ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1392/11/15 نظرات: 0 نظر نمایش: 840 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
در دیدار مشترک استاندار خوزستان و چهارمحال بختیاری مطرح شد: تشکیل دبیرخانه ناظر بر میزان انتقال آب از سرچشمه های کارون

در دیدار مشترک استاندار خوزستان و چهارمحال بختیاری مطرح شد: تشکیل دبیرخانه ناظر بر میزان انتقال آب از سرچشمه های کارون

 

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان نشست مشترک استانداران خوزستان و چهارمحال بختیاری برگزار شد.

 

در این دیدار مسائل مشترک این دو استان همسایه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. این دیدار روز گذشته 14 بهمن به دعوت استاندار چهار محال بختیاری در محل سد کارون 4 انجام شد.

 کارشناسان حاضر در برنامه طی توضیحاتی اظهار کردند که با احداث سد کارون 4 قسمتی از محور ارتباطی بین استانهای اصفهان و خوزستان و نیز خطوط لوله انتقال نفت و گاز موجود در زیرتر از آب دریاچه قرار می­گیرد بدین لحاظ احداث مسیرهای جایگزین در محورهای اصفهان – شهرکرد – ایذه – اهواز و همچنین اصفهان – بروجن – لردگان و ایذه – اهواز و اجرای مسیر جایگزین خطوط لوله نفت و گاز در دست اجرا می­باشد که می­بایست بخش خصوصی را در این جهت فعال نمود .

  در ادامه این دیدار استانداران خوزستان و چهارمحال بختیاری بر اجرای دقیق مصوبه شورای عالی آب در مورد میزان انتقال آب از سرچشمه­های کارون و نحوه مصرف آن که در سفر اخیر ریاست محترم جمهوری به خوزستان اعلام شد تأکید کردند و مقرر شد دبیرخانه مشترکی تشکیل و روند اجرایی شدن این مصوبه را به دقت زیر نظر داشته باشد.

  همچنین نگاه اقتصادی به آب، ایجاد نیروگاه های برقی آبی بیشتر روی کارون – عملیات آبخیزداری در بالا دست سد کارون 4 – نحوه خدمت رسانی به روستاهایی که در حد فاصل دو استان واقع هستند و بهره­مندی استان چهارمحال بختیاری از منافع سد کارون 4 نیز مواردی بودند که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   به گزارش خبرنگار روابط عمومی استانداری خوزستان دکتر عبدالحسن مقتدایی  همچنین از پل بزرگ روی دریاچه سد کارون 4 (شاخه ارمند) به طول 400 متر که بزرگترین پل رودخانه کارون می­باشد نیز بازدید کرد. استاندار خوزستان در پایان این سفر یک روزه گفت: تعامل مثبت میان استانهای همسایه شیوه مناسبی برای حل مشکلات است.

   وی گفت: مدیران در سطوح مختلف برای پیگیری مطالبات مردم باید جسارت داشته باشند و لازمه جسور بودن روحیه آزادگی است.

 دکتر مقتدایی کارون را عامل وحدت و فرهنگ مشترک همه اقوامی دانست که قرنهاست در اطراف مسیر 1000 کیلومتری کارون ساکن هستند.

 

کد: 4755
نویسنده خبر: زینب پارسافخر
 
تصاویر مرتبط
  • در دیدار مشترک استاندار خوزستان و چهارمحال بختیاری مطرح شد: تشکیل دبیرخانه ناظر بر میزان انتقال آب از سرچشمه های کارون
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.