ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1397/05/30 نظرات: 0 نظر نمایش: 323 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه ستاد اربعین شهرستان خرمشهر / حیاتی : همه دستگاهها موظفند در فرصت باقیمانده کارهای عملیاتی واجرایی را به اتمام برسانند

جلسه ستاد اربعین شهرستان خرمشهر / حیاتی : همه دستگاهها موظفند در فرصت باقیمانده کارهای عملیاتی واجرایی را به اتمام برسانند

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، ولی اله حیاتی در جلسه ستاد اربعین شهرستان گفت: همه دستگاهها موظفند در فرصت باقیمانده کارهای عملیاتی واجرایی را به اتمام برسانند.

وی افزود: مرز بین المللی شلمچه ویترین نظام مقدس جمهوری اسلامی است زیرا علاوه بر زائرین ایرانی اتباع کشورهای بیگانه نیز از این مرز عبور می نمایند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: خداوند را شاکریم که باردیگر توفیق خدمت به زائرین اربعین را نصیب ما نموده است و باید این فرصت ها رامغتنم بشماریم زیرا بهترین دوران طلایی عمرما این است که در خدمت زائرین امام حسین(ع)هستیم.

وی در ادامه به شرح وظایف کمیته های ستاد اربعین پرداخت و افزود : اقامه نماز جماعت اولین اولویت کمیته فرهنگی و آموزشی است وحضور مبلغین در بین زائرین و مواکب الزامی است تا اهمیت سفر اربعین و درک زیارت با معرفت را برای زائرین تشریح نمایند.

حیاتی با اشاره به نقش مهم صدا و سیما در پوشش خبری آئین اربعین گفت : کمیته اطلاع رسانی اربعین از هم اکنون در برنامه های خود به استقبال اربعین برود ضمن اینکه همانند سال گذشته در خصوص در اختیار قرار دادن مکان وفضایی برای کلیه خبرنگاران همکاری و پشتیبانی لازم را بعمل آورد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به انتشار اخبار خلاف واقع در فضای مجازی در این ایام خواستار تشکیل کمیته ویژه ای شد و افزود : کمیته اطلاع رسانی برای مقابله با خبرهای نادرست درفضای مجازی کمیته ای تشکیل دهد تا مرتبا خبرها را رصد نمایند و خبرهای صحیح را اطلاع رسانی نماید.

وی درخصوص وظیفه کمیته حمل و نقل گفت : باتوجه به اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تنها سازمانی که دارای  85 درصد اعتیارات ملی و مرکزی است عملیات روشنایی مسیر شلمچه را از الان شروع نماید همچنین جاده منطقه آزاد را خط کشی و علائم گذاری نماید.

حیاتی در خصوص مشکل فاضلاب پایانه خاطرنشان کرد: باتوجه به حجم بالای زائرین در پیک زمانی اربعین سیستم فاضلاب پایانه جوابگو نیست و باید این  مسئله ساماندهی شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر ادامه داد: کریدور اتباع خارجی باید تا اربعین گیت های آن در پایانه مستقر شود و مسیرتردد زائرین اتباع خارجی کما فی السابق از مسیر زائرین ایرانی است .

وی افزود : باتوجه به اینکه هر سال در بارانداز مشکلات خاصی بوجود می آمد امسال ترمنیال برگشتی نداریم پیشنهاد می کنیم مدیریت وبرنامه ریزی کنید اگر ترمینال بازگشتی در محل پارکینگ یادمان احداث شود می تواند جوابگو باشد، زیرا دولت امسال مصمم است صادرات غیر نفتی در ایام اربعین در مرز شلمچه فعال باشد و پایانه تجاری تعطیل نخواهد شد.

حیاتی با اشاره به شیوع بیمارهای واگیر در کشور عراق در ایام اربیعن گفت : کمیته  بهداشت و درمان باید قرنطینه را فعال نماید و درمانگاههای 5 استان معین و 8 شهرستان معین خوزستان که در مسیر مستقر می شوند همه فعالیتهای درمانی آنها باید زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی آبادان باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر افزود : امسال مسیر جدیدی را پیش بینی کرده ایم و راه و شهرسازی باید این مسیر را به سطحی برساند تا قابل تردد باشد وعلاوه بر مسیر امدادی قبلی می توانیم از این ظرفیت خط جدید برای مسیر امدادی و آتش نشانی استفاده نماییم.

وی بر ساماندهی دفاتر حج و زیارت در شهرستان های خرمشهر و آبادان تاکید کرد و افزود: سال گذشته دفاتر غیرمجاز با عنوان صدور ویزا پولهایی از مردم می گرفتند ولی ویزا صادر نمی کردند که باعث نارضایی مردم شده بود باید کمیته اعزام دفاتر مجاز خود را به مردم اطلاع رسانی نماید.

کد: 43865
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه ستاد اربعین شهرستان خرمشهر / حیاتی : همه دستگاهها موظفند در فرصت باقیمانده کارهای عملیاتی واجرایی را به اتمام برسانند