ثبت نام كاربر
  1398/05/29
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1395/02/01 نظرات: 0 نظر نمایش: 923 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
« طرح آمایش اتباع افغانی و هویت اتباع عراقی و سایر اتباع خارجی در خرداد ماه اجرا می شود

« طرح آمایش اتباع افغانی و هویت اتباع عراقی و سایر اتباع خارجی  در خرداد ماه اجرا می شود

 

 مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان اعلام کرد: مرحله 11 طرح آمایش اتباع افغان و مرحله 10 سایر اتباع خارجی از نیمه فروردین با تکمیل پرونده و مدارک مورد نیاز آغاز  و در خرداد ماه کارت شناسایی صادر خواهد شد. برای اجرای دقیق این طرح می بایست  کلیه مدارک و اطلاعات لازم درپرونده تبعه خارجی تکمیل باشد تا بتوان بر اساس این مدارک نسبت به صدور کارت آمایش اقدام نمود.

 حمید سیلاوی گفت:کلیه اتباع خارجی دارنده کارت آمایش و هویت می بایست به منظور تکمیل مدارک لازم  جهت دریافت کارت جدید به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان مراجعه نمایند. در این خصوص حضور سرپرست خانوار جهت تحویل این مدارک الزامی است. ضمن اینکه جهت ایجاد بانک اطلاعاتی کار آمد با اخذ آخرین تغییرات وقایع اربعه ،انجام اموراداری ، عکسبرداری از فرد و اخذ آثار بیومتریک (انگشت نگاری ) به منظور شناسایی افراد می بایست کلیه اعضاء خانوار شخصاًحضور داشته باشند.

 سیلاوی افزود: طبق برنامه زمانبندی که به فرمانداریها ی کل استان ابلاغیه گردیده اتباع خارجی دارای کارت آمایش  می بایست به ترتیب  شهرستان محل سکونت خود به این اداره کل مراجعه نمایند.بر این اساس کلیه افراد بالای 6 سال لازم است  طبق برنامه اعلام شده جهت تکمیل مدارک ، انجام عکسبرداری و پیگیری سایر مراحل اداری  در اداره  کل اتباع و مهاجرین خارجی استان خوزستان شخصاًحضور یابند.

 مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی افزود:یقیناً هر گونه ارائه خدمات به اتباع خارجی در استان خوزستان ودر کل کشور منوط به شرکت در طرح آمایش و دریافت کارت جدید می باشد. بدیهی است افرادی که نسبت به تکمیل پرونده و دریافت کارت اقدام ننمایند ، امکان ثبت نام در مدارس و دانشگاه ها ، دریافت دفترچه بیمه سلامت ، افتتاح حساب بانکی ، دریافت گواهینامه وغیره را نخواهد داشت و به عنوان فرد غیر مجاز شناخته شده و به محض دستگیری ازکشور اخراج خواهد شد.

 مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خوزستان اعلام کرد: با توجه به اینکه اطلاعات کلیه ا عضا ی خانوار در سامانه بر اساس فرمت های تعیین شده به روز رسانی خواهد شد ، از این به پس شناسایی افراد  بر اساس اطلاعات جدید صورت خواهد گرفت و هر گونه مدرک قدیمی باطل و بی اعتبار می گردد.بنابراین برای تشخیص اتباع خارجی مجاز از غیر مجازو جلوگیری از دستگیری و طرد از کشورو همچنین استفاده از خدمات جمهوری اسلامی ایران ضروریست کلیه اتباع خارجی مجاز هر چه سریعتر نسبت به تکمیل پرونده وارائه مدارک و دریافت کارت جدید سریعاً اقدام نمایند.

سیلاوی گفت :جمهوری اسلامی ایران بر اساس ماده 27 کنوانسیون پناهندگان متعهد است تا برای پناهندگانی که در سرزمین ایران به سر می برند و فاقد اسناد معتبر مسافرت می باشند،  اوراق هویت صادر نمایند.

همچنین بر اساس تصویب نامه نحوه آمایش اتباع خارجی ، وزارت کشور موظف است به منظور آمایش اتباع خارجی برای کسانی که  حائز یکی از شرایط لازم باشندکارت شناسایی و اجازه اقامت موقت صادر نمایند.

وی بیان داشت: به منظور تکریم هر چه بهتر و بیشتر پناهندگان و تلاش برای بهبود روند رسیدگی به وضعیت اقامتی و اشتغال اتباع خارجی مجاز ، مقدمات اجرای طرح آمایش آغاز شده و صدور کارت جدید منوط به مراجعه به این اداره کل وشرکت در فرآیند طرح می باشدتا برا ساس اطلاعات ثبت شده ، کارت آمایش جدید با ویژگیهای به روز رسانی شده صادر گردد.

سیلاوی در خصوص زمان بندی اجرای طرح افزود:بر اساس زمان بندی صورت گرفته بازه زمانی 15/1/95 لغایت 31/2/95 جهت تکمیل مدارک و رفع نواقص پرونده ها تعیین گشته که این مدت قابل تمدید نخواهد بود. پس از پایان این مهلت از تاریخ 1/3/95 فرآیند صدور و توزیع کارت ها آغاز خواهد شد.

بنابراین از ابتدای خرداد ماه 95 و پس از پایان اعتبار کارتهای شناسایی فعلی، علاوه بر اینکه هیچگونه خدماتی به افرادی که کارت جدید را دریافت ننمایند ارائه نمی گردد، نسبت به دستگیری اتباع خارجی غیر مجاز واخراج آنان از کشور اقدام خواهد شد. چنانکه در سال 1394 نیز بیش از 3181 نفر از اتباع خارجی غیر مجاز در استان خوزستان دستگیر و به کشورشان طرد شده اند.

 

کد: 21447
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: اپراتور اداره کل اتباع
 
تصاویر مرتبط
  • « طرح آمایش اتباع افغانی و هویت اتباع عراقی و سایر اتباع خارجی  در خرداد ماه اجرا می شود