ثبت نام كاربر
  1398/05/27
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1397/11/21 نظرات: 0 نظر نمایش: 105 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
همایش بانوان فاطمی در خرمشهر برگزار شد

همایش بانوان فاطمی در خرمشهر برگزار شد

 به گزارش  روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، کورش مودت در همایش بانوان فاطمی اظهار کرد: انقلاب اسلامی بانام حضرت فاطمه (س) در همه عرصه‌ها پیشتازی می‌کند.

 وی افزود : انقلاب اسلامی با مؤلفه‌ها و شاخص‌های پیش برنده این انقلاب یعنی داشتن رهبری قوی چه در زمان حضرت امام خمینی (ره) و چه با حضور رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (دامت برکاته)، با داشتن آرمان‌هایی والا و مکتبی قدرتمند، همواره ملتی پایدار، قوی و پای‌کار بوده است.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر به بیان فضایل و شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت و گفت: حضرت فاطمه(س) مظهر کمال، درایت و ولایتمداری بود.

مودت خاطرنشان کرد: تقارن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه  از عنایات خاصه الهی است، بانوان و زنان جامعه اسلامی باید جایگاه، منزلت و موقعیت خاصی که اسلام و امام خمینی (ره) به بانوان بخشیده است را بشناسند و قدردان امنیت و سلامت تحکیم جامعه باشند.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر با تأکید بر ترویج فرهنگ فاطمی در سطح جامعه و الگو گیری از سیره و منش آن حضرت، خاطرنشان کرد: امروز زنان جامعه، به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف فعالیت داشته و گام‌های بزرگی در زمینه‌های گوناگون برداشته‌اند که نشان دهند اهمیت جایگاه زن در انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به نقش زنان در انقلاب و دوران دفاع مقدس افزود: همه باید از زنان خرمشهری درس بگیرند زیرا مردانه دفاع کردند و باتربیت  فرزندان صالحی همچون شهدا و فرزندان آنها امروز باعث افتخار و سربلندی ایرانی اسلامی هستند.
مودت خاطرنشان کرد:مادران شهدا که فرزند خود را در راه دین و حفظ این مرز و بوم از دست داده‌اند با تمام رضایت و آرزوی قلبی خود فرزندانشان را برای حضور در جنگ تحمیلی حمایت کردند. این مادران با مقاومت و صبوری خود هیچ بهانه‌ای به دشمنان ندادند.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر در بخش دیگری ازسخنان خود گفت : پیشرفت هایی که در عرصه های آموزشی ،علمی و فناوری داشتیم بخش عمده ای از آن مرهون چهل سال بعد ازپیروزی انقلاب است.

وی ادامه داد : امروز هیچ کشوری و قدرتی در دنیا نمی تواند معادلات خاورمیانه را محاسبه کند بدون اینکه ایران را در نظر نگیرد.

مودت با اشاره به تاریخ معاصر ایران و دیرینگی و سابقه کهن این شهرستان  خاطر نشان کرد: خرمشهر علاوه بر خدمات ارزنده ای که در طول تاریخ معاصر و دوران دفاع مقدس و حتی قبل از پیروزی انقلاب بعنوان بزرگترین بندرخاور میانه  محسوب می شد ، در حال حاضر نیز ظرفیت های عظیمی دارد که باید به نحو احسن از این پتانسیل استفاده نماییم.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر افزود : یکی از ویزگی ها ، ظرفیت ها و پتانسیل ها ی که در خرمشهر بعد از ورود اسلام به ایران  بوده عبور امام علی ابن موسی رضا از مرز شلمچه و بصره و ورود به ایران بعنوان دروازه تشیع است رویدادی بود که امام از این شهربه ایران آمدند و الان افتخاری است که هم طریق الحسین است و هم راه ورود تشیع به ایران است. 

وی با اشاره به اینکه رنگین کمانی از اقوام در خرمشهر وجود دارد گفت: اقوام متعددی در این شهر در کنار هم در صلح و صفا و آرامش زندگی می کنند ودر مواقع حساس یکدل و نقش آفرین بوده اند.

 مودت با اشاره به معضل اشتغال افزود: برای توسعه اشتغال باید کارهایی انجام شود و اولویت ما جذب سرمایه گذار خصوصی و جلب حمایت سمن ها است چرا که هرجا مردم بیشتر پای کار آمدند و درکنار مسئولین بودند آن شهر رونق بیشتری داشته است.

وی بیان داشت : درهر شهری که وحدت رویه  و ارتباط مناسب بین مسولین ارشد استان و دولت باشد گام های توسعه بیتشر خواهد شد واین وحدت نیز باید بین مسولین و مردم باشد .

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر گفت: فولاد جهان آرا تا پایان سال اولین کوره خود را راه اندازی  می نماید و مسئولین آن قول داده اند درسال آینده حداقل 2 هزارنفر بصورت مستقیم مشغول بکار می شوند .

وی افزود : ما بایستی برابر با شان و جایگاه موقعیت این شهر تلاش کنیم و با برنامه ریزی برای رفع محرومیت های این شهرستان و توسعه همه جانبه آن گام برداریم.

کد: 48981
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • همایش بانوان فاطمی در خرمشهر برگزار شد