ثبت نام كاربر
  1398/05/29
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1391/10/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 1360 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
در پنجمین جلسه کارگروه زنان و خانواده مطرح شد؛ارائه گزارش آماری چشم انداز سیاستهای جمعیتی گذشته حال و آینده کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان پنجمین جلسه کارگروه زنان و خانواده پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات معاونت سیاسی اجتماعی استانداری تشکیل شد .

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اعلام این خبر گفت : در این جلسه که پنجمین جلسه این کارگروه در سال جاری بود دو دستور کار راهکارهای مناسب جهت پیاده سازی رویکرد افزایش جمعیت در دستگاههای اجرایی و همچنین ارائه گزارش اجرای طرح ملی حکمیت در استان با حضور اعضاء مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین در این جلسه دبیر کارگروه زنان و خانواده به ارائه گزارش آماری چشم انداز سیاستهای جمعیتی گذشته حال و آینده کشور پرداخت.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار نیز ضمن تاکید بر ضرورت رفع موانع رشد جمعیت گفت : امروز ثابت شده که سیاستگذاران غربی برای کنترل جمعیت کشورهای مسلمان برنامه ریزی های حساب شده دارند و متاسفانه ترویج فرهنگ تک فرزندی یا دو فرزندی در جامعه و به خصوص در میان قشر جوان ضامن به ثمر رسیدن این برنامه ریزی ها شده.
دکتر حسینی با اشاره به تاکیدات اخیر رهبر انقلاب در خصوص لزوم رشد جمعیت خاطرنشان کرد : باید با نگاه به آینده و درک عواقب جبران ناپذیراین کنترل جمعیت و همچنین با رفع محدودیتها و برنامه ریزی دقیق و عملیاتی از بعد فرهنگی اقتصادی و اجتماعی بستر لازم جهت گسترش زادوولد را در جامعه فراهم نمود.
تاکید بر پایداری امر ازدواج و جلوگیری از وقوع پدیده طلاق در استان، پیگیری استانی قوانین مصوب کشوری در رابطه با رفع موانع رشد جمعیت با قید فوریت ، اتخاذ سیاستهای حمایتی تشویقی با هدف رشد جمعیت ، بازنگری در سازو کارهای ملی در راستای تحکیم بنیان خانواده از جمله موارد مطرح شده از سوی اعضاء حاضر در این جلسه بود .
گفتنیست تنظیم وظایف وتکالیف دستگاهها وسازمانهای استانی باماهیت برش استانی دستورالعمل ملی افزایش جمعیت وارتقاء نرخ باروری ، واگذاری بررسی پیشنهاد کاهش ساعات کار اداری ویژه بانوان در راستای اعمال سیاستهای حمایتی وتشویقی جهت افزایش نرخ رشد جمعیت به کمیته تخصصی موضوع و همچنین بکارگیری تمام ظرفیت ها در راستای پایداری امر ازدواج وتحکیم بنیان خانواده با بهره گیری از ظرفیت اجرای طرح حکمت با رویکرد مداخله مردمی در موضوعات خانوادگی از جمله مصوبات پنجمین جلسه کارگروه زنان و خانواده بود.
کد: 1560
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: مدیر روابط عمومی