ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1392/11/15 نظرات: 0 نظر نمایش: 702 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
تاكيد معاون برنامه‌ریزی استانداری بر شفاف‌سازی فرایند سرمایه‌گذاری در خوزستان

تاكيد معاون برنامه‌ریزی استانداری بر شفاف‌سازی فرایند سرمایه‌گذاری در خوزستان

معاون برنامه‌ریزی استانداری خوزستان با بیان این‌که فرایند سرمایه‌گذاری در استان مشکل دارد، بر شفاف‌سازی این فرایند تاکید کرد.

  اميد حاجتی در کارگروه اشتغال که امروز(15 بهمن ماه) برگزار شد، عنوان‌کرد: دستگاه‌های اجرایی باید آمار خود را در حوزه اشتغال ارائه دهند تا فضای اشتغال و بیکاری مشخص و برنامه‌ریزی لازم در این زمینه انجام شود.
 وی افزود: آمار تفکیک شده وضعیت سواد بین مردان و زنان نشان می دهد. باید سطح آموزش بالا رفته و خلاء موجود از بین برود.
 معاون برنامه‌ریزی استانداری خوزستان بیان‌کرد: گزارش اداره‌کل فنی و حرفه‌ای نشان می‌دهد که بیشترین آموزش در بخش گروه سنی جوانان است و بنابراین در تدوین سند اشتغال استان این امر باید مورد توجه قرار گیرد.
 حاجتی تصریح‌کرد: از مهمترین مواردی که در تدوین سند اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد، برنامه توسعه اقتصادی منطقه‌ای است. وضعیت بیکاری به تفکیک مناطق از موارد اولیه مورد نیاز تدوین سند اشتغال است.
 وی اظهارکرد: به هیچ عنوان نه در کشور و نه در استان آمار اشتغال و بیکاری کتمان نشده است. هر دستگاه اجرایی نیازمند اطلاعات آماری باشد، آمار مورد نظر در اختيار آن دستگاه قرار مي‌گيرد.
 معاون برنامه‌ریزی استانداری خوزستان خاطرنشان‌کرد: اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید برنامه‌های عملیاتی برای سیاست‌های توسعه اشتغال را در دستور کار خود قرار دهد تا با توجه به نیروی کار موجود در استان، وظایف دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این زمینه مشخص شود.
 حاجتی بیان‌کرد: سازمان اقتصاد و دارایی نيز با تشکیل کمیته‌اي باید فرایند سرمایه‌گذاری در استان را مشخص کند. افرادی که متقاضی سرمایه‌گذاری و اخذ تسهیلات از بانک باشند بايد صلاحیت لازم را داشته باشند.
 وی خاطرنشان‌کرد: ظرفیت بانک‌ها در جذب منابع صندوق توسعه برای سال‌آینده نیز بايد مشخص شود تا برای استفاده از ظرفیت صندوق برنامه‌ریزی کنیم. همچنین این کمیته اطلاعات بايد وضعیت جذب منابع امسال، به تفکیک بانک‌ها در بخش پرداخت تسهیلات طرح توسعه کشاورزی را جمع‌آوری کند.
 حاجتی با اشاره به عملکرد مطلوب صندوق مهر امام رضا(ع) در جذب منابع و پرداخت تسهیلات، تصریح‌کرد: 13 میلیارد تومان منابع باقی‌مانده این صندوق اگر امسال استفاده نشود، به صندوق کشوری منتقل خواهد شد و بنابراین لازم است این منابع را به تجهیز و نوسازی نانوایی‌ها در قالب تسهیلاتي براي بهبود کیفیت نان تخصيص دهيم.
کد: 4766
نویسنده خبر: بابک عبدالهی
 
تصاویر مرتبط
  • تاكيد معاون برنامه‌ریزی استانداری بر شفاف‌سازی فرایند سرمایه‌گذاری در خوزستان
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.