ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1391/11/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 1205 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
استاندار خوزستان: روحانیون دستاوردهای انقلاب اسلامی در دولتها نهم و دهم را بر مردم تشریح نمایند

استاندار خوزستان: روحانیون دستاوردهای انقلاب اسلامی در دولتها نهم و دهم را بر مردم تشریح نمایند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان در همایش روحانیون و ائمه جماعت مساجد شهرستان اهواز که از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان برگزار شده بود روحانیون را دعوت به اعلام دستاوردهای انقلاب اسلامی نمود و افزود در شرایط تحریم وظیفه روحانیون و ائمه جماعت مساجد به علت ارتباط مستقیم و مستمر با مردم بسیار حیاتی است و آنها باید مردم را برای تحمیل این شرایط سخت تا رسیدن به سربلندی نهایی آماده کنند.

حجازی در سخنان خود اظهار کرد: خوزستان در دهه اول انقلاب شاهد هشت سال جنگ بود که با خرابی های فراوانی مواجه شد. در دهه دوم بازسازی شروع شد و در دهه سوم نیز کارخانجات بزرگ مثل پتروشیمی و صنایع نیشکر آغاز به کار کردند و در این سه دهه به خوبی به مناطق محروم رسیدگی نشد.
وی افزود: ولی در دولتهای نهم و دهم با مناطق محروم استان به خوبی توجه شد و رسیدگی مناسبی به این مناطق شد که جا دارد روحانیون این محرومیت زدایی ها که از دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می رود را برای مردم تشریح کنند تا آنها نیز با فعالیت های دولت آشنا شوند.
استاندار خوزستان عنوان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با صداوسیمای خوزستان قرار است از شنبه شب، هر شب دستاوردهای انقلاب در یکی از شهرستانهای استان برای مردم تشریح می شود. همچنین نمایشگاه دهه فجر نیز قرار است دستاوردهای نظام را برای مردم تبیین کند.
حجازی عنوان کرد: در مدت اخیر توسعه استان تنها بر محور صنعت، اقتصاد، و بازرگانی استوار نبوده و سعی شده مسائل فرهنگی نیز به توسعه مناسبی دست پیدا کند به همین دلیل در سالهای اخیر توجه خاصی به مساجد، حوزه های عملیه و خانه های عالم در استان صورت گرفت و تربیت دینی نسل جوان به مراحل خوبی رسید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:در طول مدت 10 روز حضور ضریح امام حسین (ع) در شهرهای مختلف استان ، مردم خوزستان استقبال بی نظیری از آن به عمل آوردند و برای بدرقه آن ، ده ها کیلومتر پیاده روی کردند .
 بخشی از این استقبال مدیون خطابه های مطلوب مبلغان و روحانیون اهواز است که چنین فضایی از محب اهل بیت(ع) را در استان خوزستان ایجاد کرده اند. البته نباید از عجین شدن عشق به اهل بیت(ع) به خصوص امام حسین(ع) با گوشت و پوست و خون مردم این استان نیز غافل ماند.
حجازی در خصوص مصلای مهدیه اهواز نیز گفت: اگر این مصلا به سرعت و با جدیت به مرحله بهره برداری رسیده بی شک بخش مهمی از آن مدیون حمایت های آیت الله جزایزی نماینده ولی فقیه در استان خوزستان است که با راهنمایی های خود خط مشی اصولی را برای همه مدیران استان روشن و تبیین کرد.
استاندار خوزستان با اشاره به تحریمهایی که به ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان قسم خورده تحمیل کرده اند، عنوان کرد: شدت تحریم ها بسیار بالا است و هدف دشمنان در چند هفته آینده این خواهد بود که بتواند صادرات و واردات به خصوص مواد اولیه و اساسی را به کلی بر کشور ما قطع کند ولی بی شک ملتی و نظامی که هشت سال جنگ نابرابر را تحمل کرده است، گرفتار این ماجراجویی ها نخواهد شد و در این میدان نیز با سربلندی بیرون خواهد شد.
کد: 1656
نویسنده خبر: - مهدویان
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان: روحانیون دستاوردهای انقلاب اسلامی در دولتها نهم و دهم را بر مردم تشریح نمایند
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.