ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1392/07/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 985 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
اظهارات استاندار خوزستان در جلسه اردوهای راهیان نور

اظهارات استاندار خوزستان در جلسه  اردوهای راهیان نور

استاندار خوزستان در جلسه برنامه ريزي، هماهنگي و پشتيبياني از اردوهاي راهيان نور گفت: براي زيرساخت‌هاي زيارتي مشهد، قم، و شيراز بودجه‌هايي تعيين شده است؛ 75 ميليارد تومان براي مشهد كه نه درآمدش كم است و نه جنگ داشته است، تعلق گرفته و به شهرهاي قم و شيراز نيز 45 ميليارد تومان اختصاص داده شد. در همين راستا سهم خوزستان با توجه به ورود حجم بالايي از زائران مناطق عملياتي در سال به خصوص 6 ماهه دوم، بايد داده شود.

 سيدجعفر حجازي در اين جلسه كه در محل استانداري برگزار شد، اظهار كرد: به نظر مي‌رسد اين‌گونه كوتاه آمدن فايده‌اي ندارد، 2 سال براي سهم استان به جهت تخصيص اعتبار جهت توسعه زيرساخت‌هاي زيارتي پيگيري و دوندگي كرديم.

 وي ادامه داد: دست روي دست گذاشتن نتيجه‌اي نخواهد داد. سپاه و ستاد راهيان نور استان بايد اقدام كنند. براي انجام اقداماتي از جمله تامين امنيت و مسايل بهداشت و درمان، مجموعه استان مي‌تواند هماهنگي‌هاي لازم را انجام دهد ولي باقي اقدامات را ستاد راهيان نور در خوزستان پيگيري كند.

 استاندار خوزستان تصريح كرد: چند سال است كه مجموعه استان براي اين منظور از خود هزينه مي‌كند، وقت آن است كه ستاد راهيان نور خود پيگيري اقدامات و مشكلات يادمان‌ها از طريق ستاد مركزي راهيان نور باشد.

 حجازي با بيان اين‌كه راهيان نور ابتكاري از سوي مقام معظم رهبري بوده است، گفت: براي اردوهاي راهيان نور در 7، 8 سال گذشته سازماندهي خوبي صورت گرفته شد و اكنون آمار زائران راهيان نور مناطق عملياتي به 4 ميليون نفر در سال رسيده است كه در مقايسه با گذشته 12 برابر رشد داشته است.

 وي افزود: اگر اقدامي در يادمان‌ها و مناطق ديگر انجام شده، هيچ منتي بر زائران نيست چرا كه وظيفه خود دانستيم و از اين‌كه خدمات ناقص به زوار مي‌رسد بسيار ناراحتيم. اگر بخواهيم درست خدمت بدهيم، بايد اعلام كنيم كه بضاعت‌ ما بيش از اين نمي‌رسد. عمده شهرداري‌هاي ما به خصوص در شهرهاي مرزي از نظر مالي ضعيف هستند. راهيان نور يك كار كشوري است و بنابراين لازم است كه كشور همكاري لازم را در اين زمينه داشته باشد.

 استاندار خوزستان گفت: رابطه بين استان‌ها در 8 سال دفاع مقدس به گونه‌اي بي نظير بود كه نياز است اكنون نيز در بحث راهيان نور اين رابطه بين استان‌ها حفظ شود.

 حجازي اظهار كرد: براي اين منظور با استان‌ها و شهرداري‌ها مذاكره‌ها و مكاتبات لازم انجام مي‌شود تا هر استان توليت يك يادمان را بر عهده بگيرد تا در ارايه خدمات به زائران راهيان نور در مناطق عملياتي سهيم باشد و خدمات به نحو مطلوب‌تري به هموطنان ارايه شود.

 

کد: 3783
نویسنده خبر: کریمی کریمی
 
تصاویر مرتبط
  • اظهارات استاندار خوزستان در جلسه  اردوهای راهیان نور
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.