ثبت نام كاربر
  1398/05/31
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/01/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 66 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
حضور فرماندار در ویژه برنامه رو در رو در صدا و سیمای مرکز آبادان

حضور فرماندار در ویژه برنامه رو در رو در صدا و سیمای مرکز آبادان

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، کورش مودت در ویژه برنامه رو در رو گفت : وضیت سیل بندهای روستاهای غرب کارون خرمشهر تحت کنترل است .

وی افزود : با توجه به افزایش دبی آب رودخانه  کلیه اعضای ستاد بحران و نیروهای امدادی و جهادی با تمام امکانات و تمهیدات لازم برای جلوگیری از طغیان رودخانه و تقویت سیل بندها در روستاهای غرب کارون مشغول به کار هستند.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر با بیان اینکه تمام نیروهای ستاد بحران مشغول تقویت سیل بندها در مناطق بحرانی مستقر هستند گفت: در 2 شب گذشته آب از سیل بند روستای مکسر نفوذ کرد که بلافاصله با حضور نیروهای مدیریت بحران سیل بند به سرعت ترمیم و اکنون مشکلی در این خصوص گزارش نشده است.

وی ادامه داد : به غیر از اراضی که پشت سیل بند است و بصورت غیر مجاز اقدام به کشاورزی نموده اند در روستاهای غرب کارون بخصوص در روستای مکسر بزرگ ترین سیل بند با وسعت 8 کیلومتر ایجاد شده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

مودت خاطرنشان کرد: باتوجه به افزایش دبی رودخانه ، بازگشایی سدسلولی به سمت بهمنشیر در دستور کار مدیریت بحران استان قرار گرفت که بلافاصله با استانداری مکاتبه نمودیم اگر این کار می شود خطر سیل تعدادی از روستاهای ما را تهدید میکند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: در نهایت  استاندار خوزستان دستور لغو برداشتن دژ خاکی‌ را اعلام کرد، بر همین اساس انتقال آب از کارون به بهمنشیر از طریق ایستگاه‌ پمپاژ به صورت کنترل شده انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:چنانچه این بندخاکی برداشته می‌شد بخش زیادی از آب رودخانه کارون در خرمشهر تخلیه و از دبی آب کاسته می‌شد اما در‌ نهایت خطراتی را برای تعدادی از روستاهای خرمشهر و آبادان در حاشیه بهمنشیر به دلیل عدم وجود سیل‌بند به‌دنبال داشت که خوشبختانه مورد موافقت استاندار خوزستان قرار گرفت.

مودت در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص ساماندهی انهار محرزی گفت : در منطقه محرزی باتوجه به اینکه در نزدیکی و مجاورت انهار مردم زندگی می کنند و از این وضعیت ناراضی هستند باید انهارلایروبی شود و همچنین از نیزارهایی که باعث ایجاد خطرات بهداشتی برای ساکنان آن منطقه شده پاکسازی شود.

 

کد: 50320
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • حضور فرماندار در ویژه برنامه رو در رو در صدا و سیمای مرکز آبادان