ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1391/11/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 1428 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
استاندار خوزستان هدف از شهرستان شدن کوت عبداله رفع محرومیت منطقه و ارتقاء آن و افزایش درآمد های آن است

استاندار خوزستان  هدف از شهرستان شدن کوت عبداله رفع  محرومیت منطقه و ارتقاء آن و افزایش درآمد های آن است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان در جلسه دیدار امام جمعه شهرستان جدیدالتاسیس کارون و نخبگان آن با استاندار محترم ، دکتر حجازی با اظهار اینکه بمدت 2 سال بررسی و کار فنی روی شهرستان شدن کوت عبدال... صورت گرفته است گفت : شهرستان اهواز تا پیش از شهرستان شدن سه منطقه باوی ، حمیدیه و کوت عبدال... در مجموع 32 درصد از جمعیت استان را تشکیل می داد ولی در توزیع اعتبارات بیشتر از 22 درصد بودجه را دریافت نمیکرد.
استاندار خوزستان با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت نهم اعتبارات استان سه برابر شده و اقدامات بسیار خوبی در آن صورت گرفته است گفت : اولین کاری که باید در خصوص شهرستانهای جدید از جمله کارون و حمیدیه انجام شود ، جدا کردن بودجه آنها از شهرستان اهواز است و باید مراقبت کنیم تا منابع خوب و پایداری به این مناطق تزریق شود
.

دکتر حجازی با اظهار اینکه اکنون شهرستان كارون مي‌تواند از عوارض کارخانه شكر ، واحد الکل و واحد صنعتی كه اهواز از آنها محروم بود، به عنوان درآمد بهره‌مند شود به استخدام نیرو ی انسانی اشاره کرد و گفت : تأكيد شده كه شهرستان‌هاي جدید حميديه، باوي و كارون نیروی انسانی مورد نياز خود را اعلام کنند؛ استخدام اين شهرستان‌ها صد درصد بومی است.

حجازي با بیان اينكه طرح جامع شهرهای كوت‌عبدالله، ربيع(جنگيه) و كنعان(چنعان) باید به‌ زودی تهیه شود، افزود: ‌در صورتي كه اين طرح به سرعت آماده شود مي‌توان امور شهرستان كارون را مطابق با طرح جديد پيش برد.

وي گفت: در اعتبار جديد اوراق مشاركت براي فاضلاب، 50 درصد اين اعتبار به شهرستان كارون اختصاص يافت؛ به‌طوري كه در مرحله اول از 40 ميليارد تومان اعتبار اوراق مشاركت، 20 ميليارد تومان آن به كارون اختصاص پيدا كرد.

استاندار خوزستان با بيان اين‌كه مردم با شهرستان شدن منطقه خود انتظار انجام اقدامات مناسب را با توجه به شرايط جديد دارند، افزود: مركز تصميم‌گيري بايد در سال نخست به اين شهرستان به خوبي رسيدگي كند. هدف ما از اين اقدامات فقط و فقط ارتقا است. مردم و مسئولان شهر يقين داشته باشند منابع خوب و پايداري به شهرستان كارون مي‌رسد.

حجازي در خصوص شهرداري منطقه پنج كه در كوت عبدالله مستقر است، اظهارداشت: با جدا شدن كوت عبدالله از اهواز و تشكيل شهرستان كارون، شهرداري اين شهرستان بودجه مستقل خود را دريافت خواهد كرد.

وي در خصوص طرح فاضلاب شهرستان كارون گفت: از مرحله بعدي اوراق مشاركت 20 ميليارد تومان ديگر براي طرح فاضلاب اين شهرستان پيش‌بيني شده‌است كه در مجموع 40 ميليارد تومان خواهد شد و اميد است كل اين طرح تا آخر سال و حداكثر تا فروردين‌ماه افتتاح شود تا دغدغه فاضلاب در اين شهرستان را نداشته باشيم.

استاندار خوزستان عنوان كرد: به مردم شهرستان كارون اطمينان مي‌دهم كه روند توسعه و پيشرفت شهرستان به‌خوبي پيش خواهد رفت؛ چراكه اين مردم شايسته خدمت‌گزاري هستند.

کد: 1646
نویسنده خبر: - مهدویان
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان  هدف از شهرستان شدن کوت عبداله رفع  محرومیت منطقه و ارتقاء آن و افزایش درآمد های آن است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.