ثبت نام كاربر
  1398/05/31
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1392/01/31 نظرات: 0 نظر نمایش: 1102 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
باحضوررییس جمهوری و هیات دولت دراهواز:نشست کارگروه صنعت معدن و کشاورزی خوزستان ،دستاورد خوبی خواهد داشت

معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان ابرازامیدواری کرد که باعنایت دولت کریمه ، نشست کارگروه صنعت و معدن و کشاورزی خوزستان هفته آینده با حضور رییس جمهوری و هیات وزیران دراهواز ،دستاورد خوبی بهمراه خواهد داشت .

 

اسماعیل عامری گلستان افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ،مقرر شده که 2 کارگروه با محوریت های صنعت و معدن و کشاورزی هفته آینده با حضور رییس جمهوری و هیات دولت دراهواز تشکیل و در این کارگروه ها مشکلات این بخش ونیز طرح های پیشنهادی مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در جلساتی که روزگذشته با حضور مدیران بخش صنعت و کشاورزی استان خوزستان دراهواز تشکیل دادیم ، مشکلات این بخش برای ارایه به کارگروههای مربوطه مورد بحث و مداقه قرارگرفت و طرح های مورد نظر برای ارایه به هیات دولت در هفته آینده آماده شده اند.

معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان از جمله این طرح ها را در بخش معدن اعطای تسهیلات ارزی برای اکتشاف،استخراج و توسعه واحد های صنعتی در بخش معدن عنوان کرد و ابرازامیدواری نمود که این طرح هابه تصویب هیات دولت برسد.

عامری گلستان افزود:همچنین طرح تامین اعتبار برای اکتشاف و مطالعات معدنی برای احداث 6 مجتمع معدنی در استان خوزستان نیز از دیگر طرح های پیشنهادی بخش معدن خوزستان به کارگروه صنعت باحضورهیات دولت دراهواز خواهد بود.

وی گفت: در صورت موافقت هیات دولت با این طرح ، 6 مجتمع در شهر های مستعد در بخش های معدنی استان خوزستان که تا به حال از ظرفیت های معدنی آنان استفاده نشده ، احداث خواهد شد.

معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان اظهار داشت:در بخش صنعت نیز طرح های مختلفی برای تامین اعتبارات ارزی و ریالی ارایه می شود که از جمله آنها می توان به اختصاص تسهیلات برای طرح های آمایش در بخش صنعت به مبلغ 27 هزار میلیارد ریال اشاره کرد.

عامر گلستان افزود: از دیگر طرح های مهمی که در کارگروه صنعت و معدن پیشنهاد می شود می توان به ساخت کارخانه مونتاژ خودرو در استان خوزستان ،راه اندازی کارخانه کاغذ چاپ، ساخت کارخانهmdf ،ساخت 2 واحد تولید الکل در بخش صنایع جانبی نیشکر اشاره کرد.

وی گفت: در بخش خصوصی نیز طرح تامین ارزی و اعتبار تعدادی از پروژه های بخش خصوصی برای تصویب در کارگروه صنعت استان خوزستان مطرح خواهیم کرد.

معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان بیان داشت: یکی از پیشنهاد ما به کارگروه کشاورزی افزایش تسهیلات برای طرح های توسعه کشاورزی با نرخ سود 7 درصد درخوزستان است.

عامری گلستان گفت: همچنین طرح توسعه کشاورزی در سطح 700 هزار هکتار از اراضی استان خوزستان به مدت 5 سال و تامین اعتبارات ارزی و ریالی مورد نیاز این طرح نیز در کارگروه کشاورزی استان ارایه خواهد شد .

وی بیان داشت: در بخش انتقال آب و تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی در بخش های مختلف استان خوزستان نیز چندین طرح در این کارگروه به رییس جمهوری و هیات دولت ارایه می شود.

محمود احمدی نژاد رییس جمهوریی و هیات دولت بناست یکشنبه آینده / یکم اردیبهشت ماه / دورچهارم سفراستانی خود به خوزستان را اغازکنند. دراین روز نشست کارگروهای صنعت معدن و کشاورزی خوزستان دراهواز برگزارمی شود.
 

کد: 2170
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: کریمی کریمی