ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1396/09/22 نظرات: 0 نظر نمایش: 455 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مدیرکل مدیریت بحران استان در جلسه کارگروه تخصصی تشکل های مردم نهاد: NGO ها حضور فعالتری در جامعه داشته باشند

مدیرکل مدیریت بحران استان در جلسه کارگروه تخصصی تشکل های مردم نهاد: NGO ها حضور فعالتری در جامعه داشته باشند

  به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان جلسه کارگروه تخصصی تشکل های مردم نهاد به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استان و با حضور نمایندگان تشکل های مردم نهاد روز چهارشنبه مورخ ۲۲ آذرماه ۹۶ در محل سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استانداری برگزار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان در ابتدای جلسه ضمن تسلیت بابت حقوق حادثه دلخراش تصادف اتوبوس حامل دانش آموزان راهیان نور از همکاری و هماهنگی استاندار محترم مسئولین استان خوزستان و مجموعه مدیریت بحران استان تقدیر و تشکر کرد.

کیامرث حاجی زاده گفت: مسئله ای که امروز بایستی به آن توجه ویژه داشته باشیم این است که مردم بهتر از دولت می توانند کارها را انجام دهند و در حال حاضر شاهد آن هستیم.

وی ادامه داد: قطعا برای نظام جمهوری اسلامی که بر اساس دیدگاه امام راحل و احکام شریعت شکل گرفته می‌طلبد بیشتر از سایر جوامع و نظام‌های دیگر به بحث اعتماد به مردم و سپردن کارها به آنها توجه کنیم و لازمه آن فراهم ساختن زیرساخت‌ها است و قطعا استان خوزستان که تبلور چند کشور از لحاظ اقلیم مختلف و جمعیتی است بایستی با نگاه ویژه به آن نگریست.

مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: با توجه به معاون اول محترم رئیس‌جمهور اشاره کرد استان خوزستان یعنی ایران و هیچکس و هیچوقت خوزستان را نمی توان فراموش کرد، ضمن اینکه امروز خوزستان قلب تپنده ایران اسلامی از نظر اقتصادی امنیتی آب کشاورزی و سایر موارد و بالاتر از آن اینکه خوزستان ایثار محسوب می‌شود.

حاجی زاده در ادامه گفت دولت و نظام به تنهایی نمی‌توانند کارها را پیش ببرند و به مردم نیاز دارند و اینکه الگوی آن نیز تشکل‌های مردم‌نهاد است، همانطور که می دانید در کشورهای دیگر شاهد هستیم که این تشکل ها به کمک دولت‌ها می‌آیند و بایستی پذیرفت که در تنگنا قرار داریم و ورود مردم و این تشکل ها جهت پیشبرد اهداف عالی نظام و دولت موثر هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان: مدیران و مسئولین بدانند سازمان‌ها و NGO ها رابط خوبی برای رساندن صدای مردم به مسئولین و همچنین صدای مسئولین به مردم هستند پس نباید نگران ورود این گونه تشکل ها در مسائل و حوزه های خدماتی اجتماعی و فرهنگی باشند.

وی اظهار کرد: یکی از موارد مهمی که لازم است تشکل های مردم نهاد وارد شوند حوادث است که استان خوزستان کلکسیونی از این موارد است و بایستی پذیرفت در کنار همه مواهب خدادادی بحران‌ها را نیز بپذیریم، البته دخالت های انسانی نیز در بالا رفتن بلایا و بحران بی تاثیر نبوده است که گاهی اوقات موجب بحران های امنیتی و اجتماعی شده است و اگر درست نظارت و مراقبت می‌شود امروز شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.

کیامرث حاجی زاده: هنر مدیران این است که از تشکل‌های استقبال کنند و مدیریت بحران با توجه به رویکردی که دولت محترم و استاندار به این موضوع دارند، نگاه ویژه و اولویت داری به این موضوع دارد.

حاجی زاده ادامه داد یکی از مشکلات این تشکل ها عدم رعایت حفظ شهر جایگاه و شخصیت آن است که از سوی دستگاه ها و سایر سازمان ها معمولا رعایت نمی‌شود به اینکه آنها را در مقابل خودمان ببینیم نگاه صحیح نیست بلکه آنها را بایستی در کنار خود و کمک های مدیران و دستگاه ها دانست.

وی گفت: تشکل های مردم نهاد باید ساز و کار خود را بالا ببرند تا بتوانند مسائل خود را مطرح کنند و هوادار بیشتر جذب کنند که در ادامه بتوانند در بخش کمک های مردمی نیز سهمی داشته باشند برای مثال در حال زلزله کرمانشاه کمک‌های مردمی بارز بود ولی اگر به خوبی ساماندهی می‌شد به شکل بهتری انجام میشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: برخی مسائل در استان روزمره شده اند مانند ریزگردها، آتش سوزی، سیل و زلزله که شاهد وقوع این بحران‌ها در استان هستیم لذا می‌طلبد که کمیته های تخصصی در این زمینه از سوی تشکل‌های مردم نهاد ایجاد شود تا بتوانند با ساماندهی مناسب و اینکه خودشان را عرضه کنند تا در زمان بحران کمک‌ حال باشند.

وی ادامه داد: استان خوزستان به اندازه نام بزرگش باید تجهیزات و امکاناتش نیز بزرگ باشد و این کار را تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند انجام دهند که بر اساس آیین‌نامه ای که برای خود تنظیم می‌کنند و همچنین ساماندهی تشکل ها و کمیته های خود به این هدف دست پیدا کنند.

کیامرث حاجی زاده تاکید کرد: تشکل های مردم نهاد حضور فعال تری داشته باشند و انتظار این است که این تشکل ها در زمینه های مختلف و موارد بحرانی متعددی که در استان شاهد آن هستیم به عنوان کمک حال و یاوران مدیریت بحران عمل کنند و انتظار این است که فعالیت بیشتری داشته باشند.

در ادامه نمایندگان تشکل های مختلف مردم نهاد ضمن بیان نقطه نظرات و پیشنهادات به ارائه راهکارهای موجود در این زمینه پرداختند.

کد: 38247
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: بیژن ربیعی
 
تصاویر مرتبط
  • مدیرکل مدیریت بحران استان در جلسه کارگروه تخصصی تشکل های مردم نهاد: NGO ها حضور فعالتری در جامعه داشته باشند