ثبت نام كاربر
  1397/11/03
 
تاریخ: 1396/10/22 نظرات: 0 نظر نمایش: 278 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
دکتر شریعتی: خوزستان می تواند مرکز ثقل هنر نمایش در سطح کشور باشد

دکتر شریعتی: خوزستان می تواند مرکز ثقل هنر نمایش در سطح کشور باشد

استاندار خوزستان در آئین اختتامیه این جشنواره در سخنانی گفت:برگزاری دومین جشنواره فجر استانی تئاتر خوزستان فرصتی ارزشمند است که پیش روی این استان قرار گرفت و بستری برای تبادل تجربه و تبلور خلاقیت ها در فضای عطرآگین به مهر و محبت فراهم آورد.

غلامرضا شریعتی با بیان اینکه از جمله اقدامات ارزشمند این جشنواره می توان به برگزاری کارگاه های آموزشی در کنار اجراهای عمومی اشاره کرد اظهار داشت: امید است برگزاری این جشنواره نقطه عطفی در توسعه هنر نمایش استان به عنوان زنده ترین هنر جهان باشد و هنرمندان در کنار تولید و اجرای نمایش به پژوهش و آموزش نیز اجر نهند تا بتوانند در این زمینه بر غنای این رویداد فرهنگی بیافزایند.

وی گفت: خوزستان با تلاش اهالی فرهنگ و رسانه ها می تواند مرکز ثقل فعالیت های فراگیر هنر نمایش در سطح کشور و حتی بین الملل باشد زیرا چنین پتانسیلی در آن وجود دارد که لازمه آن فراهم آوردن بستر مناسب است تا استعدادها خود را بروز دهند.

استاندار خوزستان تصریح کرد:تلاش می کنیم تا خانه هنرمندان را در استان تکمیل و پلاتوهای بیشتری احداث کنیم البته در صدد انعقاد تفاهم نامه ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور تکمیل پلاتوهای همه شهرستانهای استان هستیم.

وی گفت: یکی از اهداف ما به اتمام رساندن ساختمان هایی است که زیر ساخت اصلی حوزه فرهنگ و هنر استان را تشکیل می دهند.فرهنگسراها و خانه های نمایش باید به تدریج در همه شهرستان های استان ساخته و آماده شوند تا بتوانیم از این راه استعدادهای استان را جذب کنیم.

شریعتی افزود: هنر نمایش تئاتر جامعه را به سمت و سویی می کشاند که می تواندمطابق با شرایط خودش وفق بدهد و حرکت کند.

کد: 38893
نویسنده خبر: سید محمدرضا قریشی
 
تصاویر مرتبط
  • دکتر شریعتی: خوزستان می تواند مرکز ثقل هنر نمایش در سطح کشور باشد
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.