ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1394/03/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 1140 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مشروح سخنان استاندارخوزستان درجمع نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی

 مشروح سخنان استاندارخوزستان درجمع نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی

جمعی از نمایندگان احزاب , گروهها و تشکل های سیاسی برای دومین بار درسال جاری عصرچهارشنبه ششم خردادماه 93  با دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندارخوزستان , معاون سیاسی واجتماعی  ومدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری دیدارو مسایل و مشکلات  فعالیت صنفی خود را با آنان درمیان گذاشتند.

  دراین نشست نمایندگان  تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب اعم از اعضای شورای مرکزی اصلاح طلبان استان خوزستان، حزب کارگزاران سازندگی، حزب اعتماد ملی،انجمن اسلامی معلمان و انجمن اسلامی دانشجویان و فارغ التحصیلان استان خوزستان حضورداشتند .

استاندار خوزستان گفت: احزاب و تشکل های استان باید به صورت مستقیم به مرکز وصل باشند و با ارائه نظرات در تصمیم گیری ها سهمی داشته باشند.

اظهار کرد: این جلسه از همانند جلسات اداری نیست و می توانست تشکیل نشود، اما بر حسب یک احساس نیاز، اظهار تمایلی بود تا نشستی صورت گرفته و دغدغه ها و موارد اجرایی، سیاسی و اجتماعی مورد گفت و گو قرار گیرد و ادامه این جلسات نیز بستگی به انگیزه تشکل ها دارد.

وی افزود: یکی از دلایل تشکیل این جلسه این بود که انگیزه در تشکل ها به منظور اقدام برای شناسنامه دار کردن تشکل خود ایجاد شود  و با تعیین یک خط مشی به همراه یکدیگر نظریه پردازی کرده و به کلیه مسائل مطرح شده بپردازیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: وقتی انسان متعلق به جامعه ای است و در آن قبول مسئولیت می کند موظف است که پاسخ گو باشد، ما در استان خوزستان حدود 105 سایت دارا هستیم که مشغول به اطلاع رسانی هستند که از این بین 5 عدد از آن ها دارای مجوز هستند و باید به سمت و سویی پیش رویم که در این زمینه نیز آنان را به سوی اخذ مجوز سوق دهیم تا بتوانیم از سویی بر آنان نظارتی داشته باشیم.

مقتدایی بیان کرد: خوزستان استانی است که بسیاری فکر می کند استانی حساس است اما من به عنوان مسئول اجرایی در این استان چنین احساسی نداشته و تا به حال موردی مشاهده نکرده ام که تعارضی میان قبایل کرده باشد، شاید هر از گاهی نخبگان به این مطالب ورود کرده اما سطحی بوده و کلیات مطلب این است که هیچ تعارضی در استان نبوده و یک جو هم دلی در استان حاکم است.

وی ادامه داد: همگی باید دست در دست هم دهیم تا جرقه ای در استان ایجاد نشود و مشاهده شده که در استان خوزستان در خیلی از اوقات مخالفان آرا سیاسی واساطه یکدیگر می شوند و کلیت بحث این است که در فاز اول نباید گله مندی ها را در تصمیم گیری های خود دخیل کنیم و اظهار نظرهایی نکنیم که باعث کینه در میان افراد شود.

استاندار خوزستان توضیح داد: در خصوص موضوع های سیاسی، بعضی از استان ها رهبری جریانات سیاسی را به عهده گرفته، عده ایی تابع استان های دیگر و عده ایی نیز ترکیبی از این دو هستند و استان خوزستان نیز در جریانات سیاسی عمدتا تبعیت از مرکز را پیش گرفته و مانند استان اصفهان ابداع گر در موارد سیاسی کشور نیست.

وی اظهار کرد: بعضی از استان ها دنباله رو استان های دیگر هستند که استان تهران نیز می تواند از این استان ها باشد چرا که مانند استانی مثل اصفهان جریان ساز نیست.

استاندار خوزستان افزود: احزاب و تشکل های استان باید به صورت مستقیم به مرکز وصل بوده و با ارائه نظرات در تصمیم گیری ها سهیم باشند، استان خوزستان و تشکل های آن باید خود برای خودشان تصمیم گرفته و اگر قرار است واسطه ای میان تشکل های استان و مرکز وجود داشته باید به صورت رسمی باشد.

مقتدایی عنوان کرد: انتظار ما این است که در جمع و فعالیت های سیاسی و اجتماعی همانگونه که ما سهم خود را از بخش اعتبارات عمرانی از مرکز دریافت می کنیم خروجی این تشکل ها نیز در روند مرکزی این احزاب  باید تأثیرگذار باشند.

وی بیان کرد: اگر ما جوانان خود را برای حضور در عرصه های مختلف و شرکت در جریان های سیاسی و اجتماعی تربیت کنیم قادر هستیم با انتقال وزیر و معاون وزیر از استان خود در بقیه استان ها نیز موثر باشیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: آنچه که مسلم است ما تا خط بدرقه با کسانی هستیم که برای آنان تبلیغ می کنیم و عامل بدرقه نیز در جایگاه های تصمیم گیری جایی ندارد و متأسفانه استان خوزستان با همه قابلیت هایی که دارا است همواره دنباله رو استان های دیگر و مرکز بوده است.

مقتدایی توضیح داد: استان خوزستان باید جایگاه خود را در کشور پیدا کند به این دلیل پر رنگ ظاهر شدن جریانات استانی می تواند تأثیرگذار بوده و بالا بردن شخصیت حقیقی افراد و تشکل ها موجب عزت افراد زیر مجموعه آن ها نیزمی شود.

وی گفت: تشکل ها باید مکانی برای رقابت بر اساس شایستگی ها بوده و از وابستگی ها دوری کند و فرصت های به وجود آمده راباید به مجموعه های جوان بدهیم چرا که هر سازمانی که در حالت کهنگی بماند و به نسل جوان اجازه ورود ندهد از بین خواهد رفت و اگر قرار است کاری انجام دهیم بی شک برای نسل های بعدی ما است.

استاندار خوزستان اظهار کرد: به هر شکلی که باشد باید در مرکز نفوذ کنیم چرا که اگر قرار است استان به جایی برسد از بعد مدیریتی خواهد رسید و باید در هسته مرکزی کشور ورود پیدا کنیم.

مقتدایی افزود: ما با هیچ جریان اصلاح طلبی هیچ مشکلی نداریم و شرایط به گونه ای فراهم شده که به دنبال تشکیل سازمان های مردم نهاد حرکت کرده و شرایط را به سمت و سویی هدایت کنیم که هماهنگ تر عمل کنیم.

وی عنوان کرد: این جلسات مختص اصلاح طلب ها نیست و مربوط به کسانی است که حق دارند در فضای سیاسی نفس کشیده و اظهار نظر کنند و در این راستا نیز ظرفیت همه باید بالا باشد.

استاندار خوزستان بیان کرد:هدف این است که به سمت تشکیل یک خانه احزاب برویم و دستور کار آن را تشکیل داده  و از ما بخواهید که در جلسات شما حضور پیدا کنیم و از خود زنی های حزبی دوری کرده چرا که زمانی که مقوله دفاع از کشور پیش آید همگی این احزاب پشت هم هستند و در دوره ی اول کار، خانه احزاب اداره این مکان به پیشکسوتان داده شود و با استفاده از تجربه آنان در مرحله بعدی جوانان وارد عمل شوند .

مقتدایی ادامه داد: اگر قرار است اخلاق از سیاست جدا شود  بهتر است از همین اکنون دور هم جمع نشویم، در این زمینه نیز باید بزرگان کشور و انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهیم  که حتی اگر اختلاف نظری بین آنان وجود دارد هنگامی که مطلبی طرح می شود که منافع مردم را در پی دارد همگی باهم هماهنگ می شوند.

کد: 14402
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: دبیر بخش خبر
 
تصاویر مرتبط
  •  مشروح سخنان استاندارخوزستان درجمع نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.