ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1394/11/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 648 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار

نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار

 

شهبازی: رأی، حکم ناموس را دارد

رأی،حکم ناموس را دارد و طبق فرمایش مقام معظم رهبری رأی مردم حق الناس است و باید از آن صیانت کرد. این جملات گوشه ای از سخنان ظهر امروز شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در جمع دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، در این دیدار دهیاران را منتخب شورا دانست و گفت: دهیاران با ابلاغی که از دولت می گیرند به عنوان حلقه واسطه بین دولت و ملت نقشی دو وجهی دارد و در دو سو پاسخگو باشند.
شهبازی با اشاره به روز انتخابات گفت: در هفت اسفند در دو حوزه مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی انتخابات مهم و سرنوشت سازی داریم. در همین باره اقدامات فراوانی از سوی مجموعه ی دولتی و دست اندرکاران انتخابات آبادان انجام دادند. از زمان آغاز روز شمار انتخابات تا کنون تمام هماهنگی ها در خصوص امکانات نرم افزاری و سخت افزاری و تأمین منابع انسانی صورت گرفته است.
فرماندار ویژه آبادان با اشاره به 134 شعبه اخذ رأی گفت: 3000 دست اندرکار نیز در برگزاری انتخابات مشارکت دارند.
وی بیان داشت: در این دوره نسبت به 4 سال قبل که 15 نفر ثبت نام کرده بودند، 54 نفر داوطلب وجود داشت که حس مسئولیت و مشارکت مردم را نشان می دهد. تا این لحظه 33 نفر احراز صلاحیت شده اند که با احتساب تعداد نمایندگان آبادان، برای هر کرسی 11 نفر رقابت خواهند کرد.
شهبازی با اشاره به حضور تمام گرایشهای حزبی در انتخابات امسال آبادان گفت: اگر در دوره قبل با 26000 یا 27000 رأی، شخصی به مجلس راه پیدا می کرد با این استقبال ثبت نام در این دوره این احتمال وجود دارد تا نفر اول انتخابات با رأی نزدیک به 50 تا 60 هزار نفر وارد مجلس شود. تمام شرایط برای برگزاری انتخابات مشارکتی، ایمن و آرام فراهم است.
فرماندار ویژه آبادان که دهیاران بخش مرکزی و اروند را خطاب داده بود، عنوان کرد: شما به عنوان نماینده نظام  و دولت هستید. همیاری شما می تواند به رقابتی کردن انتخابات کمک کند. با توجه به وسعت آبادان و غالب 75 درصد جمعیت شهرنشین آبادان  از شما انتظار دارم که در کنترل، هدایت و راهنمایی روز انتخابات در بخش روستایی، همیار ستاد انتخابات شهرستان باشند.
وی با استناد به فرض قوانین موضوعه و قانون اساسی 33 نفر فرد نامزد را صالح برای راهیابی به مجلس دانست و خاطر نشان کرد: مردم ما خود عزیز، آگاه و روشن هستند. پارامتر ها و شاخصه های آبادان به عنوان شهری فرهنگی و دانشمند پرور نیز بر همگان ثابت شده است. این شهر دروازه مدرنیته صنعتی و یکی از پایه های فرهنگی کشور است. از این رو مردم آبادان به خوبی می دانند "رأی" چیست؟ رأی یعنی باور، یعنی عقیده و در مراتبی بالاتر یعنی ناموس. رأی ناموس ملت ایران است.
شهبازی افزود: مردم با انتخابات و رأی خود باور و عقیده را در صندوق می اندازند و باید بدانیم یک مجلس خوب که متشکل از نمایندگان با دانش و متدین، آگاه و وطن دوست است، قوانینی را وضع می کنند که باعث شکل گیری سازمانها و دولت های قانونمند می شوند، تمام این موارد از یک رأی خوب و آگاهانه نشأت می گیرد.
رئیس حوزه انتخابیه شهرستان آبادان با یاد کردن از تلاش های دولت دکتر روحانی در حوزه بین الملل و داخلی، بیان کرد: با به سرانجام رسیدن پرونده هسته ای ایران و خارج شدن این پرونده از بند 7 شورای امنیت سازمان ملل که با رهنمودهای رهبری فرزانه همراه بود، توانستیم ارتباط مناسب و مؤثری با نظام بین الملل برقرار کنیم و تا جایی پیش برویم که اکثر دولت های در حال توسعه به دنبال این باشند که ایران را در حوزه سیاست و اقتصاد با خود شریک کنند. رشد اقتصادی، پایین آمدن تورم و مسئولیت پذیری در حوزه داخلی نیز نمایان بوده است. در عرصه ی انتخابات نیز دولت هیچ مصلحتی را مهمتر از رأی مردم نمی داند.
شهبازی تمام سوء گیریها، جهت گیریها و موضوعاتی که به جهت تأثیر در آرای مردم باشد را غیر قانونی دانست و تصریح کرد: برنامه ریزیهای لازم جهت دستگاه های انتظامی و دستگاه های برگزار کننده به جهت ایجاد امنیت برای رأی دهندگان، نامزدها و رأی درون صندوق اندیشیده شده است. همچنین دوستان دهیار باید متوجه باشند که به عنوان کارگزار و رابط مردم باشورا، با اجرای صحیح و بی نقص وظایف خود، برنامه ریزی کنند تا انتخابات در حوزه مسئولیت آنها سالم و ایمن و با مشارکت بالای مردم برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه هیچ متاعی نمی تواند باور کسی را به سمت خود جلب کند، بیان کرد: اتفاقات خوش یمن و خوب زیادی در این سرزمین از صندوقهای اخذ رأی شکل گرفته است. این آرا خیلی از کارها را می توانند انجام دهند، بدرستی که خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی کند، مگر اینکه خود بخواهند.نشانه ی بارز تجلی اراده ی مردم،انتخابات است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در پایان گفت: عزم ما جزم است و راسخ، این اطمینان را خواهیم داد که از سوی بنده، اعضای شورای تأمین و اعضای هیئت نظارت و ستاد انتخابات شهرستان آبادان هیچ برنامه ی سازمان یافته در جهت سوء گیری و تأثیر علائق شخصی به روی آرای مردم وجود نخواهد داشت. ان شاء ا... و قطعاً پیروز اصلی انتخابات 7 اسفند مردم شریف منطقه خواهند بود.

کد: 20308
گروه: فرمانداری آبادان
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری آبادان
 
تصاویر مرتبط
  • نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار
  • نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار
  • نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار
  • نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار
  • نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار
  • نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار
  • نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار
  • نشست هم اندیشی فرماندار ویژه آبادان با دهیاران بخش مرکزی و اروندکنار