ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1391/11/14 نظرات: 0 نظر نمایش: 1148 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استاندار خوزستان : توسعه كشاورزي استان از مهمترین دستور العمل های امسال استان است

استاندار خوزستان : توسعه كشاورزي استان از مهمترین دستور العمل های امسال استان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، سيدجعفر حجازي در جلسه كارگروه كشاوري که، در سالن جلسات استانداري برگزارشد، اظهاركرد: توسعه كشاورزي مهمترين موضوع دستورالعمل‌هاي امسال است زيرا با اجراي صحيح طرح توسعه کشاورزی ، توليد افزايش و مهاجرت از روستا به شهرها كاهش مي‌يابد؛ يعني اجراي اين طرح از ايجاد مشكلات زيادي جلوگيري خواهد كرد.

استاندار خوزستان با بيان اين‌كه اشتغال پايدار در گرو اجراي كامل طرح توسعه كشاورزي است، گفت: با توسعه صنعت كشاورزي مي‌توان به پيشرفت در اشتغال مناطقي كه منابع و فرصت اشتغال‌ كمي دارند، كمك كرد.
وي افزود: زماني كه كشاوزي خوزستان توسعه يابد ديگر نياز به محصولات وارداتي نيست و در صورت مازاد محصول، آن را به استان‌هاي ديگر و خارج از كشور صادر خواهيم كرد كه اين امر به عنوان يك امتياز براي استان محسوب خواهد شد؛ بنابراين در اجراي طرح توسعه كشاورزي بايد تسريع شود.
استاندار خوزستان بيان‌كرد: در حال حاضر بانك‌هاي عامل مشكل مالي ندارند و تا چند روز آينده 140 ميليارد تومان از اعتبارات 7 درصدي به سقف اعتبارات استان اضافه خواهد شد.
حجازي اظهاركرد: با توجه به اين‌كه امكانات و منابع شيلاتي در خوزستان خيلي زياد است، اداره‌كل شيلات بايد در اجراي طرح‌هاي شيلاتي سريع‌تر اقدام كند.
وي از جهاد كشاورزي شهرستان خواست طرح‌هايي كه در بانك عامل انعقاد قرارداد شده و هنوز پرداخت نشده را پي‌گيري و مشكلات آن را حل كنند، زيرا درصد زيادي از آن‌ها نزد بانك‌هاي عامل راكد مانده است.
در ماه جاري 189 طرح به مبلغ 76 ميليارد تومان پرونده از آن طرح‌هاي شيلاتي است. اين طرح‌ها دليل مشكلات توجيهي هنوز پرداخت نشده است. همچنين 2 طرح به بانك صادرات واگذار شده كه اين طرح در اهواز به مبلغ 30 ميليارد ريال و طرح انديمشك به ارزش 12 ميليارد ريال است.
کد: 1687
نویسنده خبر: - مهدویان
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان : توسعه كشاورزي استان از مهمترین دستور العمل های امسال استان است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.