ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1394/05/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 762 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
دومین همایش نماز در آبادان برگزار شد

دومین همایش نماز در آبادان برگزار شد

 فرماندار ویژه آبادان: نماز، ایجاد رابطه ی قلبی با خداست

 شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در سومین همایش سراسری نماز در شهرستان آبادان، از فریضه نماز به عنوان ارتباط دهنده ی قلبی با پروردگار یاد کرد و اظهار داشت: فرد نماز گزار با انجام این فریضه به یاد خدا با معبود خویش رابطه ی قلبی پیدا می کند و دل خود را از کدورت و زشتی ها آزاد می سازد، بدرستی که "ان الصلاه عمود الدین" مصداق ابعاد گوناگون نماز به عنوان پایه های دین می باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، این مراسم با حضور آیت ا... حسن زاده امام جمعه موقت اهواز، شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان، ابراهیمی پور امام جمعه آبادان، نعمت زاده معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند و دیگر مسئولین شهرستان صبح امروز در سالن همایش دانشکده نفت شهید تندگویان آبادان برگزار شد.
شهبازی در این همایش ضمن قدردانی از دستگاه هایی که فرمانداری ویژه آبادان را در برگزاری همایش های نماز همراهی می کنند، از شرکت امام جمعه موقت اهواز در این مراسم نیز تشکر کرد و اظهار داشت: حضور برادر اندیشمند، خطیب نام آشنای استان خوزستان آیت ا... حسن زاده را که محبت کردند و دعوت هیئت امنا را پذیرفتند و در این همایش شرکت کردند را گرامی می دارم.
وی در خصوص شکل گیری اجلاس های نماز در استان خوزستان گفت: دکتر مقتدایی استاندار محترم خوزستان در دیدارهایی که با روحانیت معظم استان و نماینده محترم ولی فقیه در استان، حضرت آیت ا... جزائری داشتند، اجلاس سراسری نماز با حضور میهمانان در اهواز برگزار کردند. پس از آن مقرر شد برای اثرگذاری و تأثیرپذیری این همایش به جهت پاسداشت ارزشهای دینی، هر سال دو همایش در 27 شهرستان استان خوزستان برگزار گردد.
وی ادامه داد: امروز افتخار پیدا کردیم در شهرستان آبادان دومین همایش را به دستور استاندار محترم انجام دهیم. خدا را شاکرم که تا به امروز توانستیم دوبار این اجلاس را برگزار کنیم، همایش اول هم در همین مکان که مهد علمی و از قدیمی ترین دانشگاه های کشور است، (دانشکده صنعت نفت آبادان) برگزار شد و امروز هم که در همین مکان پذیرای تعداد کثیری از روحانیت عزیز و معزز شهرستان به همراه امام جمعه محترم آبادان، اروندکنار و چوئبده و حاج آقا رضوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مدیر کل صدا و سیمای مرکز آبادان و تعدادی از عزیزانی که در این عرصه فعالیت جدی دارند و کارهای اثر بخشی انجام می دهند، می باشیم.
شهبازی با تأکید به تلاش برای عمومیت بخشی به این فریضه ی مهم دینی و اطلاع رسانی در خصوص فواید نماز، از فرمانداری ویژه آبادان به عنوان نقشی هماهنگ کننده نام برد و اظهار داشت: بخشی از ائمه جماعات، موذنین و خدام عزیز که در این عرصه فعالیت دارند به صورت خودجوش و مردمی هستند. درست است که در این مکان دوستان دولتی حضور دارند، اما برگزار کننده اصلی این همایش مردم و نمازگزاران گرامی می باشند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، از این شهر به عنوان تنها شهرستان غیرمرکز استان نام برد که مسابقات بین المللی قرآن در آن برگزار شده است. وی خاطر نشان کرد: این شهر 4200 شهید به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برای دفاع از مرزهای سرزمین اسلامی تقدیم کرده است واین تعداد کمی نیست. همچنین اولین جامعه قرآنی در آبادان و با حمایت استاندار محترم تشکیل شد. جمع خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان که با تلاش مدیر کل صدا و سیمای شهرستان آبادان به خوبی پوشش تصویری شد، از دیگر فعالیت های قرآنی آبادان در سالجاری مصوب می شود. برگزاری همایش"بوسه بر پیشانی ماه خدا" در آبادان و همچنین مراسم های مختلف مذهبی در آبادان، اروندکنار و چوئبده نشان از جوش و خروش برپایی این آئینها در منطقه دارد.
شهبازی با تشکر از حضور امامان جمعه در کنار مردم و جوانان، بیان داشت: از جامعه روحانیت عزیزی که در جلسه حضور پیدا کردند، قدردانی می کنم و از تمام مسئولینی که در این همایش شرکت کردند، تشکر می کنم. همچنین از سازمان منطقه آزاد، شهرداری آبادان و اعضای شورای شهر که در برپایی دومین همایش نماز یاری رسان ما بودند سپاسگزارم. از خداوند منان خواستارم که همگی با عاقبت به خیری بتوانیم با استفاده از معنویت و اثرات نماز در انجام مأموریت های محوله شده خود موفق باشیم.
کد: 16256
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: مجتبی سواعدی
 
تصاویر مرتبط
  • دومین همایش نماز در آبادان برگزار شد