ثبت نام كاربر
  1398/06/03
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1394/11/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 477 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
با حضور فرماندار ویژه آبادان برگزار شد/نشست هم اندیشی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی

با حضور فرماندار ویژه آبادان برگزار شد/نشست هم اندیشی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی

 با حضور شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان نشست هم اندیشی نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست اعضای شورای تأمین نیز حضور داشتند.
در ابتدای جلسه شهبازی ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: امروز در جمع کسانی هستیم که خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده اند. هر چند کسانی دیگر بودند که موفق به اخذ مجوز در این خصوص نشدند، امیدواریم که آنها در سنگرهای دیگر موفق باشند.
فرماندار ویژه آبادان نظم و ترتیب اتخاذ شده در خصوص تمهیدات انتخاباتی بر پایه برنامه زمانبندی تعیین شده را مناسب و خوب توصیف کرد و بیان داشت: برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 54 نفر ثبت نام کردند که از این میان 2 نفر در بررسی هیأت اجرایی موفق به کسب احراز نشدند که با احتساب یک نفر انصرافی، تعداد 51 نفر جهت بررسیهای تکمیلی در اختیار هیأت نظارت قرار داده شدند. در نهایت 33 نفر از این بین تأییدیه گرفتند.
وی خاطرنشان کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 90 تعداد 15 نفر به عنوان داوطلب در انتخابات شرکت کردند. بر اساس آمار غیررسمی اعلام شده از خانه ها و مراکز بهداشت در حال حاضر جمعیت شهرستان بالغ بر 341000 بوده است. این میزان نشان می دهد نسبت به سال 90 که نفر اول با قریب 27000 رأی را کسب نموده اند، سالجاری یقیناً به 50 الی 60 هزار رأی نیاز خواهد داشت. قطعاً رشد ثبت نام نامزدهای انتخاباتی که از عدد 15 در سال 90 به عدد 54 رسیده است، میزان شور و نشاط سیاسی و احساس مسئولیت مردم را برای حضور نشان می دهد.
در این بین هماهنگی های بین بخشی دستگاه ها و نهادها و بویژه اعضای شورای تأمین در برگزاری هر چه بهتر انتخابات وجود داشته است که امیدواریم سبب شود بسترسازی مناسب جهت حضور همه جریانها، سلائق و گروه های فکری در انتخابات و همچنین مشارکت بالای مردم را داشته باشیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان با اشاره به ابتکارات انتخابات جاری گفت: امسال نفرات شعب اخذ رأی و کاربران رایانه نسبت به دوره قبل تغییرات کامل کرده اند تا کار اخذ رأی بدون کوچکترین دغدغه ای صورت پذیرد.
وی با تشریح اقدامات ستاد انتخابات شهرستان آبادان، تصریح کرد: تمامی اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور اجرایی شده است. از این رو از دخالت نیروهای غیر مسئول در روند برگزاری انتخابات ممانعت جدی به عمل خواهد آمد. همچنین با جرائم انتخاباتی بویژه در این دوره و در این چند روز باقیمانده و همچنین روز اخذ رأی برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.
رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان انتظارات و توقعات خود را از کاندیداها و هوادارانشان این گونه بیان کرد: هر میزان کاندیداهای محترم و اعضای ستاد آنها در ایام تبلیغات و روز انتخابات الزامات قانونی را رعایت کنند، قطعاً انتخابات با کمترین مسائل همراه خواهد بود. عدم بیان موضوعات تنش زا، پرهیز از اهانت، افترا و شایعه پراکنی از سوی ستادها به یکدیگر، ترجیح مصالح و منافع ملی به منافع شخصی، عدم بالا بردن سطح انتظارات مردم، خودداری از تجمعات هدف دار،خودداری از هرگونه بیان شائبه تخلف در انتخابات، اجتناب از بیان مطالب تحریک آمیز، اجتناب از هر گونه ایراد ابهام به برگزاری روند صحیح انتخابات، انجام تبلیغات قاعده مند و اخذ مجوز جهت برگزاری مراسمات عمومی از مسائلی است که نامزدهای محترم و هواداران آنها باید آن را مدنظر قرار دهند.
وی در پایان در خصوص حواشی پیرامون مسئله خرید و فروش رأی عنوان کرد: بر اساس بررسی سوابق گذشته انتخابات، هیچ گونه کار یا جریان سازمان یافته ای که بتواند سلامت انتخابات را زیر سؤال ببرد، دیده نشده و طرح این موضوعات فقط باعث ایجاد نگرانی و عملیات روانی می شود. در همین باره این اطمینان را می دهیم که از سوی ستاد انتخابات شهرستان اعضای شورای تأمین، هیئت های نظارت و مسئولان برگزاری انتخابات هیچگونه جهت گیری و توصیه ای وجود نخواهد داشت.
در این جلسه علاوه به توصیه هایی که اعضای شورای تأمین ایراد کردند، نامزدهای انتخاباتی نیز در فواصل زمانی کوتاه، دغدغه ها، چالش ها و مسائل گوناگون انتخابات را با شهبازی در میان گذاشتند.

کد: 20287
گروه: فرمانداری آبادان
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری آبادان
 
تصاویر مرتبط
  • با حضور فرماندار ویژه آبادان برگزار شد/نشست هم اندیشی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی