ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1396/06/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 260 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان برگزار شد

جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان امروز(دوشنبه) ۲۷ شهریورماه با حضور مدیرکل مدیریت بحران استان، فرماندار اهواز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، رئیس دانشگاه چمران و جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاههای اجرایی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان: تشکیل کارگروههای ۱۴ گانه ستاد بحران از مهمترین اقدامات انجام شده در چند ماه اخیر توسط مدیریت بحران بوده که همگی فعال شده و با شرح وظایف در حال انجام کار می باشند، در واقع این کارگروهها ابزار اصلی در بحث بحران محسوب می شوند.

کیامرث حاجی زاده: استان خوزستان با توجه به تنوع آب و هوایی که داراست و از طرفی هم قطب اقتصادی، اجتماعی و امنیتی کشور محسوب می شود از طرفی نیز با تغییر شرایط اقلیمی در استان و کارهای غیر کارشناسی مشکلات خاص خود را هم از جمله بحث ریزگردها، سیلاب وموارد دیگری دارد که نیازمند توجه خاص و ویژه است.

وی گفت: تصمیمات امروز ما تأثیر بسزایی برای نسل بعد خواهد داشت و در صورت غفلت می تواتد گریبانگیر آنها باشد. امروزه زیرساخت های استان به دلیل فرسوده بودن و همچنین آثار ناشی از جنگ تحمیلی بسیار فرسوده و نابسامان هستند و به جهت رشد جمعیتی و تغییرات اقلیمی و کمبود در ارائه خدمات شاهد بروز بحران هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران اظهار داشت: با وجود همه مشکلات و کمبودها گاهی شاهدیم که افرادی حوادث کوچک را بسیار بزرگ جلوه داده و فرافکنی می کنند که باعث فرار نخبگان و سرمایه گذار از استان می شود و این در شأن استان خوزستان نیست.

حاجی زاده در ادامه به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر رسیدگی به مشکلات استان خوزستان و همچنین پیگیری ها و دستورات و مصوبات دولت تدبیر و امید و تلاش های استاندار محترم جهت اجرای مصوبات و حل مشکلات زیرساختی در استان پرداخت و افزود: تاکنون اعتبارات خوبی در این خصوص در نظر گرفته شده که بایستی به بهترین شکل از آن استفاده کرد.

وی گفت:دانشگاه علوم پزشکی در بحث اطلاع رسانی و آموزش اقدامات خوبی انجام داده است، همچنین در زمینه تشکیل کمیته های مختلف پیگیری های لازم را انجام داده و نتایج آن در کاهش تلفات و خسارات درمانی و پزشکی در تابستان جاری که گرمترین تابستان سال های اخیر را داشتیم مشاهده کرد. ضمن اینکه در خصوص کاهش مصرف برق نیز بسیار خوب عمل شده و علاوه بر کاهش مصرف قطعی برق را نیز کمتر شاهد بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: با توجه به شروع فصل پاییز و احتمال بارندگی های اولیه که مشکلات تنفسی برای شهروندان ایجاد می کند توصیه می شود در فضای باز حضور پیدا نکنند زیرا در این موقعیت ماده حساسیت در هوا آزاد می شود و باعث مشکلات تنفسی می شود و همچنین در این فضا استفاده از ماسک نیز تأثیر زیادی ندارد پس تأکید بر عدم حضور افراد در این شرایط است.

دکتر ایدنی ضمنا در خصوص پروتکل درمانی نیز گفت: این پروتکل به تمامی مراکز درمانی تحویل داده شده و آمادگی لازم در خصوص مواجهه با مشکلات ناشی از بارندگی ها را داریم.

وی اظهار داشت: در موضوع هرس گیاهان و درختان بویژه کونوکارپوس نیز توصیه می شود جهت جلوگیری از رشد بی رویه و همچنین مضرات این پدیده به موقع انجام شود و در فصل پاییز که گل دهی در این زمان انجام می شود صورت پذیرد و در نتیجه نیازی نیز به قطع کامل درختان نیست.

در ادامه این نشست سایر مدیران دستگاههای مختلف گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده را به کارگروه ارائه کردند.

در پایان جلسه نیز مصوبات زیر به تصویب رسید:

-تأکید بر اجرای مصوبات با توجه به لازم الاجرا بودن مصوبات ستاد بحران پس از مصوبات شورای تأمین استان

-تشکیل کمیته هرس درختان در بویژه با همکاری دستگاهها و سازمان های مختلف

-آمادگی کامل دستگاهها جهت مقابله با بیماری های احتمالی ایجاد شده

-عملکرد دستگاههای عضو کارگروه بهداشت و درمان

-انجام مانور توسط آموزش و پرورش و ارائه گزارش به مدیریت بحران

-امادگی بیمارستان ها و اورژانس در استان جهت پذیزش  مراجعین و بیماران

کد: 35744
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: بیژن ربیعی
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان برگزار شد
  • جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان برگزار شد
  • جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان برگزار شد