ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1396/06/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 387 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه کارگروه امداد و نجات پدافند غیر عامل استان برگزار شد

جلسه کارگروه امداد و نجات پدافند غیر عامل استان برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان جلسه کارگروه امداد و نجات شورای پدافند غیر عامل استان روز دوشنبه مورخ 27 شهریورماه با حضور مدیرکل مدیریت بحران استان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر و جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاههای مختلف در سالن اجتماعات هلال احمر استان برگزار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از هلال احمر که علیرغم کمبود امکانات و تجهیزات، ولی در راستای مقابله با بحران آمادگی کامل را داراست افزود: مجموعه هلال احمر مجموعه ای تلاش گر است که با روحیه جهادی و ایثارگری فعالیت می کند.

کیامرث حاجی زاده: تشکیل کارگروههای 14 گانه ابزار اصلی بحران محسوب می شود و خوشبختانه با تمهیداتی که در ستاد بحران در خصوص فعال کردن این کارگروهها که در پروتکل بحران هستند اندیشیده شده امیدواریم نسبت به حل مشکلات کمک شایانی را شاهد باشیم.

وی گفت: در خصوص کارگروه امداد و نجات نیز باید گفت که یکی از مهمترین کارگروههاست و هلال احمر ریاست آن را بر عهده دارد فعالیت های خوبی در استان بویژه در بحث ریزگردها صورت گرفته و امیدواریم که مصوبات پیگیری و اجرا شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان اظهار داشت: استان خوزستان با توجه به 5 مدل آب و هوایی شرایط خاصی دارد و به همین دلیل نیازمند آمادگی کامل در مواجه با بحران های استان است ضمن اینکه هدف اصلی ستاد بحران بخصوص استاندار محترم بحث پیش بینی و پیشگیری است.

وی با اشاره به اینکه برخی با اهداف سوء و مخرب مسائل کوچک را بزرگ جلوه می دهند افزود: بحرانی جلوه دادن شرایط استان مناسب نیست و باعث فرار نخبگان و سرمایه گذاران می شود واین زیبنده خوزستان نیست لذا با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید و هدف اشتغال و جذب جوانان وامنیت پایدار در استان بایستی در تبلیغات و گزارشات دقت کنیم،

حاجی زاده در ادامه گفت: باید در بحث اطلاع رسانی درست عمل کرد و اطلاعات دقیق خروجی موضوعات باشد ضمن اینکه این اطلاع رسانی جلوه بدی از استان نمایش ندهد و اقدامات موثر به گوش مردم برسد.

مدیرکل مدیریت بحران استان: با توجه به اقدامات و تلاش های اخیر هلال احمر وضعیت بهتر شده ولی نیاز به کمک بیشتری داریم. در موضوع تجهیزات مانند قایق های غریق، بالگرد امداد و نجات  و اطفا حریق نیز هلال احمر کمکهای خوبی کرده و در آتش سوزی ها نیز که ورود کرده کارهای خوبی انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به بحث آموزش و اطلاع رسانی و ضرورت آن در ایجاد آمادگی در مواجه با بحران و همچنین آرامش روانی که در جامعه شکل خواهد داشت افزود: امیدواریم با جدیتی که در ستاد بحران بویژه در این کارگروه است به نقطه مطلوب برسیم و وضعیت استان را بهبود بخشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه با اشاره به تلاش های مدیریت بحران استان در این حوزه بر حل مشکلات و رفع موانع موجود در استان تأکید کرد.

دکتر خدادادی: وظایف کارگروه تعریف شده است ولی بحران هایی غیر قابل انتظار مانند ریزگردها سبب مختل شدن همه فعالیتها و زندگی روزمره شهروندان می شود لذا آمادگی کامل را دراین موارد می طلبد که مجموعه هلال احمر خوشبختانه در مواجه با بحران ها در شرایط خوبی قرار دارد.

وی همچنین از آمادگی هلال احمر در خصوص اربعین حسینی و ارائه خدمات در مرزهای کشور و همچنین در کشور عراق نیز توضیحاتی داد.

کد: 35777
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: بیژن ربیعی
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه کارگروه امداد و نجات پدافند غیر عامل استان برگزار شد