ثبت نام كاربر
  1398/06/03
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/03/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 65 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه مشترک بررسی و رفع مشکلات خرمشهر با حضور سرلشکر رحیم صفوی

جلسه مشترک بررسی و رفع مشکلات خرمشهر با حضور سرلشکر رحیم صفوی

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر مودت در جلسه مشترک بررسی و رفع مشکلات خرمشهر با حضور استاندارخوزستان و سرلشکر رحیم صفوی در محل فرمانداری خرمشهر گفت : پایانه شلمچه یکی از پایانه مهم استراتژیک برای رونق اقتصادی جمهوری اسلامی است.

وی با تشریح تمهیدات لازم برای زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه افزود : سال گذشته یک میلیون نفر از مرز شلمچه برای زیارت عتبات عالیات تردد کردند و همچنین اتباع کشورهای خارجی از جلمه : ترکیه ، آذربایجان، گرجستان و پاکستان از مرز شلمچه تردد کردند و امسال پیش بینی می شود این تعداد به یك و نیم تا دو برابر افزایش یابد. 

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر تصریح کرد:  450 موکب ،  700 چشمه سرویس بهداشتی که بصورت سیار هستند در مرز شلمچه مستقر شده و توان اسکان 30 هزار نفر در اردوگاه شهید باکری را داریم .

وی افزود :درخصوص زیرساختهای مرز شلمچه اقدامات خوبی از سوی دولت با پیگیری های استاندار محترم صورت گرفته  و با بسته شدن مرز چزابه بعلت سیلاب اخیر، رونق  صادرات کالا در شلمچه بیشتر شده است.

مودت خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 1000 کامیون میوه و تره بار به جز مصالح ساختمانی از مرز شلمچه به عراق صادر می شد ولی  درحال حاضر به 300 تا 400 کامیون رسیده است.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهربا اشاره به مشکلات شلمچه گفت : برای استاندارد سازی کالا ها (بی وی) در مرز شلمچه پیگیری ها و مکاتباتی با وزیر محترم کشور داشتیم که پیامد آن قراردادی بود در بحث الجزایر و درجلسه ای که با مسئولین عراقی داشتیم مقرر شد برای لایروبی اروند کمیته ای فنی معرفی شود.

مودت در بخش دیگری با بیان اینکه ورود اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند رونق اقتصادی و اشتغالزایی به همراه دارد گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری ۳۰۰ هزار نفر تبعه عراقی از مرز شلمچه تردد کردند و قطعاً ورود اتباع عراقی به شهرهای آبادان و خرمشهر می‌تواند در رونق اقتصادی و معیشت مردم این منطقه تأثیر مثبتی داشته باشد.

وی اظهار داشت: در ایام عید فطر بیشترین خرید اتباع عراقی از بازار شهرهای خرمشهر و آبادان بوده که باید تلاش کرد با ایجاد جذابیت بیشتر زمینه سفر اتباع عراقی برای خرید و تجارت به این منطقه را فراهم کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهردر بخش دیگری از سخنان خود افزود: 230 شناور 500 تنی غیر فعال در خرمشهر وجود دارد که با مشغول شدن این شناورها می توان برای 12 هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرد.

کد: 52220
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه مشترک بررسی و رفع مشکلات خرمشهر با حضور سرلشکر رحیم صفوی