ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1393/12/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 1192 مرتبه تعداد امتیاز: 3326   (Article Rating)
تدابیراستاندارخوزستان برای ریشه کنی بیسوادی و برخورد ابزاری با موسسات بدهکاربه آموزش پرورش

تدابیراستاندارخوزستان برای ریشه کنی بیسوادی و برخورد ابزاری با موسسات بدهکاربه  آموزش پرورش

 

استاندار خوزستان صبح امروزیکشنبه  درنشست شورای آموزش پرورش استان عزم مدیران کل , فرمانداران و بخشداران را برای شروع یک کارجمعی خارق العاده درزمینه ریشه کنی بیسوادی درسال 94 جزم کرد.

  به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان دکتر عبدالحسن مقتدایی همچنین بااشاره به اینکه ارتقا شاخص های آموزش پرورش نیازمند جبران کمبود های اعتباری اداره کل مربوطه است ,تاکید کرد که شرکت ها , موسسات و شهرداریها طبق قانون نسبت به پرداخت سهم آموزش و پرورش اقدام کنند.
دکتر مقتدایی باتاکید برریشه کنی بیسوادی دراستان خوزستان گفت : باید در جامعه به گونه ایی برخورد کنیم که بیسوادی در جامعه یک ننگ تلقی شود و در جامعه مردمی اعم از خانواده و محله حساسیتی را ایجاد کنیم تا همه برای مقابله با ننگ بیسوادی همت خود را مضاعف کنند.
دکتر عبدالحسن مقتدایی دراین نشست که با حضور فرمانداران، بخشداران و رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان خوزستان در سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد، عنوان کرد: باید به این مورد توجه کنیم که چه میزان کار نشده و تعلل کرده ایم، استان خوزستان در جایگاهی است که من در مصاحبه ایی که انجام دادم ذکر کردم که باید آموزش و پرورش استان خوزستان را حداقل 10پله ارتقاء دهیم و منظور از این جمله ارتقاء در همه زمینه های آموزشی است.
وی افزود: در خصوص نهضت سواد آموزی باید بگوییم که از اردیبهشت ماه کار آن را آغاز خواهیم کرد و با بازسازی و انجام کارهای خاص و تأثیر گذار خودمان را الگویی برای سایر کشور قرار دهیم، باید تمام تمرکز و همت خود را برای مقابله با پدیده نامیمون بیسوادی قرار دهیم و باید اولویت خود را بر 600 هزار نفر بیسواد استان بگذاریم تا با آموزش باعث فخر جامعه خود شوند.
دکتر مقتدایی اظهار کرد: باید در جامعه به گونه ایی برخورد کنیم که بیسوادی در جامعه یک ننگ تلقی شود و در جامعه مردمی اعم از خانواده و محله حساسیتی را ایجاد کنیم تا همه برای مقابله با ننگ بیسوادی همت خود را مضاعف کنند و در این راستا نیز محدودیت ها و تنبه هایی را پیش خواهیم گرفت که از جمله آن ها قطع یارانه های نقدی افراد بیسواد است و این راهکار برای کسانی که مایل به درس خواندن هستند یک نوع مشوق و برای کسانی که مایل نیستند نوعی تنبیه است.
استاندار خوزستان ادامه داد: باید در زمینه سواد آموزی تمرکز خود را بر روی 250 هزار نفر اولیاء دانش آموزانی قرار دهیم که بیسواد هستند تا بدین وسیله اجباری برای فراگیری سواد  در آنان ایجاد شود.
وی در خصوص مطالبات معوقه آموزش و پرورش بیان کرد: دستگاه های اجرایی و شرکت ها باید به صورت تک تک اقدام کرده و با تشکیل جلساتی تعیین تکلیف شوند و برای دستگاه ها و شرکت هایی که مطالبات آموزش و پرورش استان خوزستان را پرداخت نمی کنند ساز و کارهایی اتخاذ شود  و نهایت محدودیت را برای آنان قائل شویم   دکتر مقتدایی افزود: ارزش افزوده هیچ شهرداری و دهیاری تا وقتی که بدهی خود را به آموزش و پرورش پرداخت نکنند، پرداخت نخواهد شد و این امکان را به آن ها می دهیم تا نبودن پول را تجربه کرده تا به میزان کمی مشکلات آموزش و پرورش را درک کنند.
استاندار خوزستان توضیح داد: انتظار ما از برگزاری چنین جلساتی این است که در فرمانداران، بخشداران و مدیران آموزش و پرورش حساسیتی برای پیشبرد و ارتقاء آموزش و پرورش ایجاد شود و انتظار ما این است که این شور و هیجان در جای جای استان ایجاد شود و هدف باید این باشد که موفقیت در کل استان ایجاد شود و هرکسی که در حاشیه استان است باید از همان امکاناتی  بهره مند باشد که در مرکز وجود دارد.
وی گفت: انتظار ما در مرحله بعدی این است که دهیاری ها را درگیرکار کنیم و درصدی از این مطالبات را برای ارتقاء کیفی قرار دهیم، چرا که استان خوزستان در زمینه بیسوادی در رتبه سوم کشور است و باید در این خصوص بخشدار ها وارد عمل شده و دهیاری ها را با دستور العمل های ابلاغی درگیر کار کنند.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان خوزستان عنوان کرد: اگر با تعلل ما ,یک بیسواد به جامعه اضافه شود ما هم سهیم هستیم و تمام کارهایی که در استان خوزستان صورت می گیرد نشانه خلاقیت مسئولان استان است و نشانه آن ارتقاء استان در سطح کشور است.
دکتر مقتدایی افزود: باید به این مورد فکر کرد که با وجود این همه بیسواد در استان پس چگونه است که اهواز پایتخت کتاب ایران می شود؟!، جواب این مورد در این است که انسان های نخبه و شاخص زیادی در استان در بدنه آموزش و پرورش و سایر ارگان ها وجود دارند.
استاندار خوزستان اظهار کرد: در همه فعالیت های خود به سوی ارزیابی عملکرد خواهیم رفت و به همان میزانی که یک بیسواد می تواند به جامعه ضربه بزند اگر من به عنوان مسئول تعلل کنیم به عرصه فرهنگی و جغرافیای استان خود ضربه خواهم زد و هدف ما نیز این است که تا هستیم کاری برای مردم استان خوزستان انجام داده و باری را از دوش آن ها برداریم.
وی بیان کرد: اگر این حساسیت و حس مسئولیت در استان ایجاد نشده و همه برای دنیا تلاش کنند مطمئنا خروجی ما از مدارس و دانشگاه ها با معدل های کم و بی فایده خواهد بود.
  در ادامه این جلسه فرج الله خبیرمعاون سیاسی و اجتماعی استاندارخوزستان  گفت: خوشبختانه با حضور استاندار خوزستان ارتقاء آموزش مطرح شد و تمام تلاش ما در این زمینه است که فعالیت های خود را بر پایه های سوم متوسطه و پیش دانشگاهی قرار دهیم و در این راستا نیز شورای آموزش و پرورش شهرستان ها تشکیل و به ما گزارش دهند تا منابع مالی آن برای برگزاری دوره های آموزش کنگوری ها هماهنگ و تأمین شده و ابهامات آن برطرف گردد.
معان سیاسی، اجتماعی استانداری خوزستان افزود: : این موضوعات در ارزیابی همه فرمانداران مؤثر خواهد بود، وضعیت شهرستان ها را بررسی و نتیجه عملکرد را در کنکور ارزیابی خواهیم کرد. این نکته نیز بسیار مهم است که مسئولان و دبیران باید توجیه شوند و از هر امکانی باید استفاده شده تا این مسئله به زودی جمع شود..
 
کد: 13020
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: دبیر بخش خبر
 
تصاویر مرتبط
  • تدابیراستاندارخوزستان برای ریشه کنی بیسوادی و برخورد ابزاری با موسسات بدهکاربه  آموزش پرورش
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.