ثبت نام كاربر
  1398/05/31
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1397/11/13 نظرات: 0 نظر نمایش: 69 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
گفتگوی ویژه خبری سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر/ مودت : برنامه های دهه فجر امسال باید به صورت ویژه و فراگیرتر اجرا شود

گفتگوی ویژه خبری سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر/ مودت :  برنامه های دهه فجر امسال باید به صورت ویژه و فراگیرتر اجرا شود

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر، کوروش مودت با حضور در استودیوی گفتگوی ویژه خبری  گفت : برنامه های دهه فجر امسال باید به صورت ویژه و فراگیرتر اجرا شود و از برگزاری برنامه های کلیشه ای جلوگیری شود.

وی افزود: بیش از از صد برنامه بدیع و گسترده  در بخشهای مختلف عمرانی ،صنعتی ، فرهنگی و کشاورزی در دهه مبارک فجر امسال انجام می شود.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر تصریح کرد: انقلاب ما متعلق به مردم است، مردم پدید آورنده انقلاب هستند، پس خودجوش چهل سالگی انقلاب را جشن می گیرند. 

وی از پیگیری تشکیل سامانه سوخت شناورها درخرمشهر خبر داد و گفت: در خرمشهر به دلیل اینکه گمرک آن ملوانی نیست سامانه سوخت شناورها در این بندر فعال نیست در این راستا پی گیری ها و مکاتباتی با تهران انجام شده است.
مودت افزود: اگر این سامانه سوخت راه اندازی شود حداقل 200 شناور زیر 500 تنی خرمشهر فعال شده و در اشتغالزایی بصورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیر فراوان دارد.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر در بحث توسعه اشتغال گفت: باتوجه به اینکه حدود 3/9  نرخ رشد بیکاری درخرمشهر است باید با فراهم کردن یک بستر مناسب و ایجاد همگرایی مسئولین دستگاههای اجرایی  برای توسعه اشتغال شهرستان برنامه ریزی نماییم.

وی افزود: یکی از برنامه های ما این است که از ظرفیت استاندارمحترم ، نماینده محترم شهرستان ، امام جمعه معزز، بیوت مکرم ، نخبگان ، اندیشمندان ، شیوخ طوایف و سایر اقشار بهره ببریم و دریک فضای هارمونی و تعامل برای سازو کار آینده شهرستان گام برداریم.

مودت با اشاره به سفر دکتر حیدری مدیر کل مرزی وزارت کشور به خرمشهر گفت: در جلسه ای که با وی داشتیم درخصوص روان سازی تجارت وبازرگانی و بهبود وضعیت پایانه شملچه ، بندر و گمرک پیشنهاداتی را ارائه و مشکلات را مطرح کردیم.

وی با بیان اینکه مرز شلمچه علیرغم وجود زیرساختهای مناسب با کاهش فعالیت روبرو شده است افزود: ما وقتی رونق تجارت و بارزگانی داشته باشیم  قطعا شاهد توسعه اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری خواهیم بود.

سرپرست ویژه فرمانداری خرمشهر خاطرنشان کرد:یکی از مشکلاتی که منجر به معضلات در مرز شلمچه شده تعدد مدیریت ها می باشد به همین خاطراعمال مدیریت واحد در حوزه مرز شلمچه از اولویت های ما می باشد.

وی ادامه داد : باید از ظرفیت منطقه آزاد اروند در بهبود وضعیت عمرانی استفاده و با اعمال مدیریت واحد و در نظر گرفتن سازو کار قانونی دستگاههای مرتبط از جمله بندر ، گمرک و منطقه آزاد هر کدام براساس و ظایف قانونی خود دخالت کنند.

مودت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص 18 روستای مسیر شلمچه گفت: یکی از برنامه های ما بازگشت شرایط ایده ال برای ساکنین 18 روستای مسیر شلمچه است.

وی افزود: ان شاء الله با پیگیری های که با عوامل مرزی وزارت کشور داریم شرایطی ایجاد خواهد شد تا عمق یک متری پاکسازی شود و اهالی آن مناطق به روستاهای خود برگردند و بتوانند کشت و کار انجام دهند.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر در بحث جذب سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های اشتغال گفت:هم دولت تدبیر وامید و هم جناب استاندار بر این عقیده هستند که برای رشد سرمایه گذاری باید پنجره واحدی ایجاد کنیم.

وی افزود: ما باید شرایط را برای سرمایه گذاران تسهیل  کنیم تا  راحت تر بتوانند فعالیت خود را آغاز نمایند و با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی شاهد رونق اقتصادی شهرستان باشیم.

کد: 48641
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • گفتگوی ویژه خبری سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر/ مودت :  برنامه های دهه فجر امسال باید به صورت ویژه و فراگیرتر اجرا شود