ثبت نام كاربر
  1398/05/26
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1397/11/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 78 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست صمیمی با بزرگان عشایر و طوایف شهرستان خرمشهر

نشست صمیمی با  بزرگان عشایر و طوایف شهرستان خرمشهر

 

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، پیش از ظهر امروز نشستی با حضور فرماندار، فرمانده انتظامی ، شهردار و برخی دیگر از مسئولین محلی  با سران عشایر و طوایف خرمشهر در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

در این جلسه سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر اظهار داشت : حضور و مشارکت سران طوایف و عشایر در برنامه های فرهنگی ، اجتماعی و عمرانی  می تواند در برون رفت از مشکلات  راهگشا و موثر باشد .

وی افزود: عشایر از جایگاه بالا و تاثیرگذاری در منطقه برخوردار بوده و می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت شیوخ طوایف نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام کرد.

مودت خاطرنشان کرد : هر جا نفوذ بزرگان و سران عشایروطوایف بوده مشکلات کمتر بوده و از نظر امنیتی و انتظامی جرائم کمتری مشاده شده است .

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر تصریح کرد: همانطور که در گذشته  وعلی الخصوص در چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری در حفظ کیان ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته اند ، ان شاء الله به مدد الهی و با تعامل و همگرایی با دولت و نظام برای سرافرازی  و توسعه همه جانبه خرمشهر اهتمام نمایند.

وی با بیان اینکه  چهل سالگی انقلاب ، بلوغ انقلاب است  اضافه کرد: عدد چهل نشانگر بلوغ فکری و رشد کامل است و اکنون که انقلاب ما به چهل سالگی رسیده باید آنرا پاس بداریم و در مقابل توطئه های های دشمن حفظ کنیم .

مودت ادامه داد :امروز عده ای در ذهن جوانان ما علی الخصوص در کانال های اجتماعی ، فضای مجازی  و رسانه ها تشکیک می کنند ، وظیفه ماست که دستاوردهای انقلاب را به مردم به ویژه نسل جوان بگوییم .

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر اظهار کرد: پیشرفت هایی که در عرصه های علمی و فناوری داشتیم بخش عمده ای از آن مرهون چهل سال بعد ازپیروزی انقلاب است و امروز هیچ کشوری و قدرتی در دنیا نمی تواند معادلات خاورمیانه را محاسبه کند بدون اینکه ایران را در نظر نگیرد.

وی افزود : ما در پرتاب ماهواره جزء کشورهای ردیف اول تا ششم دنیا هستیم و این بیانگر این نکته است اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های علمی ، فن آوری و انرژی صلح آمیز هسته ای مرهون تلاش ها و مجاهدت های فرزندان این مرز و بوم است .

مودت ادامه داد: خرمشهر شهری با پیشینه ی تاریخی است و یک شناسنامه غنی و ریشه گران سنگی در تاریخ ایران و جهان دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت : عشایر قادرند با بهره‌گیری از مولفه‌های عاطفی، سرمایه‌گذاران خرمشهری ساکن سایر نقاط میهن و کشورهای همسایه را به سرمایه‌گذاری در خرمشهر ترغیب کنند که با استفاده از این ظرفیت می‌توان در مسیر توسعه شهرستان گام‌های بلندی برداشت که این امر مستلزم تعامل مستمر میان بزرگان عشایر و طوایف  و دستگاه‌های دولتی است.

وی با اشاره به  به نرخ رشد بالای بیکاری درخرمشهر افزود : باید با فراهم کردن یک بستر مناسب و ایجاد همگرایی مسئولین دستگاههای اجرایی  برای توسعه اشتغال شهرستان برنامه ریزی نموده  و کارگاهها و کارخانه های تعطیل و یا غیر فعال را مجددا راه اندازی کنیم تا چرخه اشتغالزایی شهرستان شکوفا شود.

در این نشست سران و بزرگان عشایر و طوایف  ضمن بیعت مجدد با مقام معظم رهبری و آرمانهای بنیانگذار انقلاب اسلامی امام (ره) و اعلام آمادگی برای هرگونه تعامل با مقامات محلی در برقراری امنیت و شکوفایی منطقه و حل مشکلات فرهنگی واجتماعی شهرستان ، توجه بیشتر مسئولین به حل معضل بیکاری و استفاده از نیروهای بومی  را خواستار شدند.

کد: 48821
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • نشست صمیمی با  بزرگان عشایر و طوایف شهرستان خرمشهر