ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1393/11/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 1082 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
شادمانی جوانان آبادانی دربرابرنماینده عالی دولت ازاجرای طرح گردشگری جزیره شادمانی

شادمانی جوانان آبادانی دربرابرنماینده عالی دولت ازاجرای طرح گردشگری جزیره شادمانی

 

 جمعی از جوانان آبادان بعدازظهرامروزدوشنبه  پیشاپیش استاندارخوزستان که سرگرم بازدید از طرح گردشگری جزیره شادمانی آبادان بود , با یزله ( رقص و پایکوبی محلی ) مراتب شادمانی و قدردانی خود را ازخدمات دولت تدبیرو امید ابرازداشتند.

  جمعی ازآنان با عبدالحسن مقتدایی به عنوان همشهری خود ، دست می دادند و باگویش محلی با او خوش وبش می کردند.

پروژه جزیره شادمانی در مساحت 48 هکتار واقع در میدان طیب شهرستان آبادان و با اعتبار مصوب یک‌هزار و 300 میلیارد ریالی از محل منابع استانداری در حال اجرا است.

   مدیرعامل سازمان عمران ساحل کارون  درجریان بازدید استاندارخوزستان ازاین پروژه گفت :  پروژه جزیره شادمانی توسط مهندسان مشاور مجرب طراحی شده و عملیات اجرایی آن مطابق نقشه و مشخصات فنی توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان و با همکاری سازمان عمران ساحل کارون در حال اجراست.

مهدی مداری افزود: لایروبی و رفع انسداد رودخانه فی مابین جزیره و شهر آبادان که از گذشته دور جهت دسترسی ساکنان محل جزیره، مسدود شده و به دلیل حجم گذردهی، آن نهر تبدیل به باتلاق شده و معضلات زیست محیطی فراوانی برای ساکنان پیرامون آن به‌ وجود آورده است، نیز به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

وی از اجرای طرح ساماندهی جزیره شادمانی آبادان در قالب طرح‌های توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان خوزستان خبر داد و گفت: پاکسازی جزیره شادمانی و سواحل آن از نخاله‌های ساختمانی که منظر نازیبایی را ایجاد کرده، نیز در حال انجام است.

مداری اضافه کرد: ایجاد کمربند دسترسی پیرامون جزیره و ساحل سازی و سواحل آن و در نهایت تبدیل جزیره شادمانی به جزیره آرامش جهت توسعه گردشگری در شهرستان آبادان و تشویق اهالی ساکن جزیره جهت نگهداری از این مکان گردشگری ارزشمند از دیگر اقدامات این سازمان است.

مدیرعامل سازمان عمران ساحل کارون همچنین از ایجاد مسیرهای پیاده روی، ایجاد روشنایی در سطح جزیره، ایجاد پیست‌های دوچرخه سواری و نصب آلاچیق و نیمکت، ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت سرمایه گذاری و تعریف بسترهای سرمایه گذاری، نصب اسکله‌های شناور و ایجاد فضای سبز و کاشت درخت و گل‌کاری و از پشتیبانی آنها خبر داد. 

 
کد: 12333
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: دبیر بخش خبر
 
تصاویر مرتبط
  • شادمانی جوانان آبادانی دربرابرنماینده عالی دولت ازاجرای طرح گردشگری جزیره شادمانی
  • شادمانی جوانان آبادانی دربرابرنماینده عالی دولت ازاجرای طرح گردشگری جزیره شادمانی
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.