ثبت نام كاربر
  1398/06/03
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1396/05/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 342 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان رامشیربا حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

 برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان رامشیربا حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

در جلسه  بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان رامشیربا حضور فرماندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، مجوز تاسیس 15 کانون فرهنگی در روستاهای رامشیرصادر شد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامشیر نشست بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان رامشیر با حضور سعید فیوضی فرماندار رامشیر،محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و هیئت همراه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار رامشیر در این نشست با اشاره به وجود نخبگان قرانی و فرهنگی در شهرستان،اظهار داشت : جوانان این شهرستان علیرغم کمبودها و مشکلات فراوان توانسته اند در زمینه های مختلف قرانی و فرهنگی مقام های اول استانی و کشوری را کسب نمایند .

سعید فیوضی در ادامه با ضعیف برشمردن عملکرد دستگاههای فرهنگی شهرستان گفت : با توجه به تهدیدات و هجمه های مختلف فرهنگی اجتماعی دشمنان نظام، نیاز است که توجه ویژه ای به دستگاههای فرهنگی شهرستان از سوی مسئولان استانی بشود .

فیوضی افزود: در حال حاضر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامشیر و همچنین اداره تبلیغات این شهرستان با دونفر اداره می شود و با توجه به گستردگی کار فرهنگی و نیاز شهرستان نمی توانند جوابگو باشند و از لحاظ امکانات و اعتبارات نیز با مشکل مواجه هستند.

وی نبود مکان های فرهنگی تفریحی، نبود کارخانجات و صنایع و  بالا بودن نرخ بیکاری درشهرستان  علیرغم وجود بیش از چهار صد حلقه چاه نفت در منطقه و وقفی بودن اراضی رامشیر را از مشکلات مهم این شهرستان عنوان کرد .

محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان نیز در این نشست هدف از سفر یک روزه خود به شهرستان رامشیر را آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های فرهنگی هنری این شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت : این جلسه در راستای ادامه بازدیدها از شهرستان هاست و هدف این است که تصمیماتی گرفته شود که ظرف دوسه هفته آتی اجرایی شوند .

جوروند در ادامه ضمن تقدیر از مسئولین امنیتی و انتظامی شهرستان اظهار داشت : در هرجایی که فعالیت های قرانی و فرهنگی  در حوزه اهل بیت و سینما و تئاتربه صورت جدی وجود دارد مشکلات اجتماعی و امنیتی کم بود و این جلسه در راستای همان نگاه فرهنگی به مسائل است و به صورت خاصه در راستای تغییر نگاه دولت تدبیر و امید به مسائل و مشکلات جامعه به نگاه فرهنگی می باشد .

 وی در ادامه،  برگزاری نشست با کانون های فرهنگی شهرستان دردو هفته آتی در شهرستان و حل مشکلات آن ها  ، صدور مجوز تاسیس 15 کانون فرهنگی در روستاهای رامشیر، ارتقا درجه کانون های شهرستان و حمایت از آنها ،  برگزاری جشنواره پلاک های گمشده، برگزاری جشنواره استانی شب شعر غدیر، انتخاب معاون هنری اداره کل و مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد اداره کل به عنوان مدیران معین در شهرستان جهت برگزاری جلسات به صورت ماهیانه در شهرستان، و صدور مجوز به متقاضیان تاسیس موسسات قرانی ،هنری و کانون های تبلیغاتی در رامشیر رابه عنوان مصوبات این جلسه عنوان کرد .

گفتنی است دیدار با امام جمعه رامشیر ، دیدار با خانواده شهید مدافع حرم شهید صالح صالحی و نشست با فعالان فرهنگی هنری و قرانی شهرستان از دیگر برنامه های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در شهرستان رامشیر بود .

 

کد: 34185
گروه: فرمانداری رامشیر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری رامشیر
 
تصاویر مرتبط
  •  برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان رامشیربا حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
  •  برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان رامشیربا حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان