ثبت نام كاربر
  1398/06/25
 
تاریخ: 1392/11/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 685 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
آغاز مانور توسعه سلامت و بهداشت خوزستان، از 3 اسفند

آغاز مانور توسعه سلامت و بهداشت خوزستان، از 3 اسفند

 مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان گفت: مانور سلامت از سوم تا نهم اسفند در سراسر استان و مناطق شهري و روستايي با هدف هماهنگي بين بخشي و تدوين فرهنگ نظافت و سلامت با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي برگزار خواهد شد.


  مهرداد شريف‌مخمل‌زاده در جلسه هماهنگي مانور توسعه سلامت و بهداشت دوشنبه (28 بهمن92) که در استانداري خوزستان برگزار شد، اظهار كرد: برنامه‌ها از روز سوم اسفند آغاز مي‌شود؛ در آغاز اين برنامه‌ها، زنگ سلامت و نظافت عمومي در كليه مدارس استان نواخته مي‌شود و سپس ساعت 9 صبح در بلوار ساحلي، آيين تجليل از دست‌اندركاران سلامت و نظافت عمومي با حضور استاندار و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي برگزار مي‌گردد.

 وي گفت: در برنامه‌هاي هفته مانور توسعه سلامت و بهداشت، آيتم‌هاي متنوعي در زمينه نظافت همچون نظافت ترمينال‌ها، پمپ‌بنزين‌ها، مدارس، كافه‌هاي بين‌راهي، محيط‌هاي كارگري، تالاب‌ها و رودخانه‌ها و پاكسازي روستاها برنامه‌ريزي شده است.

 شريف‌مخمل‌زاده بيان كرد: در اين برنامه 6 كارگروه شامل كارگروه نظافت شهري، كارگروه نظافت مناطق روستايي و محيط‌هاي طبيعي، كارگروه نظافت و پاكسازي اماكن بين‌المللي، كارگروه بهداشت و نظافت مدارس و مهدكودك‌ها، كارگروه آموزش و فرهنگ سازي و كارگروه ارزيابي و نظافت حضور دارند كه هر كدام از دستگاه‌ها موظف به نظارت بر يكي از اين كارگروه‌ها هستند.

 وي تصريح كرد: در روستاها نيز پاكسازي به كمك دهيار و جهاد كشاورزي انجام مي‌شود.
 
مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خوزستان در خصوص مشاركت مردم در اين مراسم گفت: هدف عمده مانور اوليه اين است كه دستگاه‌ها هر چه بهتر به وظيفه خود عمل كنند، هماهنگي بين بخشي ايجاد و محيط‌هاي مختلف پاكيزه شوند و اين‌كه حساسيت و آگاهي براي مردم در حوزه سلامت و نظافت عمومي ايجاد شود.

وي اضافه كرد: به طور قطع هرچه ميزان آگاهي مردم بالا رود، آن‌ها خود زمينه را براي مشاركت فراهم مي‌آورند. اعتقاد داريم براي مشاركت ابتدا بايد آگاهي لازم را به مردم داد و محيطي مناسبي را فراهم كرد تا تمايل و انگيزه به مشاركت و آگاهي براي انجام مشاركت را داشته باشد و در نهايت، با اين سه هدف، مانور را طراحي كرديم.

 شريف‌مخمل‌زاده تصريح كرد: در روز آخر نيز حدود دو هزار نفر از پاركبانان، محيط‌بانان و محيط‌يارها با لباس متحد در نماز جمعه شركت خواهند كرد.

 وي عنوان كرد: از صبح شنبه، در 5 نقطه از اهواز 5 چادر تحت عنوان چادر سلامتي و نظافت عمومي با همكاري معاونت بهداشت و درمان و هلال احمر برگزار مي‌شود كه در اين چادرها مشاوره رايگان و معاينه افراد و اندازه‌گيري فشار خون انجام و بروشورهاي لازم ارايه مي‌شود. 
کد: 4960
نویسنده خبر: زینب پارسافخر
 
تصاویر مرتبط
  • آغاز مانور توسعه سلامت و بهداشت خوزستان، از 3 اسفند
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.