ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1392/11/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 794 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
آیین گشایش کتابخانه شهید سید مرتضى شفیعى در اهواز

آیین گشایش کتابخانه شهید سید مرتضى شفیعى در اهواز

آیین گشایش كتابخانه عمومي - تخصصي شهيد سيدمرتضي شفيعي يكشنبه  (20 بهمن‌ 92) در اهواز برگزار شد.

 

دکتر عبدالحسن مقتدايي با يادي از شهيدان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس براي حفظ اين آب و خاك بيان كرد: اگر كمي احساس مسؤوليت در هر كسي كه در گوشه‌اي از اين مملكت است نبايد خواب آرام داشته باشد چراكه سرمايه‌اي به دست ما رسيده كه صيانت از آن كاري سخت است. اين مملكت نيز ارثي است كه از شهدا به ما رسيده و ما بايد از آن حفاظت كنيم. يكي از راه‌هاي حفاظت نيز راه علمي است.
 
او ادامه داد: چنين كتابخانه‌اي كه بتواند عده‌اي را همچون محقق در خود جاي دهد جزو مكان‌هاي مقدس است.
 
استاندار خوزستان تاکید کرد: يكي از كارهاي بسيار مهم ما در اين ‌گونه فضاها اين است كه علاقه‌مندان جديدي را كشف كنيم و آن‌ها را جذب كنيم زيرا محققان، پژوهشگران و كارشناسان كتاب خودشان به اين امر مهم پي برده‌اند و ما بايد كساني كه از فضاهاي فرهنگي دور هستند را به كتابخانه و تحقيق علاقه‌مند کنیم.
 
مقتدایی خاطرنشان کرد: يكي از اتفاقات بسيار زيبايي كه رخ داده است وجود خيرين است كه در بهبهان نيز اقدام به اين كار كردند. بنابراین اگر به خيرين توجه شود قطعاً مي‌تواند تأثير بسزايي در تاسيس كتابخانه‌هاي جديد داشته باشد.

 همچنین آيت‌الله سيد محمدعلي موسوي جزايري، نماينده ولي فقيه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز، در این مراسم اظهار كرد: علماي شيعه در واقع سربازاني هستند كه در سر مرزها با دشمن در حال جنگند.

وي بيان كرد: هميشه تجاوزاتي از آن سوي مرزها به اين سوي مرزها مي‌آيد و علما براي دفاع از مملكت اسلامي جلوي آن‌ها مي‌ايستند.

او ادامه داد: شيطان و اصحابش هميشه در آن سوي مرزها قرار دارند و قصد هجوم به مردم را دارند اما علما جان به كف ايستاده‌اند و نمي‌گذارند شياطين هجوم بياورند و دين مردم را بدزدند.

آيت‌الله موسوی جزايري خاطرنشان كرد: حضرت آيت‌الله شفيعي فرزند خود، سيدمرتضي، را به جبهه فرستاد. اين شهيد از جمله افرادي بود كه اخلاص و تقوای زيادي داشت و وقتي ديد تكليف جنگ است با قم خداحافظي كرد و به جبهه رفت و در كربلاي چهار به شهادت رسيد.

او بيان كرد: سيدمرتضي دين خودش را به اسلام و ايران ادا كرد و امروز اين كتابخانه به نام مبارك اين شهيد نامگذاري شد در حقيقت باقيات صالحاتي است كه انشاءاله سر تا سر استان خوزستان را جوابگو باشد.

نماينده ولي فقيه در استان خوزستان اضافه كرد: اين كتابخانه بايد براي محققان و پژوهشگران حوزوي و دانشگاهي محلي باشد تا جواب همه شبهات ايجاد شده را بدهد و براي اين كه به شبهات پاسخ داده شود نياز به كتاب، مصدر و مرجع است كه اين كتابخانه مي‌تواند جوابگوي همه نيازها باشد.

موسوی جزایری توضيح داد: يكي از ويژگي‌هاي اين كتابخانه اين است كه يك عالم كارشناس در رأس آن قرار دارد چراکه آيت‌الله شفيعي مسؤوليت اين جا را قبول كرده‌اند و اين يك امتياز برجسته است زیرا خودش يك كارشناس و استاد و كتاب‌شناس است و نياز محققان حوزوي و دانشگاهي را از خودشان بهتر مي‌داند.

امام جمعه اهواز ادامه داد: اميدوارم با كمك استاندار و همه اين كتابخانه به اوج برسد و بنده هم يك هزار جلد كتاب كه عمدتاً از كتابخانه شخصي خودم هست را اهدا مي‌كنم. در پايان نيز از همه كساني كه در تأسيس اين كتابخانه تلاش كردند تشكر مي‌كنم.

 همچنین لفته منصوري، مدیر کل كتابخانه‌هاي عمومي استان خوزستان، اظهار كرد: امروز ما گرد هم آمديم تا اين كتابخانه مقدس را كه يكي از دستاوردهاي انقلاب شكوهمند اسلامي است را افتتاح كنيم.

 وي ادامه داد: اين جمع باشكوه سه شأن دارد؛ شأن اول آن شهادت است كه شهيد سيدمرتضي شفيعي علت اين رويداد بزرگ است و شأن دوم آن مقام علم و فقاهت و شأن سوم آن نيز كه بسيار با اهميت است اين است كه در دوره اسلامي كتاب‌داران ما دانشمند هستند و دانشمند كتابدار داشته‌ايم. مثل ابوعلي سينا و امروز نيز آيت‌الله شفيعي با توليت و پذيرش بر اين كتابخانه در حقيقت فرهنگ اسلامي و ايراني ما را مفتخر كردند تا در كنار همه عناوين اعتقادي، ديني و سياسي‌شان حاج آقاي كتابدار باشند.

کد: 4843
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • آیین گشایش کتابخانه شهید سید مرتضى شفیعى در اهواز
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.