ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1397/11/13 نظرات: 0 نظر نمایش: 53 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه با فعالان اجتماعی ، فضای مجازی و خبرنگاران / مودت : همگرایی راهکار محرومیت زدایی از خرمشهر است

جلسه با فعالان اجتماعی ، فضای مجازی و خبرنگاران / مودت : همگرایی راهکار محرومیت زدایی از خرمشهر است

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ،  کوروش مودت  در نشست با خبرنگاران، فعالان اجتماعی و فضای مجازی در سالن شهید دورقی فرمانداری خرمشهر گفت:همگرایی راهکار محرومیت زدایی از خرمشهر است.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر همگرایی و تعامل را راهکار رفع مشکلات دانست و اظهار کرد: همگرایی و تعامل می تواند در موفقیت برنامه ها تاثیرگذار باشد و اعتقاد من در کار همگرایی بر مبنای قانون و حفظ اقتدار نظام است و این رویکرد می تواند آثار محرومیت را پاک کند.

وی نرخ بیکاری در خرمشهر را ۹.۳ درصد اعلام کرد و گفت: نرخ بیکاری در خرمشهر ۹.۳ درصد ثبت شده که این نرخ در استان خوزستان۱۲.۵ است و کاهش آمار بیکاری و جذب نیروی بومی به عنوان برنامه دنبال خواهد شد.

سرپرست فرمانداری خرمشهر از اختصاص نیافتن سهمیه سوخت به شناورهای خرمشهر به عنوان یکی از مشکلات و موانع اشتغال این شهرستان یاد کرد و گفت: در سامانه سوخت، شناور های خرمشهر به این علت که گمرک آنها ملوانی نیست دیده نشده اند و در حال حاضر خرمشهر ۲۰۰ شناور زیر ۵۰۰ تن دارد که غیرفعال هستند.

وی افزود: مکاتبات لازم برای رفع این مشکل انجام شده است و در صورت فعال شدن این سامانه سوخت، حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

مودت از پاکسازی نشدن برخی زمین زراعی مجاور مرز شلمچه از مین به عنوان مانع توسعه زندگی روستایی و کشاورزی در این منطقه یاد کرد و گفت: برخی از مناطق خرمشهر و حدود ۱۸ روستای شلمچه از محدوده نهر خین به خاطر پاکسازی نشدن از مین تخلیه شده و خالی از سکنه هستند و تا کنون مین زدایی در این مناطق تا عمق ۳۰ سانت انجام شده و باید اعتبار برای پاکسازی تا عمق یک متر تامین شود.

سرپرست فرمانداری خرمشهر به دیگر مشکلات خرمشهر نیز اشاره و بیان کرد: رکود واحدهای تولیدی و صنعتی در سایت صنعتی خرمشهر، رکود تجارت و دریانوردی از دیگر مشکلات مهم خرمشهر است به طوری که امور تجاری در مرزشلمچه به یک پنجم نسبت به شش ماه گذشته کاهش یافته است و راهکار رفع مشکل نیز بررسی شده است.

وی توجه به موقعیت های استراتژیک و شکوه دریانوردی و جذب سرمایه گذار و خیرین را راهکار رفع بسیاری از چالش های خرمشهر برشمرد.

مودت همچنین بر لزوم بهره گیری کامل از ظرفیت منطقه آزاد اروند برای توسعه خرمشهر تاکید کرد.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود نقش فعالان اجتماعی در رفع مشکلات را نیز متذکر شد و افزود: از فعالان اجتماعی درخواست می شود راهکار برون رفت از مشکلات را ارائه دهند چرا که مطرح کردن چالش ها به تنهایی راهگشا نیست.

وی از رویکرد فعالیت فضای مجازی در کشور و رشد قارچی گروه های مجازی انتقاد کرد و افزود: فعالیت های فضای مجازی باید بر مدار منطق باشد و رعایت حرمت شخصیت ها لحاظ شود.

سرپرست فرمانداری خرمشهر در ادامه برگزاری دهه فجر باشکوه را ضرورتی برای خنثی سازی نقشه های غربی برای برهم زده جشن ۴۰ سالگی انقلاب دانست و بیان کرد: تاکید شده که برای دهه فجر امسال برنامه های فراگیر و بهتر اجرا شوند و از اجرای برنامه های تکراری اجتناب شود.

کد: 48645
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر:
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه با فعالان اجتماعی ، فضای مجازی و خبرنگاران / مودت : همگرایی راهکار محرومیت زدایی از خرمشهر است