ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1394/08/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 2188 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مصوبات مهم شورای برنامه ریزی خوزستان با حضور دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری

مصوبات مهم شورای برنامه ریزی خوزستان با حضور دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری

  شورای برنامه ریزی استان خوزستان عصرسه شنبه با حضور دکترمحمد باقرنوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان و با ریاست دکتر عبدالحسن مقتدایی استانداراین استان  درسالن جلسات شهید رجایی استانداری برگزارو سه مصوبه مهم درپی داشت .

**افزایش 100 درصد اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای استان  تاپایان سال 94

  دکتر محمد باقرنوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی کشوراظهارداشت : 3

ایستگاه و موقعیت برای توسعه خوزستان می توان  درنظرگرفت که از این 3 ایستگاه برای توسعه منطقه

بهره کافی را خواهیم برد؛ ایستگاه نخست توسعه خوزستان، بودجه سال 94 است که تاکنون 8 ماه از آن

سپری شده و باید از ظرفیتی که در ماه‌های باقی مانده وجود دارد، به خوبی استفاده کرد.

 نوبخت افزود: در قانون بودجه ارقام مصوبی داریم که به میزان درآمدهای وصولی می‌توان از خزانه برداشت کرد و به استان‌ها تخصیص داد؛ به رغم موفقیت‌هایی که دولت در مذاکرات با کشورهای مختلف داشته، همچنان در تحریم هستیم و این مساله موجب می‌شود که تخصیص به صورت کامل و با توجه به مصوبات انجام نگیرد.

 وی با بیان اینکه تخصیص بودجه متناسب با دریافتی خزانه است و مشکلات تحریم‌ها و محدودیت در فروش نفت خام باعث می‌شود تا تخصیص‌ها به خوبی صورت نگیرد، خاطرنشان کرد: به جهت توافق هایی که در این جلسه انجام گرفته برای باقی مانده سال هر مقدار اعتبار که در نظر گرفته شود را به صورت 100 درصدی تخصیص خواهیم داد اما در قبال آن باید تا پایان 22 خردادماه سال 95، 500 پروژه مدنظر استان به اتمام برسند و آماده بهره‌برداری شوند.

 نوبخت افزود: اگر خداوند توفیق دهد ، خودم برای افتتاح این طرح ها درجمع شما خواهم بود.

** برگشت بخشی از درآمد های مازاد استان خوزستان

معاون رییس جمهوری گفت : قول می‌دهیم درآمدهای مازاد استان نسبت به سال گذشته و متفاوت با سایر استان‌ها به خوزستان باز گردد و استان سهم بیشتری در تخصیص این درآمدها به خود داشته باشد.

 محمد باقر نوبخت به طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری اظهارکرد: بیش از 158 هزار هکتار از این اراضی تکمیل و تحویل داده شده است و برای باقی مانده این پروژه هیچ‌گونه نگرانی و دغدغه‌ای در زمینه مالی و کارشناسان وجود ندارد و به طور قطع این پروژه به صورت کامل اجرا خواهد شد.

 ** اختصاص ردیف بودجه برای طرح توسعه پایدار استان خوزستان

نوبخت گام سوم توسعه استان را اختصاص ردیف بودجه برای طرح توسعه پایدار عنوان کرد و گفت :  بودجه سال 95 یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند به توسعه استان کمک کند؛ همچنین یک ردیف ویژه برای توسعه پایدار استان، هر چند با اعتبارات محدود قائل خواهیم شد تا بتوان برخی از مشکلات استان را مرتفع ساخت.

 معاون رییس جمهور گفت: برنامه ششم که تا پنج سال دیگر ادامه خواهد داشت و یکی دیگر از راهکارهایی است که می‌تواند به توسعه استان کمک کند و هر مقدار استان جایگاه رفیع‌تری را برای خود در این برنامه کسب کند، شاهد توسعه مطلوب تری در خوزستان خواهیم بود.

نوبخت اظهار کرد: برای دولت تدبیر و امید افتخار است که اولین سفر استانی خود را به این استان داشته و این مساله نشان دهنده اهمیت خوزستان برای دولت است.

 رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: طرح توسعه استان در برنامه ششم به خود استان واگذار شده تا یک برنامه در خور و شایسته برای توسعه استان تدوین کند و آن را به سازمان برنامه ریزی کشور ارائه دهد و این سازمان در عملیاتی کردن آن برنامه بیشترین تلاش رابعمل خواهد آورد.

 

کد: 18191
گروه: گزارش و دیدگاه
نویسنده خبر: دبیر بخش خبر
 
تصاویر مرتبط
  • مصوبات مهم شورای برنامه ریزی خوزستان با حضور دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.