ثبت نام كاربر
  1398/04/03
 
تاریخ: 1397/10/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 222 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست کارگروه حفاظت از تالاب ها و سواحل به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد

نشست کارگروه حفاظت از تالاب ها و سواحل به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد

کارگروه حفاظت از تالاب ها و سواحل به ریاست استاندار خوزستان، در محل سالن جلسات استانداری تشکیل شد.

 در این جلسه که با هدف بررسی آخرین وضعیت تالاب های استان خوزستان تشکیل شد، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان از افتتاح پروژه انتقال آب رودخانه کارون به تالاب بین‌المللی شادگان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تامین برق پمپ های این پروژه از سوی استانداری به جدیت دنبال خواهد شد و در آینده نزدیک با افتتاح این پروژه شاهد انتقال ۵ متر مکعب آب از رودخانه کارون به بخش جنوبی تالاب خواهیم بود.

 وی  از مسئولین نیشکر و پروژه آبزی پروری مجموعه آزادگان خواست تا با توجه به عدم نیاز آبی در این فصل از ایستگاه های پمپاژ جهت انتقال آب به تالاب استفاده نمایند .

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود خواستار فعال شدن پمپ های انتقال آب  کانال جهاد نصر جهت انتقال آب به  رودخانه جراحی و بخش شمالی تالاب شادگان شد. شریعتی وضعیت تالاب هورالعظیم را در شرایط فعلی مناسب دانست و گفت: آب رهاسازی شده از رودخانه کرخه باید تداوم داشته باشد و ارتباط خوبی بین بخش‌ها  و حوضچه های پنجگانه با ایجاد کالورت و مناسب تامین گردد.

 در این جلسه احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز گزارشی از آخرین وضعیت تالاب های استان از جمله شادگان ،هورالعظیم ، بامدژ و میانگران ارائه نمود و به مقایسه وضعیت فعلی با سنوات گذشته پرداخت. وی از اعضای  حاضر در  این کارگروه  خواست، مشارکت بیشتری برای احیا  و تامین حقابه کامل تالاب ها داشته باشند.

لاهیجان‌زاده میزان آبگیری در شرایط فعلی تالاب هورالعظیم را ۸۰ درصد عنوان کرد و گفت: خوشبختانه بارندگی های اخیر باعث شده که بخش عراقی تالاب که تابستان دچار آتش‌سوزی شده بود کاملا زیر آب رفت واین آتش سوزی ها بصورت کامل مهار گردید.

 در این جلسه مسئولین هواشناسی و سازمان آب و برق خوزستان نیز گزارشی از میزان بارندگی و همچنین وضعیت آب در سدهای استان  ارائه نمودند.

کد: 47909
نویسنده خبر:
 
تصاویر مرتبط
  • نشست کارگروه حفاظت از تالاب ها و سواحل به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.