ثبت نام كاربر
  1397/08/26
 
تاریخ: 1396/09/14 نظرات: 0 نظر نمایش: 203 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان خبر داد: اختصاص330 میلیارد ریال وام خود اشتغالی برای بانوان استان

 معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان خبر داد: اختصاص330 میلیارد ریال وام خود اشتغالی برای بانوان استان

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: در سال جاری 330 میلیارد ریال وام برای اشتغال خانگی به استان اختصاص یافته است که بیش از 80 درصد آن به بانوان تعلق خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، آیین رونمایی از مرکز فنی و حرفه ای بانوان منطقه ملاشیه، امروز (سه شنبه 14 آذر ماه)  با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری،مدیرکل اموراجتماعی استانداری، مدیر کل امور بانوان استان،مدیر کل اداره فنی و حرفه ای خوزستان برگزار شد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته وحدت، افتتاح این مرکز را در راستای گسترش آموزش های مهارتی در سطح استان بویژه در مناطق کم برخوردار عنوان کرد و گفت: امیدواریم که اثربخشی آن بصورت ملموس در زندگی مردم مشاهده شود.

دکتر علی حسین حسین زاده افزود:اقدامات مناسبی پیرامون مهارت افزایی و توانمند سازی افراد توسط اداره کل فنی و حرفه ای صورت گرفته است و امیدوار هستیم تا حدودی زمینه اشتغال را در خوزستان فراهم کند.

وی به معضل بیکاری در استان اشاره کرد و ادامه داد: بیکاری تنها مشکل استان خوزستان نیست بلکه یک چالش کشوری است و هیچ دولتی به تنهایی قادر به حل معضل بیکاری نیست. بخش عمده ای از اشتغال زایی را باید بتوانیم با بستر سازی و فراهم کردن مباحث اقتصادی کارشناسی شده از طریق مردم انجام دهیم.

حسین زاده گفت: در سال جاری 330 میلیارد ریال وام برای اشتغال خانگی به استان خوزستان اختصاص یافته است که بیش از 80 درصد آن به بانوان تعلق خواهد گرفت. وی تاکید کرد: این وام باید به کسانی تعلق گیرد که مهارت های لازم را آموزش دیده باشند تا بتواند اثربخش باشد؛چرا که وام گرفتن بدون تخصص و مهارت نه تنها معضلی را حل نخواهد کرد بلکه گاهی می تواند مشکل آفرین باشد.

معاون سیاسی استانداری در پایان با اشاره به اینکه اجرا و تدوین برنامه های مهارتی در تمام استان امکان پذیر نیست، افزود: هر منطقه و شهرستان ظرفیت ها و نیازهای متفاوتی دارد و باید با نگاه کارشناسی، نیاز سنجی هر منطقه تعیین شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

لازم به ذکر است؛راه اندازی این مرکز از محل اعتبارات شورای اجتماعی کشور تامین اعتبار شده است.

 

کد: 38024
نویسنده خبر: فاطمه خاک جسته
 
تصاویر مرتبط
  •  معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان خبر داد: اختصاص330 میلیارد ریال وام خود اشتغالی برای بانوان استان
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.