ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1397/10/05 نظرات: 0 نظر نمایش: 104 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان

تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری خوزستان سرپرست دفترفرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران و هیئت همراه ضمن سفر به استان با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان دیدار و گفتگو نمودند. در این دیدار که در محل اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری خوزستان صورت پذیرفت طرفین در خصوص مسائل و موارد اتباع خارجی مقیم و غیر مقیم استان خوزستان و چگونگی همکاری در جهت خدمات رسانی و اجرای طرح ها و پروژه های مشترک بحث و تبادل نظر نمودند. سرپرست این هیئت هدف از سفر به استان خوزستان را دیدار با مسئولین استانی ذکر نمود و افزود:

در جمهوری اسلامی ایران برای اتباع خارجی به خصوص پناهندگان کارهای بزرگی صورت گرفته که ما  کمال تقدیر و تشکر را در این زمینه از دولت جمهوری اسلامی داریم و افزود: برخی از کارهای بزرگی که در ایران برای پناهندگان در این خصوص انجام شده در هیچ کشوری صورت نپذیرفته است. رضا کاوش گفت: در این زمینه دو کار بزرگ و مهم صورت پذیرفته که آنها را به عنوان الگو در سازمان ملل می توان مطرح نمود. اول دستور مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی چه مجاز و چه غیر مجاز در مدارس مناطق غیر ممنوعه و دیگر طرح بیمه همگانی.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران پناهندگان را بعنوان مهمان پذیرفته و خدمات شایانی به آنان کرده است. ایران یکی از کشورهای موفق در امر پذیرش پناهندگان است و دومین کشور است که بیشترین پناهندگان افغانی و عراقی را در خود جای داده است . وی همچنین بیان داشت: استان خوزستان یکی از استان های مهم ایران است و خوشبختانه خدمات رسانی به اتباع خارجی در این استان قابل تقدیر و قابل ملاحظه می باشد. طرح ها و پروژه های زیادی مربوط به پناهندگان در استان خوزستان در حال انجام است که به توانمند سازی اتباع خارجی ،آموزش، سواد آموزی ، بهداشت و درمان ، بهزیستی ، فنی و حرفه ای و دو پروژه مهم احداث مدرسه 6 کلاسه در کوی مندلی اهواز و گاز کشی و گاز رسانی به مهمانشهر بنی نجار گتوند اشاره کرد.

 سرپرست هیات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اضافه کرد: در دیدار با مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی خوزستان بر ادامه فعالیت های مشترک در چندین طرح و پروژه از جمله در مسائل بهداشتی و درمانی ، بهزیستی ،آموزش و پرورش ، سواد آموزی، فنی و حرفه ای و توانمند سازی اتباع خارجی و همچنین اجرای 6 پروژه به توافق رسیدیم که در سال 2019 بتوانیم انجام دهیم .

کاوش اضافه کرد: استان خوزستان در خدمات رسانی به پناهندگان طبق کنوانسیون مصوب 1951 و پروتکل پیوستی طبق استانداردهای موجود عمل کرده و در جاهایی نیز بیش از حد انتظار اقدام نموده است. یکی از اقدامات موثر دراستان را می توان ایجاد امنیت نسبی برای اتباع خارجی و فعالیت خوب کمیته حل اختلاف که به عنوان الگو در کشور به عنوان کمیته حل اختلاف سیار، معرفی شده است.

سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی در امور پناهندگان جنوب گفت: در بازدیدی که از مهمانشهر بنی نجار گتوند و نیزسکونتگاه های پر جمعیت اتباع خارجی داشته ایم ،ملاحظه شد که زمینه مناسبی برای آنان در جهت معیشت و اشتغال مهیا شده است . همچنین چندین طرح و پروژه از پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردار می باشند.

در این نشست حمید سیلاوی مدیر کل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان بر لزوم اجرای پروژه های ضروری و برابر مجموعه طرح های راهبردی برای پناهندگان از جمله بازگشت داوطلبانه ، دسترسی به سر پناه و خدمات اجتماعی اساسی ، معیشت و تقویت غذایی ،حمایت اجتماعی ، حفاظت محیط زیست و اسکان مجدد  و همچنین مشارکت فعال در پروژه های سلامت از جمله نهادینه نمودن رویکرد کشاورزی پایدار و بهبود معیشت جوامع پناهنده ، انجام فعالیت های اقتصادی پایدار، اجرای پروژه های عام المنفعه و مشارکت در طرح های استانی تاکید کرد.

سیلاوی افزود: در پیگیری های قبلی ماخواهان فعالیت دانرهای فعال در امررفع مشکلات پناهندگان و مسایل زیست محیطی در استان بودیم که خوشبختانه باشروع پروژه گاز رسانی واحداث مدرسه 6 کلاسه در مناطق پر تراکم اتباع خارجی پناهنده ،همچنین تامین ملزومات مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی ،مدارس مناطق سکونتگاهی اتباع خارجی آغاز شده و امید است در سال 2019 میلادی با معرفی 48 پروژه عمرانی، بهداشتی ودرمانی ،آموزشی ، ارتقا مهارت و اجتماعی ، این فعالیت ها و حضور بیشتر شود. وی افزود: در سال جاری یعنی 2018 میلادی نیز 15 طرح و پروژه و با تامین اعتبار به موقع تا پایان سال تمامی آنان تکمیل و مورد بهره برداری خواهند رسید.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان افزود: با توجه به فعالیت خوب ادارات و سازمانهای مختلف در این زمینه از جمله بهزیستی ، نهضت سواد آموزی ، آموزش و پرورش ، دانشگاه های علوم پزشکی اهواز و دزفول و فنی و حرفه ای ، انتظار افزایش اعتبارات و امکانات وتجهیزات را داریم.  وی افزود : در همین راستا تامین اعتبار احداث مدرسه 12 کلاسه در شهرستان شوش و یا اهواز ، تامین اتوبوس درمانی سیار ،تجهیزات بهداشتی و درمانی و تجهیزات آموزشی و تحصیلی و طرح ها و پروژه های جنگلداری و منابع طبیعی وسایر طرح ها را انتظار داریم.  سیلاوی بیان داشت : طرح تامین اعتبار بلاعوض و یا وام جهت کارگاه های اشتغال زائی که در سال 1395 انجام دادیم ، طرح موفقی در جهت ایجاد اشتغال بوده که در سال 2019 میلادی نیز آن را پیگیری خواهیم کرد.

در ادامه این سفر هیئت ضمن بازدید از پروژه های در حال انجام ، از سکونتگاه های اتباع عراقی و اتباع افغانستانی بازدید کرده و از نزدیک با تعدادی از آنها دیدار داشتند.

کد: 47671
گروه: اخبار استانداری
نویسنده خبر: اپراتور اداره کل اتباع
 
تصاویر مرتبط
  • تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان
  • تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان
  • تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان
  • تقدیر سرپرست دفتر فرعی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جنوب ایران از اقدامات صورت گرفته در حوزه اتباع خارجی استان خوزستان