ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1392/11/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 908 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
معاون برنامه ریزی استانداری خبرداد:تدوین برنامه استراتژیک منطقه‌ای جهت توسعه اقتصادی خوزستان

معاون برنامه ریزی استانداری خبرداد:تدوین برنامه استراتژیک منطقه‌ای جهت توسعه اقتصادی خوزستان

معاون برنامه‌ریزی استانداري خوزستان گفت: مقرر شده برنامه‌ریزی منطقه‌ای توسعه اقتصادی با رویکرد استراتژیک در خوزستان تدوین شود.
 
  اميد حاجتی در جلسه برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی استان با رویکرد استراتژیک كه امروز، 27 بهمن‌ماه در استانداری برگزار شد، اظهارکرد: در مبحث توسعه‌ای از مواردی که بسیار مهم است، رشد اقتصادی است و آن چه موجب شده درصدد تدوین این برنامه برآییم، وضعیت نامطلوب شاخص‌های توسعه اقتصادی استان است.
 
حاجتی در خصوص علت منطقه‌ای بودن این برنامه تصریح‌کرد: باوجود این‌که در استان یک یا چند بخش توسعه یافته و پیشرو وجود دارد اما در مناطق مختلف استان اختلاف‌های بسیاری از نظر توسعه‌یافتگی و درآمدهای سرانه وجود دارد و این نشان می‌دهد در برنامه‌ریزی‌های گذشته موفق نبوده‌ایم.
   
وی خاطرنشان‌کرد: نباید به صورت جامع به طرح و تدوین برنامه‌ها پرداخت و به همه ی مسائل وزن یکسان داد. در دنیای امروزی یکی از رویکردهای اصلی، برنامه‌ریزی استراتژیک است. باید سعی شود در هر بخش مسائل اصلی را مشخص و به آن‌ها توجه شود زیرا مزیت‌هایی در خوزستان وجود دارد که قابل مقایسه با کل دنیا نیست و باید انرژی خود را روی آن‌ها متمرکز کنیم.
  
معاون برنامه‌ریزی استانداری خوزستان عنوان‌کرد: برای برنامه استراتژیک توسعه اقتصادی استان خروجی اصلی پیش‌بینی شده است. پس از این‌که برنامه استراتژیک انجام و عملیات برای تحقق آن انجام شد، خروجی اصلی بسته‌های سرمایه‌گذاری است که با تفکیک مناطق اعم از شهری و روستایی ارائه می‌شود.
  
 
حاجتی ادامه‌داد: باید توجه کرد که در ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری یک سری فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کل کشور وجود دارد که به آن‌ها توجه نشده است؛ بنابراین باید مزیت‌های خاص استان و فرصت‌های فراموش‌شدنی کل کشور را مدنظر قرار داد.
 
  
وی خاطرنشان‌کرد: ضروری است برای رشد و توسعه اقتصادی واقعی در استان یک بخش از منابع اعتباری سالانه استان صرفاً در این زمینه سرمایه‌گذاری و برنامه با مشارکت همگانی در استان اجرا شود.
 

کد: 4953
نویسنده خبر: زینب پارسافخر
 
تصاویر مرتبط
  • معاون برنامه ریزی استانداری خبرداد:تدوین برنامه استراتژیک منطقه‌ای جهت توسعه اقتصادی خوزستان
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.