ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1392/11/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 933 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
تقدیر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان از استاندار/مقتدایی در این مدت کوتاه حرکتهای خوبی درجامعه انجام داده است

تقدیر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان از استاندار/مقتدایی در این مدت کوتاه حرکتهای خوبی درجامعه انجام داده است

نماینده ولی فقیه در خوزستان در افتتاحیه مانور ارتقای امنیت اجتماعی با اشاره به حضور مردم در ۲۲ بهمن اظهار کرد: امروز با برگزاری مانور ارتقای امنیت اجتماعی آغاز یک کار مقدس است و انشاءالله برای این اقدام اهمیت قایل شوند.

آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در این مراسم که امروز(شنبه) در بلوار ساحلی کیانپارس اهواز برگزار شد؛ اظهار کرد: از استاندار دلسوز و مردمی و تلاش‌گر خوزستان تشکر می‌کنم که در مدت کوتاهی که از فعالیت وی می‌گذرد حرکت‌های بسیار خوبی در سطح جامعه انجام داده است.

وی ادامه داد: یکی از قصوراتی که در گذشته وجود داشت، کمتر استفاده کردن از افکار عمومی و نیروهای مردمی در حفظ امنیت اجتماعی بوده است. قطعا مشارکت افکار عمومی در بحث ارتقای امنیت اجتماعی می‌تواند بسیار کارساز باشد.

آیت‌الله موسوی جزایری افزود: اگر سال اول دفاع مقدس را با سال‌های بعد مقایسه کنید، می‌بینید که علت به پیروزی رسیدن بسیاری از عملیات‌ها در طول دفاع مقدس حضور نیروهای مردمی در جبهه‌های جنگ بود. به تدریج که جنگ به عرصه مردم کشیده شد، ستادهای مردمی تشکیل و نیروهای مردمی از سراسر کشور به خطه خوزستان سرازیر شدند. پیروزی‌های رزمندگان اسلام در جنگ با ایده حضور مردم در صحنه دفاع مقدس بود. امروز هم همان‌طور که امنیت برای ما مهم است، نیاز است که از ظرفیت نیروهای مردمی در جهت ارتقای آن استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: اسلام برای امنیت بسیار ارزش قایل شده است. در جامعه، گاه دشمن داخلی است و کسانی به ورطه باج‌گیری، لات‌‌گری، فساد، در ابتذال می‌افتند و دشمن جان و مال مردم و بالاتر از آن، دشمن ناموس مردم می‌شوند که در برخورد با این افراد چنانچه قابلیت هدایت دارند، باید هدایت شوند و اگر اهل هدایت نباشند، باید با آنها برخورد شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت اقتصاد نیاز است که در صحنه اقتصادی از بخش خصوصی مطابق با اصل ۴۴ قانون اساسی یعنی مشارکت مردم و دادن کلید طلایی اقتصاد کشور به دست مردم استمداد طلبید و لازم است این امر را به مرحله اجرا در آوریم.

 نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: اگر بخواهیم مساله بیکاری را که ام‌الفساد تلقی می‌شود و در استان درصد بالایی نسبت به استان‌های دیگر دارد، ریشه‌کن کنیم؛ باید درب‌های اقتصاد استان را به روی مردم و بخش خصوصی و تجار باز کنیم.

 آیت‌الله موسوی جزایری گفت: امروز نیز در بحث امنیت طرح بسیار خوبی تحت عنوان ارتقای امنیت اجتماعی مطرح شده است که امید است سرآغازی در جهت بسیج عمومی برای استفاده از افکار عمومی و مشارکت نیروهای مردمی در جهت تحقق بخشیدن به ارتقای امنیت عمومی باشد.

 وی تصریح کرد: وجود نیروهای انتظامی، فرماند‌هان و دست‌اندرکاران ایجاد امنیت و مسئولان استان در این مانور، نعمتی است از سوی خدا. اینها افراد پاک و متدینی هستند و از آنها تشکر کنیم و شرعا موظفیم آنها را در برقراری و ارتقای امنیت اجتماعی در سطح استان یاری کنیم.

 

در پایان سخنرانی‌های این مراسم، رژه نیروهای انتظامی، امنیتی، و نیروهای حفاظتی و حراست ادارات استان برگزار شد.

کد: 4938
نویسنده خبر: زینب پارسافخر
 
تصاویر مرتبط
  • تقدیر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان از استاندار/مقتدایی در این مدت کوتاه حرکتهای خوبی درجامعه انجام داده است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.