ثبت نام كاربر
  1398/04/25
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/03/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 36 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
دیدار و گفتگوی مسئول خبرگزاری ایرنا (شمال خوزستان )با فرماندارگتوند

دیدار و گفتگوی مسئول خبرگزاری ایرنا (شمال خوزستان )با فرماندارگتوند

 فرماندار: ایجاد صنایع تکمیلی در گتوند ضروری است:

فرماندار گتوند با اشاره به ظرفیت های این شهرستان در بخش کشاورزی گفت: ایجاد صنایع تکمیلی در گتوند ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان -گتوند، عبدالرضا احسانی نیا در دیدار مسئول خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر دزفول (شمال خوزستان) در فرمانداری گتوند افزود: شهرستان گتوند با داشتن زمین‌های مستعد، از ظرفیت بسیار خوبی در حوزه کشاورزی برخوردار است به طوری که محصولات کشاورزی بخش عقیلی با توجه به کیفیت بالا در سطح کشور شناخته شده هستند.

وی گفت: برخی محصولات کشاورزی در برخی فصول بازار خوبی ندارند و روی دست کشاورزان می‌مانند که می‌توان با ایجاد صنایع تکمیلی آنها را از کشاورزان خریداری کرد.

فرماندار گتوند افزود: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان گتوند می‌تواند در حمایت از کشاورزان، توسعه و صادرات و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی در این منطقه اثرگذار باشد.

وی در خصوص کشت شلتوک در شهرستان گتوند گفت: کشت این محصول در ۷۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان پیش بینی شده ضمن اینکه جلوگیری از تخریب اراضی در این کشت از دغدغه‌های ما است.

احسانی نیا با بیان اینکه مناطق مستعد، زیر کشت شلتوک می‌روند، افزود: بنا نداریم تمام اراضی را زیر کشت شلتوک ببریم.

وی گفت: برای کشت تابستانه دیگر محصولات نیز مشکل آب نداریم و صد در صد مجوز داده می‌شود.

هیچ جاده چهارخطه ای در گتوند وجود ندارد:

احسانی نیا با اشاره به مشکلات زیرساختی این شهرستان گفت: هیچ جاده چهار خطه ای در شهرستان گتوند وجود ندارد حال آنکه جاده شاهرگ حیاتی برای توسعه هر منطقه است.

وی افزود: اغلب جاده‌های گتوند، کم عرض و دارای پیچ‌های تند و حادثه خیز هستند که لازم است اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با جدیت به توسعه راه‌های این شهرستان ورود کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان گتوند اظهار داشت: این شهرستان با وجود اقدامات انجام شده و داشتن ظرفیت‌های فراوان در بخش‌های مختلف همچنان با مشکل مواجه است.

گتوند در بخش گردشگری ظرفیت بالایی دارد:

فرماندار گتوند گفت: دره و آبشارهای پل پرزین، ساحل رودخانه کارون، بخش سرسبز عقیلی، باغات مرکبات و سفره خانه‌های سنتی، آرامگاه قیصر امین پور، پارک کوهستان، دریاچه پشت سد تنظیمی گتوند و سد گتوند علیا، امامزاده محمد بن زید (ع و شیخ سلیمان از جمله آثار تاریخی و دیدنی شهرستان گتوند هستند.

وی با تاکید بر لزوم تبدیل گتوند به یکی از قطب‌های مهم گردشگری کشور افزود: شهرستان گتوند با داشتن ۲ سد عظیم گتوند علیا و سد تنظیمی گتوند و همچنین عبور رودخانه کارون از این شهرستان ظرفیت سرمایه گذاری در بخش گردشگری را دارد که باید این موضوع با جدیت دنبال شود.

رفع مشکلات واحدهای ناحیه صنعتی گتوند در حال پیگیری است:

فرماندار گتوند با بیان اینکه تعدادی از واحدهای ناحیه صنعتی ان شهرستان بدلیل بدهی، بازار فروش و دیگر مشکلات نیمه فعال و غیر فعال هستند، گفت: واحدهای تولیدی خوبی در این ناحیه صنعتی وجود دارد که تلاش بر این است به چرخه تولید بازگردند.

وی با اشاره به نقش شهرک صنعتی گتوند در راستای کارآفرینی در این شهرستان افزود: رفع مشکلات واحدهای صنعتی گتوند با جدیت در حال پیگیری است.

فرماندار گتوند با بیان اینکه برخی از طرح‌های اجرایی در این شهرستان به دلیل تخصیص ندادن آب بلاتکلیف مانده اند، گفت: نشست‌های مختلفی با مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس و برخی از مسئولان برای بررسی و رفع مشکلات این طرح‌ها برگزار شده است.

جذب سرمایه گذار در گتوند در دستور کار قرار دارد:

فرماندار گتوند با بیان اینکه کمیته‌ای برای جذب سرمایه گذار در این شهرستان تشکیل شده است، گفت: با چند سرمایه گذار مذاکره کرده ایم و در حال پیگیری برای رفع مشکلات آنها برای سرمایه گذاری هستیم.

وی ادامه داد: اگر تمام طرح‌های گردشگری، کشاورزی و تولیدی در این شهرستان به خوبی اجرا شوند و واحدهای صنعتی به چرخه تولید برگردند، حدود ۲ هزار فرصت شغلی در شهرستان ایجاد می‌شود.

احسانی نیا افزود: نشست‌های هم اندیشی متعددی با دهیاران و شوراها، معتمدین شهرها و روستاها، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، مسئولان شهرستانی و استانی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و دیگر مسائل شهرستان برگزار شده است.

                                                          روابط عمومی فرمانداری شهرستان گتوند

کد: 52230
گروه: فرمانداری گتوند
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری گتوند
 
تصاویر مرتبط
  • دیدار و گفتگوی مسئول خبرگزاری ایرنا (شمال خوزستان )با فرماندارگتوند
  • دیدار و گفتگوی مسئول خبرگزاری ایرنا (شمال خوزستان )با فرماندارگتوند
  • دیدار و گفتگوی مسئول خبرگزاری ایرنا (شمال خوزستان )با فرماندارگتوند