ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1392/11/15 نظرات: 0 نظر نمایش: 723 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون عمرانی استاندار تاكيد كرد: ضرورت ارتقا سطح آمادگي و تخصص نيروهاي هلال احمر

معاون عمرانی استاندار تاكيد كرد: ضرورت ارتقا سطح آمادگي و تخصص نيروهاي هلال احمر

معاون عمراني استاندار خوزستان در مراسم توديع و معارفه مديرعامل جمعيت هلال احمر استان گفت: ضرورت ارتقا سطح آمادگي و تخصص نيروهاي هلال احمر از درخواست‌هاي ماست، ما نيز در كنار اين عزيزان وظيفه خود مي‌دانيم كه هرگونه امكانات مورد نياز را تامين كنيم.

  احمد سياحي در اين مراسم كه بعد از ظهر امروز در محل سالن سينما هلال برگزار شد، اظهار كرد: ضرورت تجهيز جمعيت به تجهيزات تخصصي و بر مبناي علم روز دنيا از ديگر مسايلي است كه بايد بيش از پيش به آن توجه شود.

 

 سياحي افزود: جمعيت هلال احمر يك نهاد عام‌المنفعه است كه نقشي ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي دارد. با توجه به اينكه 43 بلاياي طبيعي در جهان شناخته شده و در كشور ما حدود 31 حادثه طبيعي اتفاق مي‌افتد، كشور نيازمند جمعيتي قوي، توانمند، و پرتلاش است كه در راس آن مديران توانمندي حضور داشته باشند.

معاون عمراني استاندار خوزستان گفت: يكي ديگر از ضرورت‌هايي كه در جمعيت هلال احمر بايد مورد توجه قرار بگيرد استفاده از نرم افزارها از جمله GIS است؛ ما همه وظيفه داريم مقدمات كار را در بحث امداد و نجات به گونه‌اي فراهم كنيم كه آلام و دردهاي مردم به همنوعان خود در هر نقطه از جهان كمتر شود.

سياحي افزود: بحث فرهنگ‌سازي و ارائه آموزش‌هاي لازم به مردم در حوادث يكي از بحث‌هاي بسيار جدي در حوزه امداد و نجات است كه ضرورت دارد بيش از پيش مورد توجه قرار بگيرد. مردم بايد بدانند در هنگام وقوع حوادث مانند سيل، زلزله، آتش‌سوزي و در استان خوزستان در وقت ريزگردها چه بايد بكنند.

وي تصريح كرد: در استانداري مديريت بحران مستقر است لذا مي‌طلبد جمعيت هلال احمر استان با مجموعه مديريت بحران در استانداري ارتباط بيشتري برقرار كند تا هر دو مجموعه بتوانند از ظرفيت‌هاي همديگر در جهت ارائه خدمات در حوزه امداد و نجات استفاده كنند.

معاون استاندار خوزستان اظهار كرد: استان خوزستان كه يكي از استان‌هاي معين در كشور تعيين شده است لازم است آمادگي نيروهاي آن ارتقاء يابد بنابراين براي ارتقاء اين آمادگي لازم است از همه امكانات و ظرفيت‌ها استفاده كرد.

سياحي گفت: با توجه به اينكه در حال نزديك شدن به تعطيلات نوروز هستيم و همچون سال‌هاي گذشته استان خوزستان پذيراي تعداد زيادي از مهمانان نوروزي خواهد بود، لذا بحث امداد جاده‌اي بسيار ضرورت دارد. اميد است كه مديرعامل جديد جمعيت هلال احمر با تقويت پايگاه‌هاي امداد جاده‌اي و پوشش امداد هوايي راه‌هاي استان در اين زمينه بيش از پيش تلاش كنند.

 وي ادامه داد: هلال احمر يك سازمان غيردولتي است كه همه فعاليت‌هاي خود را به صورت انسان دوستانه و بر محور داوطلبانه انجام مي‌دهد.

کد: 4765
نویسنده خبر: زینب پارسافخر
 
تصاویر مرتبط
  • معاون عمرانی استاندار تاكيد كرد: ضرورت ارتقا سطح آمادگي و تخصص نيروهاي هلال احمر
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.