ثبت نام كاربر
  1398/05/31
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/04/23 نظرات: 0 نظر نمایش: 66 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان

پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان با حضور حجت السلام والمسلمین حیدرحجتی نیا سرپرست فرمانداری،علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، به همراه مدیران کل استانی و شهرستانی برگزار شد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجد سلیمان درسخنانی با اشاره به اینکه حادثه تلفات کمی داشت افزود: اگر چه شدت تخریب ها نسبت به حوادث مشابه کمتر بوده اما برخلاف سیل که حجم ان را می دانستیم این زلزله بروی یک بافت فرسوده رخ داده است که می‌تواند نتایج و‌پیامدهای غیر قابل جبرانی ایجاد کند.
وی تصریح کرد:بنیاد مسکن در حال براورد است که به محض مشخص شدن نتایج به دولت منتقل می کنیم وبرای تخصیص اعتبار، حتی از منابع استانی تا جایی که می توانیم باید استفاده کنیم، ما اکر لازم باشد اعتبارات شهرستان های مختلف را جابه جا میکنیم تا مدارس اسیب دیده را از نو بسازیم در حال حاضر تحصیل دانش اموزان برای ما جز اولویت هاست.
حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیاسرپرست فرمانداری مسجدسلیمان ضمن تقدیر از پیگیری های استاندار خوزستان از ابتدای وقوع حادثه زلزله تاکنون گفت: از ابتدای وقوع زمین لرزه مسجدسلیمان تاامروز ۵ جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان تشکیل شده است. سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان اظهارداشت : ۶ هزار نفر از مردم مسجدسلیمان که واحدهای مسکونی آن ها بر اثر زلزله دوشنبه هفته گذشته در این شهرستان دچار خسارت شده، به بنیاد مسکن مراجعه کردند.
وی گفت: میزان خسارت زلزله توسط بنیاد مسکن در روستاها و بخش‌های این شهرستان مشخص شده اما تا زمان نهایی شدن خسارت‌ها امکان اعلام رسمی آن ها نیست.

علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فصل گرما در استان خوزستان امکان زندگی برای مردم منازل اسیب دیده در چادر وجود ندارد و تاکنون بیش از هفت هزار خانوار فرم درخواست بازدید از منازل اسیب دیده کردند.
ظاهری عبدوند افزود: در بافت فرسوده ای که بیست سال بحث جابه جایی ان مطرح است هنوز نتوانستیم ان را جابه جا کنیم. هشت و و پنج هکتار زمین مستعد فقط در اختیار ارتش است ،حریم چاههای شرکت نفت اجازه توسعه شهر را نمی دهد برای توسعه شهر نیاز به تعیین تکلیف این فضاها داریم.
امینی امام جمعه مسجدسلیمان با ابراز خوشحالی از تداوم جلسات در مسجدسلیمان برای حل مشکلات زلزله زده گان گفت: دلم برای سرمایه های ملی می سوزد. اگر همه دولت ها می آمدند و با نگاه پیشگیرانه در ۷۵۰ هکتار زمین موجود در شهرستان ساختمان هایی با ایمن بالا می ساختند امروز لازم نبود چند برابر آن را هزینه تلفات این زمین لرزه کنیم.
وی ادامه داد: سال هاست طرح جابجایی مردم مناطق آلوده بر زمین مانده است و اگر مشکل این جابجایی ها نخواهد حل شود در آینده با زلزله هایی کوچکتر از این زلزله باید شاهد حوادث ناگواری باشیم… وی از اهالی رسانه  حاضر در این جلسه خواست بدون افراط و تفریط مشکلات این شهرستان را رسانه ای کنند…
قربانی مدیرکل نوسازی مدارس استان نیز گفت:۱۳ مدرسه نیاز به سی میلیارد تومان اعتبار برای باسازی دارند بیش از نود کلاس درس باید تخریب شود و از نو ساخته شود و ۱۷ مدرسه ما نیاز به تعمیرات اساسی دارند که تا سه روز اینده درتمام مدارس تعمیراتی کار تعمیرات اغاز میشود.
مدیر کل جمعیت هلال احمر استان نیز با اشاره به خطر پذیری زلزله در بافت فرسوده مسجدسلیمان گفت : منطقه دارای خطر پذیری زیادی است و باید اقدامات لازم صورت بپذیرد در اسرع وقت ترمیم بافت های فرسوده انجام شود که این مورد نیاز به یک توجه ملی دارد.
خدادای افزود:یک تهدید دیگر در منطقه نشت نفت و گاز وجود دارد و با توجه به تغییراتی که در زمین پس از زلزله رخ داد احتمال خطرات زیادی وجود دارد و باید مناطق الوده هر چه سریعتر جابه جا شوند.
اشرفی مدیر کل سازمان محیط زیست استان از اندازه گیری شش منطقه الوده خبرداد و تصریح کرد : پس از زلزله در شش منطقه الوده مسجد سلیمان الودکی ها را اندازه گرفتیم که خوشبختانه الودگی ها علی رغم تغییرات زمین بیشتر نشده است، پیشنهاد ما این است که طرح جامعه الودگی شهر مسجد سلیمان اجرایی شود.
مدیر کل بنیاد مسکن نیز از ارزیابی 2 هزار و 267 واحد مسکونی اسیب دیده از زلزله تاکنون خبرداد و گفت: کل بخش گلکیر ارزیابی شد ، تا به امروز هفت هزار و دویست واحد به ما اعلام شده که مردم مراجعه کردند و اعلام اسیب به منازل کردند. 
انصاریان افزود: اکثر واحدهای اسیب دیده از بافت های فرسوده هستند از میان بیست و پنج هزار واحد مسکونی بیش از دوازده هزار واحد مسکونی در مسجد سلیمان داریم. عموما از عمر زیادی برخوردارند و سازه ضعیف است ، تمام ارزیابی ها تا یک هفته دیگر به پایان میرسد و نتایج کلی مناطق اسیب دیده اعلام می شود.
کد: 52805
گروه: فرمانداری مسجدسلیمان
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری مسجدسلیمان
 
تصاویر مرتبط
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان
  • پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان