ثبت نام كاربر
  1398/05/29
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1394/05/04 نظرات: 0 نظر نمایش: 662 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
انعقاد تفاهم نامه دو جانبه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان با ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و بهزیستی استان خوزستان

انعقاد تفاهم نامه دو جانبه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان با ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و بهزیستی استان خوزستان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان،  حمید سیلاوی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی اعلام نمود: به جهت بالا بردن مهارت و توان شغلی اتباع خارجی مقیم استان خوزستان و ایجاد زمینه اشتغال در استان و همچنین ایجاد زمینه بازگشت داوطلبانه به کشورشان و بکارگیری این آموزش، با انعقاد تفاهم نامه ای فی ما بین این اداره کل و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان در جهت آموزش اتباع خارجی مقیم استان خوزستان در بیش از 6 حرفه مفید اقدام گردید. از آنجائی که آموزش های فنی و حرفه ای، فرد را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار آماده می  کند دراین راستا و با توجه به نیاز بازار داخلی و خارجی، آموزش های لازم به اتباع خارجی به طریق مؤثری داده می شود تا پس ازترک کشورمان و انتقال به کشور متبوع خودشان بتوانند از این آموزش ها استفاده لازم را داشته باشند.

سیلاوی اعلام کرد: طبق بررسی ها و مطالعات صورت گرفته 90% اتباع خارجی مقیم استان خوزستان در دو بخش کشاورزی و خدمات اشتغال دارند و کمتر در واحدهای صنعتی فعالیت و مشغول می باشند بنابراین به تناسب نیاز جامعه هدف، آموزش ها نیز به نیازمندها و به تناسب توانائی افراد داده خواهد شد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان اعلام کرد که تاکنون و طی چند سال گذشته بیش از 1000 نفر ازاتباع خارجی دوره های آموزشی فنی و حرفه ای را سپری کرده اند و هم اکنون در بازار کار استان خوزستان و تعداد زیادی نیز که به کشور خود بازگشت نموده اند به همان حرفه آموزش دیده، مشغول به کار شده است.

سیلاوی، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی ادامه داد: تلاش ما بر این است که اتباع خارجی مقیم استان خوزستان سربار جامعه و مصرف گرا نباشند و علاوه بر ایجاد زمینه های شغلی در تولید استان نیز مثمر ثمر باشند.

سیلاوی افزود: درخصوص رسیدگی به معلولین و مددجویان و بی بضاعت اتباع خارجی مقیم استان خوزستان، تفاهم نامه ای با اداره کل بهزیستی در زمینه های توانبخشی، ارائه خدمات مشاوره، درمان معلولین، حرفه آموزی، بازپروری و سایر خدمات مورد نیاز، منعقد گردید.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان اعلام کرد: اتباع خارجی مقیم استان خوزستان همانند سایر افراد جوامع بر اثر عوامل ژنتیکی و یا عدم رعایت مسائل بهداشتی و محیطی، متأسفانه فرزندان معلول و نا توانی در بعضی خانواده ها متولد شده اند. همچنین سالمندان در بعضی خانواده ها وجود دارند که در جهت توان بخشی و بازپروری در این برنامه جامع شرکت داده خواهند شد.

سیلاوی افزود: در جهت اجرای برنامه تعیین شده، سه مرحله ابتدا تعیین تسهیل گر، آموزش و هدایت آنان، سپس تشخیص معلولیت و تشکیل پرونده برای هر کدام و درنهایت شروع خدمات رسانی که شامل ارجاع به پزشکی درمانی، دریافت خدمات توانبخشی، کمک توانبخشی، کمک هزینه سبد غذایی کودکان و سالمندان معلول و درمان طولانی می باشد، تعیین شده است.  

تلاش بر آن شده است تا بالا بردن آگاهی و دانش اتباع خارجی مقیم استان خوزستان، ضمن ایجاد زمینه مساعد و شرایط لازم یک معیشت سالم، در زمینه های تحصیل، بهداشت، آموزش، تولید و سایر مشارکت اجتماعی و فرهنگی، همانند سایر اتباع ایرانی از امکانات موجود در ایران اسلامی استفاده نمایند.

سیلاوی اظهار داشت: فعالیت هایی که موجب خروج اتباع خارجی مجاز مقیم استان خوزستان از فقر و هدایت به سوی خود اتکایی و خودکفایی می شود، شامل دوره های سوادآموزی، دوره های آموزش فنی و حرفه ای، مهارت های معیشتی، مهارت های زندگی و حضور آنان در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های جهت دار در سطح جامعه محلی خود را شامل میشود. به منظور ایجاد هماهنگی هرچه بیشتر در سطح منطقه، تعیین و طراحی مهارت های شغلی و معیشتی واجتماعی به دنبال تحلیل بازار کار و روابط اجتماعی، هم در مناطق سکونت گاهی در استان خوزستان و هم در مناطق سکونت اصلی آنان یعنی افغانستان و عراق که بیشترین پناهندگان استان خوزستان میباشند، براساس پیش بینی ها، تعیین و تبیین شده است. جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای پناهنده پذیر بیشترین خدمات را به پناهندگان داده است و شرایط ادامه حیات آنان را همانند اتباع ایرانی مهیا کرده است. این امر بنابه تأیید مسئولین سازمان های بین المللی بویژه کمیساریای عالی درامور پناهندگان سازمان ملل متحد که به ایران و خوزستان سفر کرده اند قابل مشاهده است.

 

کد: 15666
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: اپراتور اداره کل اتباع
 
تصاویر مرتبط
  • انعقاد تفاهم نامه دو جانبه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان با ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و بهزیستی استان خوزستان