : در سال آینده نیز طرح های گردشگری در سواحل دریا در هندیجان و پشت سدهای استان اجرا می شود.
   این درحالی است که به عقیده کارشناسان اقتصادی اجرای این طرح های گردشگری  توسعه صنعت توریسم و گردشگری را درخوزستان درپی داشته و موجبات اشتغال مستقیم و غیرمستقیم خیل زیادی از بیکاران منطقه را بدنبال خواهد داشت .

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان درجریان سفریک روزه خود با ماهشهر در بدو ورود درگلزار شهدای ماهشهرحضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
  وی از دریاچه مصنوعی ماهشهر، اسکله تجاری بندر ماهشهر ، ساختمان ایستگاه راه آهن و بخش های مختلف بندرامام خمینی ( ره )  بعمل آورد.
  مقتدایی از بخش های مختلف اسکله نفتی ، کارخانه روغن کشی نوید، مخازن دانه های روغنی و کشتی لایروبی بازسازی شده بستان بازدید کرد و در جریان عملیات فنی و مشکلات مربوط به پیشرفت پروژه ها قرار گرفت.
 

کد: 12027
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: زینب پارسافخر
 
تصاویر مرتبط
  • چرا استاندار شورای اداری مشترک مردم و مسوولان را درشهرک  طالقانی ماهشهر برگزارکرد
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.