ثبت نام كاربر
  1398/02/04
 
تاریخ: 1397/09/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 226 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
سرپرست دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری: یکی از مسئولیت های اجتماعی مهم صنایع آلاینده، سرمایه گذاری در حوزه پژوهش است

سرپرست دفتر برنامه ریزی، نوسازی  و تحول اداری استانداری: یکی از مسئولیت های اجتماعی مهم صنایع آلاینده، سرمایه گذاری در حوزه پژوهش است

نشست خبری مسئولان ستاد استانی برگزاری هفته پژوهش و فناوری برگزار شد.

 
مهدی مکارمی سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول  اداری استانداری خوزستان در این جلسه که با حضور معاون پژوهشی دانشگاه شهید چمران و رئیس پارک علم و فناوری استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت مقوله پژوهش و فناوری بیان کرد: هفته پژوهش بهانه‌ای است که اذهان عمومی را به اهمیت این مسئله سوق بدهیم.
 
وی افزود: معتقدیم که یکی از مسئولیت‌های اجتماعی صنایع استان خصوصاً صنایع آلاینده هزینه کردن و در واقع سرمایه‌گذاری در حوزه پژوهش و فناوری است و این دستگاه‌ها در قبال پژوهش‌های بنیادی و کاربردی مسئولیت اجتماعی دارند.
 
وی افزود: بخش مهمی از مشکلات زیست محیطی، اقتصادی ، اجتماعی بخاطر کم توجهی به حوزه مطالعات، پژوهش و فناوری است و اگر تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها در گذشته بر مبنای تحقیقات و پژوهش بود مشکلات بسیار کمتری می داشتیم.
 
دستیار اجتماعی و فرهنگی استاندار خوزستان افزود: برای برگزاری هفته پژوهش وزیر کشور نامه‌ای به استانداران ابلاغ کرده‌اند که استانداری‌ها این هفته را به صورت ویژه دنبال کنند و استاندار خوزستان نیز در این راستا از دستگاه‌های اجرایی خواسته‌اند در برگزاری برنامه های این هفته به خوبی مشارکت کنند.
وی همچنین خواستار اتخاذ تدابیری برای رصد و پایش اجرای قانون اختصاص یک درصد اعتبارات هزینه ای دستگاههای ملی و موسسات عمومی دولتی و نیمه دولتی به امر پژوهش بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شد‌.
 
گفتنی است نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری روز شنبه ۱۰ آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی اهواز و با حضور استاندار خوزستان آغاز به کار شد.
کد: 47030
نویسنده خبر:
 
تصاویر مرتبط
  • سرپرست دفتر برنامه ریزی، نوسازی  و تحول اداری استانداری: یکی از مسئولیت های اجتماعی مهم صنایع آلاینده، سرمایه گذاری در حوزه پژوهش است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.