ثبت نام كاربر
  1398/06/03
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/05/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 38 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرمشهر / کورش مودت: استفاده از ظروف یکبار مصرف در محل عرضه مواد غذایی گرم ممنوع است

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرمشهر / کورش مودت: استفاده از ظروف یکبار مصرف در محل عرضه مواد غذایی گرم ممنوع است

 معاون استاندار و فرماندارویژه خرمشهر گفت: در شورای سلامت مصوب شود که در خرمشهر توزیع مواد غذایی گرم با ظروف پلاستیک ممنوع و این ظروف با ظروف یک‌بارمصرف گیاهی جایگزین خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، کورش مودت در دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرمشهربیان کرد: ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی یکی از عوامل ابتلا به سرطان است که باید منع استفاده از آن به‌صورت گسترده در محیط‌های عمومی واداری نهادینه شود.

وی افزود: باوجود خطرات استفاده از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف اما در خرمشهر هنوز شاهد استفاده از ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی در محل‌هایی همچون آش فروشی‌ها هستیم که باید تدبیری برای جایگزینی این ظروف با ظروف گیاهی اتخاذ شود.

فرماندار خرمشهر از صنعت و معدن خواست جلسه ای با صنوف مرتبط برگزار و آن‌ها را نسبت به عدم استفاده از ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی آگاه و زمینه را برای در اختیار قرار دادن ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی فراهم کند.

مودت همچنین بر لزوم حذف این‌گونه ظروف یک‌بارمصرف در ادارات دولتی نیز تأکید کرد و گفت: ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی به خاطر تجزیه‌ناپذیری از تهدیدهای اصلی محیط‌زیست هستند و با حذف این نوع ظرف‌ها در ادارات دولتی و جایگزینی آن‌ها به ظروف گیاهی می توان هم مانع صدمه به محیط ‌زیست شد و هم به فرهنگ‌سازی به مردم مؤثر بود.

تعیین مهلت ۱۵ روزه برای اجرایی شدن این مصوبه و ملزم کردن اداراتی همچون شبکه بهداشت و درمان خرمشهر، صنعت و معدن و اماکن برای نظارت بر حسن اجرای این مصوبه بخشی از تصمیمات این جلسه بود.

فرماندار خرمشهردر بخش دیگر سخنان خود خواستار تشکیل کمیته پسماند در شهرستان شد و اظهار کرد: کمیته پسماند باید ظرف یک هفته تشکیل و با برگزاری جلسه نسبت به کمک ارگان‌های مختلف برای در اختیار قرار دادن ماشین‌آلات موردنیاز تصمیم‌گیری شود.

وی به موضوع آب آشامیدنی در برخی مناطق خرمشهر که شرایط نامناسبی دارد نیز اشاره کرد و گفت: بخشی از مشکلات آب ازنظر شوری و کدورت به خاطر کاهش سهمیه آب غدیر خرمشهر است و کاهش افت فشار در دیگر نقاط شهر به برداشت‌های بی‌رویه برای مصارف کشاورزی و دامداری مرطوب می‌شود.

مودت در ادامه از کشت برنج در زمین‌های مسیر شلمچه که طی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری احیاشده‌اند نیز خبر داد و اظهار کرد: امسال با توجه به افزایش نسبی آب در رودخانه کارون و صدور مجوز کشت برنج، مجوز کشت به کشاورزان خرمشهری نیز داده شد و حتی برای نخستین بار در ۳۰۰ هکتار زمین شلمچه برنج کشت شد.

وی هدف از این اقدام را شیرین کردن زمین و امتحان امکان کشت و زرع در زمین‌های احیاشده عنوان کرد.

سامان‌دهی زمین‌های ماندایی در ورودی شهر به‌ویژه جاده امام جعفر صادق (ع) خرمشهر، پیگیری موضوع سگ‌های ولگرد، نظارت بر آب فروش‌های سیار و لزوم اجرای صددرصدی طرح لایروبی انهار روباز با توجه به‌پیش رو بودن پیک دوم بیماری التور از دیگر تأکیدهای فرماندار خرمشهر در این جلسه بود.

 

کد: 53244
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرمشهر / کورش مودت: استفاده از ظروف یکبار مصرف در محل عرضه مواد غذایی گرم ممنوع است